All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Cumartesi, 19 Eylül 2015 20:50

Unutamıyoruz ki… Gazilerimize yapılan ayıplar…

Öğeyi Oyla
(0 oy)
"Devlet, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleriyle, malûl ve gazileri korur ve toplumda kendilerine yaraşır bir hayat seviyesi sağlar.” (Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Madde- 61 B)
 
Fazla gerilere gitmeden haber arşivlerine şöyle kısa bir göz atınca durumun hiç de öyle olmadığını anlıyoruz.

Keşke onları sadece gaziler gününde, yılda bir kez hatırlama yerine, 365 gün layık oldukları değeri gösterebilsek. Basında rencide olan, muhtaç duruma gelen gazi haberleri yerine örnek hayat hikayelerini, onur timsali öykülerini, onlara verilen değerlere ait gurur duyacağımız haberler okuyabilsek…

 
* * *
 
GAZİLER DERNEĞİ BAŞKANI TÖRENLE ISLANDI!
 
19.09.2014; Zonguldak’ta Gaziler Günü nedeniyle yağmur altında düzenlenen törende Vali Ali Kaban, Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir ve 3’üncü Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, korumalarının tuttuğu şemsiyelerle yağmurdan korunurken Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ramazan Çakal ise şemsiyesiz olarak protokolde yer aldı ve tören boyunca ıslandı.
 01 zonguldak 2014
 
“BENİM İÇİN Mİ GAZİ OLDUN ŞEREFSİZ!”
 
27.10.2014 : Dört buçuk yıl Şırnak Özel Harekat Birliği’nde görev yapan, 2007’de 28 yaşındayken girdiği çatışmada, biri dirsek altı, diğeri dirsek üstünden 2 kolunu, sağ ayağını bir de gözünü kaybeden Gazi Yılmaz Yiğit iddiaya göre TSK Rehabilitasyon Merkezi’ne gitmek üzere kızıyla birlikte otobüse bindiğinde “gaziyim” diyerek şoförün yanından geçti ve yerine oturdu. Yani Gazi kartını basmadı. Belediye otobüsünün şoförü Vahit Çatal, “Kartı bas” diye bağırarak uyarıda bulundu. Yiğit, “Gazi olduğumu söyledim. Kart pantolonumun arka cebinde. Ellerim yok, çıkaramıyorum, siz alır mısınız?” dedi. Ardından otobüs şoförünün Gazi Yiğit’e söyledikleri ise, karakol tutanaklarına “Bana ne. Çıkarmak zorunda mıyım? Bunlar hep böyle. Benim için mi kollarını kaybettin. Sana iyi olmuş, iyi ki kaybetmişsin. Senin gibi şerefsiz bir gaziden 2 bin 500 lira tazminat aldım” olarak yansıdı.
 
02 benim icinmi gazi oldun serefsiz 02 gazi şofor kavga
 
PROTEZİNE HACİZ GELEN GAZİYE İKİNCİ AYIP!
 
02.06.2015 : İstanbul’da 1987 yılında askerliğini yaparken, NATO tatbikatı sırasında mayının patlaması sonucu sağ kol ve ayağı ile sol gözünü kaybeden Konyalı Mustafa Azgın’ın aldığı biyonik kol protezin parası, vazife malulü olduğu ‘terör gazisi olmadığı’ gerekçesiyle SGK tarafından geri istendi. Gazi Azgın parayı geri ödeyemeyince, faiziyle birlikte 94 bin lira için haciz işlemi başlatıldı. Mustafa Azgın ve aynı durumdaki gazilerin durumu basına yansıyınca, protez alabilmeleri ve haciz işlemlerinin durdurulması için genelgede değişiklik yapıldı. Ancak Mustafa Azgın, bozulan biyonik kol protezini değiştirmek isteyince, bu kez de yardıma muhtaçlık şartı arandı. Yüzde 86 engelli raporu olduğunu belirten Gazi Azgın, ‘Bu halimle bir kişinin yardımına muhtaç değilmişim. Yüzde 90 oranında heyet raporu almam gerekiyormuş’ dedi.
 
02 gaziye haciz 2 02 gaziye haciz
 
BENİ AİLEMİN ÖNÜNDE RENCİDE ETTİLER.
 
17.08.2015: Kızını yolcu etmek için dün Sabiha Gökçen Havalimanı’na giden gazi Hakan Mutlu, şort giymiş olmasına rağmen x-ray cihazından geçerken protez bacağının çıkarılması istendi. Gazi Mutlu, çaresiz protez bacağını çıkarıp bir kutuya koydu. Duruma itiraz eden Gazi Hakan Mutlu 'Kızımın ve eşimin yanında beni rencide ettiler' dedi.
Mutlu, güvenlik görevlilerine gazi kimliğini gösterse de protez bacağını kutuya koyarak güvenlik noktasından geçebildi.
  03 sabiha gokcen ayibi
 
"ALLAH BELANIZI VERSİN. KENDİNİZİ BİR B.K ZANNEDİYORSUNUZ!"
 
22.04.2015 : Gazi polis Ufuk Çoban, İzmir'den Denizli'ye gitmek için Basmane Tren Garı'ndan İzmir-Denizli trenine bindi. Yolculuk sırasında Devletin kendisine verdiği gazi kartını kullanan Ufuk Çoban, kondüktörün yaklaştığını görünce gazi kartını çıkardı. Bir sıra önünde oturan ve engelli kartı ile raporlarını ibraz eden bayana, “Bırak bu paçavraları, bir daha bunlarla trene binme. Bu seferlik idare ediyorum” diyen kondüktörün kendisine de ağır hakaretlerde bulunduğunu söyleyen gazi polis Ufuk Çoban, “Sıra bana geldiğinde Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından verilen tanıtma kartını gösterdim. Kondüktör, ‘Devlet size bu kartı veriyor diye kendinizi bir b..k mu zannediyorsunuz. Her yere beleş gidiyorsunuz. Bu araçlar babanızın malı değil. İstersem seni şimdi trenden aşağı atarım’ dedi. ‘Seni ilgili yerlere şikayet edeceğim’ dediğimde kondüktör bana, ‘Allah belanızı versin. Kendinizi bir b..k zannediyorsunuz. Git istediğin yere şikayet et. Bana kimse bir şey yapamaz’ diye cevap verdi” dedi.
 04 gazi polise buyuk ayip
 
 
TUVALET TEMİZLETİYORLAR
 
18.11.2014 : Ankara Sincan'da bir okula gazi kontenjanından atanan Hasan Başaslan'a, Başbakanlık Genelgesi ile gazilere rencide edici görev verilmemesi istenmesine rağmen ilkokul mezunu olduğu gerekçesi ile tuvalet temizletiliyor.
Vücudunda fiziksel kısıtlılık bulunan gaziye, verilen işin zorluğu nedeniyle okuldaki 7 sınıf, 3 koridor ve 4 tuvaletin temizliğinde eşi yardımcı oluyor.
 05 tuvalet temizletiyorlar
 
* * *
 
BİR BAŞKA ÜLKEDE, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE İSE GAZİLER
(Gaziler Dergisinden alıntıdır)
 
*  Eski Vietnam Gazileri, Körfez Gazileri özetle eski muharipler için ayrı asker hastaneleri vardır. Bu hastaneler gaziye ömür boyu açıktır.
 
* Amerika’da bazı şehitliklerde, en ayrıcalıklı mezarlıklarda (Kenedi nin yattığı Arlington Mezarlığı gibi) gaziler için yer ayrılmıştır.
 
* 11 Kasım Amerika’da gaziler günüdür. 11 Kasımda bankalar okullar, hükümet binaları kapalıdır. Her yerde 11 Kasımda gaziler için geçit töreni yapılır.
 
* 11 Kasım’da başta ABD Devlet Başkanı olmak üzere bütün ülke gazilere teşekkür eder. Gazi çalışmak istiyorsa, çalışabilecek durumda ise devlet en iyi şartta ona iş sağlar. Gazi Amerika’da çalışamayacak durumda ise devlet ona ölünceye kadar en iyi konumda bakar.
 
* Amerika’da siyah, beyaz, zengin, fakir, kadın, erkek herkes eşittir. Yanlız gazi ayrıcalıklıdır. Hatta ayrıcalıkta parlementeri bile geçer. Amerika’da gazilere “Mor Kalpli Adam” derler. Mor kalpli adam arabasının plakasından bile bellidir. Mor kalpli adamın otomobilinin arkasında damga mühür ve madalyaya benzer bir işaret vardır. Sürücünün madalyalı olduğunu gösterir bu durum. Mor kalpli adam otomobilini park edince, polis dahil herkes ona saygılı davranır. Tüm park yerindekiler ona gülümser. Gelip elini sıkarlar. Ona şükranlarını iletirler. Gazinin göğsündeki mor kalp Amerika Birleşik Devletlerinin savaşta yaralananlarına verilen bir madalyadır. Polis mor kalpli adamı görünce selam verir. Mor kalpli adam lokantada yemek yerken yanına yaklaşırlar ve ona şükranların iletirler. “Sen bizim için savaştın derler.

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 6039 defa

You have no rights to post comments