Bilirkişilerden oluşan “İhtimalmetre Heyeti” bir evlendirme programında jüri olarak işe başladı
Bu sayfayı yazdır
Salı, 14 Temmuz 2015 18:03

Bilirkişilerden oluşan “İhtimalmetre Heyeti” bir evlendirme programında jüri olarak işe başladı

Öğeyi Oyla
(3 oy)

İZAHI OLMAYANIN MİZAHI OLUR!

Geçtiğimiz günlerde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM)’nin görevlendirdiği bilirkişi heyeti; helikopter kazası nedeniyle şehit olan bir asubayın eşine ödenen tazminatı fazla görmüş, eşin tekrar evlenme ihtimalini % 17 olarak hesaplamış ve bu ihtimal oranında tazminatta indirim yapılması yönünde rapor hazırlamıştı. Bilirkişi heyeti, raporunda "ödenen tazminatın zararı karşıladığını (!) ve ödemenin fazla olduğunu" belirtmişti. ( http://www.emekliasubaylar.org/haberler/item/264-ayim-bilirkisisine-gore-sehit-asubay-esi-kara-gecmis )

 

Diğer yandan Afyonkarahisar Cephanelik patlamasına ilişkin Eskişehir Askeri Mahkemesinde görülmekte olan davanın birkaç gün önceki duruşmasında görevlendirilen bilirkişi heyetine 67.000 TL ücret ödendiği ortaya çıkmış ve oldukça tepki çekmişti. (http://www.emekliasubaylar.org/haberler/item/242-afyonkarahisar-cephanelik-patlamasi-durusmasi-sona-erdi)

 

Tam da bu konuların gündemde olduğu şu günlerde, Askeri Mahkemelerde görev alan bir Bilirkişi Heyeti, ulusal kanallardan birinde yayınlanan bir evlendirme programının yapımcısı tarafından kendilerine teklif edilen program başı 67.000 TL’lik ücreti geri çeviremeyerek evlendirme programının İHTİMALMETRE JÜRİSİ olarak işe başladı.

 

İHTİMALMETRE heyetinin sözcüsü sorduğumuz bir soru üzerine; “Programa katılan adayların kendilerine talip olanlarla evlenme ihtimallerini hesaplayıp yorumlayacağız. Aldığımız ücret semboliktir. Rica ediyorum bu konuyu abartmayalım. Biz AMME HİZMETİ yapıyoruz.” dedi.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4855 defa