All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Perşembe, 09 Mart 2017 19:19

Yaklaşan TEMAD seçimleri...

Öğeyi Oyla
(12 oy)

Demokratik toplumların en önemli kazanımları; kendilerini yönetmeye talip olanları, kendi iradeleri ile yani seçim ile iş başına getirme haklarıdır.

Kendisinde yönetme cesareti bulanlar ve yönetme becerisini ve aklını, üzerlerinde taşıdıklarına inananlar, bu göreve talip olmak için adaylıklarını açıklarlar ve toplumun önüne çıkarlar. Seçim sürecinde de;  "topluma neler kazandıracaklarını", "hangi konularda nasıl icrai faaliyet yürüteceklerini", kendilerini seçecek olanlara anlatır ve onları kendilerine oy vermek için  ikna etmeye çalışırlar.

Toplum hafızasının asla yanılmadığını ve unutmadığını düşünenlerdenim. Daha önce gördüklerini, duyduklarını ya da karşılarına çıkanların geçmişteki yaptıklarını akıllarında harmanlarlar ve sonunda kime niçin olumlu oy verceklerine, kime niçin olumsuz oy vereceklerine karar verir ve uygularlar.

Toplum, mesela  EGOİSTLERİ asla sevmez... Kendisine hakaret edenleri de unutmaz. Kendisine kibirli davranılmasını, fikirlerinin dikkate alınmamasını, değer yargılarıyla alay edilmesini, düşünce yapısına saygısızlık edilmesini, emeğini alın terini değersizleştirme girişimlerini hiç unutmaz ve bu hataları yapanları affetmez..

Son zamanlarda, assubayların sorunlarına kendi pencerelerinden bakarak, içinden çıkıp geldikleri sınıfına hizmet etme iddiasıyla yayın yapan bazı internet yayın organlarında “HAYAL LİSTELERİ” yayınlanmaya başlandı. 

Bu iyi bir gelişmedir. Ben de, bir şeyin gerçekleşmesi için ilk önce "hayal edilmesi gerektiğine" inanıyorum. Planlama bir hayaldir mesela... Gerçekleşmesi istenilen olayın hayalinin bir zemin üzerine ya da peynin kıvrımlarına, çizilmesi, yazılması, tasavvur edilmesi, tasarlanması demektir planlama...

Şahsen, aşağıda aynıyla alıp yazıma konu ettiğim ve bir meslektaşımızın; “BİR HAYALİM VAR, İŞTE EKİP, İŞTE LİSTE” başlığıyla yayınlamış olduğu o listenin, TEMAD yönetimine gelmesini bütün kalbimle destekliyorum. Tabi listedeki isimlerin böyle bir birlikteliğe nasıl baktıklarını, bu listeye bir itirazlarının bulunup bulunmadığını da merak ediyorum açıkçası. Zira; listedeki bazı isimlerin, dünya yıkılsa da yan yana dahi gelmek istemeyeceklerini, geçmişte yazdıkları yazılarından dolayı çok iyi biliyorum. Elbette bu HAYAL LİSTESİ listedekilerin değil, listede kendi ismi de bulunan bir başkasının hayalindeki liste olduğu için ismi geçenler tarafından bu listeye bir olumlama ya da reddetme geldi mi ben hiç bir yerde göremedim.

Bu listede en çok garibime giden şeyin ise; listeyi hazırlayan meslektaşımın, listede en önemli görevlerden birisininin karşısına  kendi ismini yazmış olmasıdır. Bu durum benim çok garibime gitti. Bir insan kendi hazırladığı listede kendisine görev verir mi? Bu cesaret üstü bir olaydır. Belki de konuyu bu açıdan değerlendirmek gerekir, bilemiyorum.

Bu listeleri hazırlamak, bu isimleri kağıt üzerinde bir araya getirip grup kurmak çok kolaydır ama, realite o kadar da kolay bir kavram değildir.

Tekrar edeyim ki, böyle bir listeye eğer önümüzdeki Genel Merkez Genel Kurulunda oy verme yetkim olur ise oy vermek isterdim. Bakalım eleştirmek mi kolaymış, yoksa eleştirileri göğüslemek mi? Bunun açığa çıkmasını beklerdim. Bakalım insan sabrı ve direnci, listedeki bazı isimlerin sürekli olarak kullandıkları hakaret diline katlanmak, herkesin harcı mıymış, bunu da görmek isterdim.

İçlerinde TEMAD’dan ihraç edilmiş olanlar varsa ve bu arkadaşlarımız da yasal süreci içerisinde başvurup, haklarını korumaya almışlarsa ve TEMAD Yönetimine talip olma gibi bir arzuları da varsa eğer, ben bu arkadaşlarımın Genel Kurulda aklanmalarını ve bu netice ile hukuk da aday olmalarına müsaade ediyor ise eğer, aday olmalarının ve seçimlere girmelerinin sağlanmasını tüm içtenliğimle arzu etmekteyim.hamza

Bir başka çalışmanın daha varlığına şahitlik ettik geçtiğimiz günlerde. “TEMAD YÖNETİMİNE ADAY HAMZA DÜRGEN GRUBU...”  Bu grubu oluşturan meslektaşlarımız, 11 ŞUBAT 2017 tarihinde  bir çalıştay yaptılar. Ben şahsen mesleğimiz, meslektaşımız için ne yapılıyorsa, her kim bu yapının duvarına bir tek taş koyuyorsa ona saygı duyulması taraftarıyım ve böylesi çalışmayı yapanlara saygı duyarım. Kişiler, savundukları düşüncelerin zıddına hareket etmemelidirler. ”Yiğidin hakkını yiğide vermesini” de  bilmelidirler. Temiz kalple yapılan çalışmaları desteklemelidirler. Birileri her ne kadar hakaret dili kullanıyor olsalar da, bizler bunu yapmamalı, her birimiz fert fert, kurumsal yapının öncüleri ve destekçileri olmak zorunluluğumuzun farkında olarak hareket etmeliyiz.

hamdiAyrıca, 05 Mart 2017 tarihinde, Emekli Astsubaylardan oluşan “EMEKLİ ASTSUBAY EĞİTİM ÇALIŞMA GRUBU”, adı altında, İstanbul Beylikdüzü’nde yapılan toplantının, TEMAD Yönetimine Aday olan bir grup olup olmadığını bilmiyorum ama bu tür çalışmaların toplumumuza katkı yapma amaçlı ve yönetimlere adaylık çalışmaları şeklinde olması halinde bu çalışmalar saygı ile karşılanmalıdır. Yalnız, bu çalışmalar, sırf TEMAD mevcut yönetimine gözdağı amaçlı çalışmalar ise ve yönetime adaylık gibi düşünceleri de yoksa, üstelik sürekli olarak TEMAD’a eleştiri getirmekten öte bir anlam taşımıyorsa eğer, ben bu tür toplantılara “durumdan vazife çıkarmak” anlamı ile yaklaşmaktan başka bir anlam veremiyorum şahsen...  

Yok bu çalışmalar semeresini, yönetimlere aday olmak şeklinde gösterecek ise çok daha faydalı ve gerekli olacağını düşünüyorum.

Tekrar etmeliyim ki; İyi niyetle yapılan tüm çalışamalara saygı duyuyorum ve verilen emeğe asla gözü kapalı karşı çıkılmaması gerektiğine inanıyorum. 

Sosyal medya silahşörlerinin, artık boş boş konuşmayı, boş boş yazmayı bırakıp, madem bu camiayı seviyorlarsa, derhal bir araya gelip, TEMAD Genel Merkezi ve Şubelerine aday olmalarını tavsiye ediyorum. Artık sosyal medyada söylenecek sözün kalmadığını, böyle davranılarak inandırıcı olunamayacağını, derhal ve sağlam bir şekilde ekipler oluşturulup, ellerini taşın altına koymalarını talep ediyorum. Hem görev bilinciyle yarışan ekip ne kadar fazla olur ise, kaliteyi seçmek de o kadar isabetli olur.

Yaz yaz nereye kadar? Hem sürekli olarak olumsuzluk yayan yazılar yazan arkadaşlarımızın; bu seçim fırsatını değerlendirip, toplumumuzun karşısına çıkmaları ve varsa eğer, projelerini bir an önce hayata geçirmeleri, sürekli olarak eleştirdikleri TEMAD yönetiminin geçmişte yaptıklarına inandıkları hataları ve  iftiraya varan ama kendilerine göre “gerçekliliği bulunan” suistimalleri görmelerini sağlayacak ve hata yapanların adalet önünde hesap vermelerini sağlayacaklardır. Yoksa bu iftiralarını ispat edemedikleri zaman da karşılığında kendileri adalet önünde hesap vereceklerdir. 

Elinde belge olmadan iddiada bulunanların MÜFTERİ olduklarını hepimiz biliyoruz. Bu yaftadan kurtulmak lazımdır. Bunun yolu da yönetimlere aday olup, kazanıp, geçmişten hesap sormakla olur.

Tekrar edeyim, bütün meslektaşlarım yönetme kabiliyetine sahiptirler ve bu ulvi göreve talip olmalıdırlar. Yok “böyle iyi, ben aday da olmam, üye de olmam, kendi meslektaşıma vurmak kadar da bana haz veren bir şey yok” diyorlarsa da, bu da kişinin kalite anlayışıyla ilgili bir husustur.

Sözüm, hem iftiralara sarılıp hem de hiç bir fırsatı değerlendirmek için gayret etmeksizin sürekli olarak eleştirenleredir. 

Eleştir eleştir nereye kadar? 

Tayyar Yıldırım

 

"İŞTE EKİP, İŞTE LİSTE!" SLOGANIYLA YAYINLANAN "HAYAL LİSTESİ."

hayal1hayal2

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 8015 defa

Yorumlar   

-2 #1 harun kuruoğlu 10-03-2017 12:40
Gelişmeleri izliyorum,takip ediyorum.Başta Sayın Mustafa Erol olmak üzere kişileri tamamına yakınını çok iyi tanıdığıma inanıyorum.Her alanda Assubayları temsil edeceğine inandığım yetenekli , donanımlı ve nitelikli olan ekibe oy vereceğim.

You have no rights to post comments