All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Cuma, 09 Aralık 2016 20:28

Hulusi Akar Köy Korucuları Temsilcileri ile görüştü

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanlarının 5 Aralık 2016 günü eski adı Köy Korucuları olan Güvenlik Korucularının temsilcilerini kabul ederek bir görüşme gerçekleştirdikleri her iki tarafın yetkilileri tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Görüşmede güvenlik korucularının sorunlarının da konuşulduğu öğrenildi.

korucular genkur

Ülkemizin güvenliğine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine uzun yıllardır büyük hizmetleri bulunan bir meslek grubunun temsilcilerinin Genelkurmay Başkanı ile görüşmesi ve sorunlarını iletmelerinden daha doğal bir şey olamaz.

Konu “görüşme” olunca Sayın Akar’ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve sonrasında  Genelkurmay Başkanlığı makamında bugüne kadar kimlerle görüştüğü, kimlerle yakın temas içerisinde olduğu, özçekimleri, selamlaşmaları, sohbetleri ile sosyal medya ve haberlerde nasıl yer aldığı konusunu bir hatırlayalım dedik.

* * *

9 Şubat 2014

Sırtı dönük ikna toplantısı...

Kara Kuvvetleri Komutanı iken Sayın Akar 71 temsilci asubayı karargaha çağırarak bir ikna toplantısı düzenledi. Ancak yayınlanan fotoğrafta gördük ki ikna edeceği asubaylara sırtı dönük bir oturma düzeni kurulmuş, bırakın iknayı, bir göz teması dahi gerçekleşmemişti.

oturma duzeni

* * *

24 Ekim 2015

Çetin Altan için Ahmet Altan’a taziye mesajı…

Çetin Altan’ın ölümü nedeniyle bir taziye mesajı hazırlattı ve bunu asrın iftirasını manşet yapan, Atatürkçü subayları “cami bombalayan, dinsiz katiller sürüsü” şeklinde sunan Taraf gazetesinin yöneticisi Ahmet Altan'a gönderdi. “Duyduğunuz acıyı yürekten paylaşıyor, size sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

cetin altan taziye 2

* * *

3 Ocak 2016…

Yeni Akit Gazetecisi için taziye telefonu…

Yeni Akit gazetesi Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte katıldığı Arabistan gezisi sırasında, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü' oğlu Fahri Karakaya’yı arayarak Genelkurmay Başkanı adına taziyelerini iletti ve görüşmede "dik duruşundan asla taviz vermemiştir" dediği iddia edildi.

akit karakaya taziye

* * *

2 Ağustos 2016…

“TEMAD gelmesin, yerimiz dar”…

Ankara’da zaman zaman birlikte hareket eden Odalar Birliği ve benzeri Sivil Toplum Kuruluşları darbeyi de birlikte kınamışlardı. Aralarında TEMAD’ın da olduğu bu kuruluşlar darbe girişiminden sonra Genelkurmay Başkanlığına ziyarette bulunmak istediler ve randevular alındı. Ancak daha sonra TEMAD arandı ve “Ziyarette çok kalabalık olunamayacağı, salonda yer olmadığı için, bazı örgütlerin katılım listesinden çıkarıldığı” söylendi. Aslında tek örgütü, yani TEMAD’ı, muhtemelen Genelkurmay istememiş ve adı silinmişti. Sonradan yayınlanan ziyaret fotoğraflarında boş koltuklar açıkça görülüyor ve bir mesaj veriliyordu.

http://www.tsk.tr/Ziyaretler/ziyaret_33

http://www.emekliasubaylar.org/yazarlar/item/1576-bos-koltuklar

bos koltuklar

* * *

7 Ağustos 2016…

Cübbeli Ahmet Hoca ile “selamlaşma” ve dua isteği…

Yenikapı’da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün samimi haldeki fotoğrafı dikkat çekti. Cübbeli fotoğraf için yaptığı açıklamada, Hulusi Akar'a "Size dua ediyoruz" dediğini, Akar'ın da "Allah kabul etsin. Bize dua edin." dediğini söyledi.

cubbeli ahmet

* * *

29 Ekim 2016…

TSK Düşmanlarıyla selfie keyfi…

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın, Ergenekon ve Balyoz kumpasında TSK’yı hedef gösteren Ceren Kenar ve Yıldıray Oğur’la selfie çektirmesine tepki yağdı. Yıldıray Oğur’un “Ben TSK’nın öldürdüğü PKK’lılar için üzülüp yazıyor ve yargılanıyorum, siz de cesaret edip sesinizi çıkarın artık.. İyi ki Öcalan ve Karayılan var” şeklinde ifadeler kullandığı tweet sosyal medyanın en çok paylaşılan görüntülerinden olurken, Ergenekon/Balyoz kumpaslarında TSK’yı hedef gösteren açıklamalarda bulunan Ceren Kenar’la Akar’ın aynı karede olmasına da çok sert tepkiler geldi.

ceren kenar selfie

Akar ayrıca Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel ile de poz verdi.

akit kadir demirel

* * *

29 Ekim 2016

Hüsnü Bayramoğlu’ndan dua istedi…

Cumhurbaşkanlığı Saray'ında gerçekleşen 29 Ekim resepsiyonunda dikkat çeken bir buluşma gerçekleşti. Resepsiyonda yer alan isimlerden Said Nursi'nin öğrencisi Hüsnü Bayramoğlu Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kısa bir görüşme yaptı. Hulusi Akar, Bayramoğlu'ndan dua etmesini istedi.

Hüsnü Bayramoğlu da Akar'a, "Ben Bediüzzaman'ın talebesiyim. Ordu ile alakadarız. Sizin bu nazik zamanda vazifeniz gayet ehemmiyetli, biz de hariçte ve dahilde 'Cenab-ı Hak sizi muzaffer etsin, küffarı perişan etsin ve sizleri de muhafaza etsin' diye hep Peygamber Ocağına ve Mehmetçiklerimize dua ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Adnan Oktar (Nam-ı diğer Adnan Hoca) bu görüşmeye ilişkin değerlendirmesini ve Sayın Akar hakkındaki kanaatlerini kendi programında kediciklerine şöyle sıralamıştı...
 https://www.youtube.com/watch?v=kGilFZ6KSqI

husnu bayramoglu

* * *

Bunlar sadece basınad, sosyal medyada konu olan görüşme ve yakınlaşmalar. Kapalı kapılar ardında kimlerle ne gibi görüşmeler yaptıklarını elbette bilemiyoruz.

Selam veren herkesle selamlaşan, elini uzatan herkesle tokalaşan, kapısını çalan herkese kapısını açan, tepki toplayacağını bilse dahi görüşmekte beis görmeyen Sayın Akar bugüne kadar bir tek TEMAD’ı, emekli asubayların yegane yasal temsilcisi derneği görmedi, duymadı, kapısını aralamadı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın 17 Ekim Dünya Astsubaylar Gününde yayınladığı kutlama mesajı ve ardından geçtiğimiz günlerde TEMAD Genel Merkez heyetini kabul ederek (oldukça olumlu geçtiğini öğrendiğimiz) görüşmeleri, bu ziyareti de Twitter'den "Ülkemizin saygın STK'larından" ifadesiyle yayınlamasını dikkate aldığımızda Genelkurmay’ın bu tutumundan ve direncinden amacının ne olduğunu tüm astsubaylar merak ediyor doğrusu…

mesaj 1

msb twit1

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 10696 defa

Yorumlar   

0 #1 vatan 12-12-2016 21:38
SEN GENELKURMAY BAŞKANLIĞINI UTANMADAN SAĞ OLARAK TERÖRİSTLERE TESLİM EDECEKSİN AMA İSTİFA ETMEYECEKSİN..SONRA PİŞKİNLİK İÇİNDE BEN ALBAYA EMİR VERİYORUM ASSUBAY AĞBİSİ ONAYLAMADAN YAPMIYOR DİYE UTANMADAN YÜZSÜZCE SÖYLEYECEKSİN...BE UTANMAZ ADAM NEDEN GEREĞİNİ O ALBAYA YAPMIYORSUN..ÇÜNKÜ HEPSİ YALAN...GENERALLERİN SUBAYLARIN YÖNETTİĞİ TSK NIN GELDİĞİ DURUM ORTADA, DARBE GECESİ ASSUBAYLAR EMİRLERİ RET ETTİLER UÇAKLARA, HELİKOPTERLERE, TANKLARA YAKIT VE SİLAH İKMALİ YAPMADI, ARAÇLARI BOZDU VE BU SUBAY DARBESİNİN ÇÖKMESİNE SEBEP OLDULAR...ASSUBAYLARIN KAHRAMANLIĞINI VE CESARETİNİ TÜRK MİLLETİNDEN SAKLAMAK İSTEYEN BU GENERALLER VE SUBAYLAR BU YALANLAR İLE ASSUBAYLARIN BAŞARILARINI ÖRTMEK İSTEMEKTEDİR.HULUSİ AKAR DENİLEN ŞAHSİYET ASSUBAYLAR GENELKURMAYDA BU KADAR ETKİLİ OLSALARDI ÖNCE ON YILLARDIR ÇALIŞIRKEN VE EMEKLİLİKTE MAAŞTA, TAZMİNATTA, SOSYAL TESİSLERİN DAĞILIM ORANI VE KALİTE FARKINDA, ASKERİ PERSONEL KANUNU DENEN UCUBEDE, OYAKTA VE KITADA GENERALLER VE SUBAYLAR TARAFINDAN GASP EDİLEN HAKLARININ İADESİ İÇİN BİR ŞEYLER YAPARLARDI....YALAN BİR ŞEYE BU KADAR MI YAKIŞIR...EEE NE OLACAK İSMARLAMA GENELKURMAY BAŞKANI BU KADAR OLUR...ORDU KOMUTANI OLMADAN KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA ATANIP ORADAN GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA ATANAN ŞAHSİYETDEN NE BEKLENİR.

You have no rights to post comments