Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 18 Haziran 2015 21:44

Başka Yollar Denenmeden Bin Kere Düşünülmelidir

Öğeyi Oyla
(3 oy)

Genelkurmay Başkanlığının son günlerde Asubay toplumu ile olan sorunlarını çözebilmek için yeni bir yol arayışına girdiği görülmektedir. 

Genelkurmay karargâhını anlamak gerçekten zor. 

Kendi içlerinde sorun yaratmakta üstlerine yok.!

1980 den beri yapılan haksızlıkların giderilmesi için toplumumuzca dile getirilen konular. Maalesef yetkili makamlar tarafından hep göz ardı edilmiş, sadece kendilerine yönelik konularda aslanlar gibi mücadele etmişlerdir. 

sabah ilan

Subaylarla ilgili bir kanun teklifi verileceği zaman başta Generaller olmak üzere MECLİS koridorlarında imza attıracak milletvekili avına çıkmakta bir abeslik görmemişlerdir. Ancak; Asubaylarla ilgili bir konu gündeme geldiği zaman BİZ YAZDIK İKTİDAR VERMİYOR. Gidin derdinizi oraya anlatın argümanının arkasına sığınmaktan da imtina etmemişlerdir. 

Bu sorunlar geçmiş TEMAD yönetimleri tarafından çeşitli vesilelerle dile getirilmesine rağmen dikkate alınmayınca 25 Mayıs 2007 tarihinde ki SABAH gazetesine verilen ilan ile gündem kamuoyuna taşınmıştır.

O tarihten itibaren sorunları çözmek için atmaları gereken adımı Asubaylar üzerine daha çok yük bindirerek, MOBİNG ve benzeri (DİSİPLİN KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ) gibi yıldırma politikaları üreterek kendilerini koruma altına aldıklarını zannetmişlerdir.

Baskı ve yıldırma zaman içerisinde işkenceye varan politikalara dönüşmüş ve ne yazık ki sayısını burada vermekten utanç duyacağımız kadar çok arkadaşımız intihar yolunu seçmiştir.

Hayatlarına son vererek vermek istedikleri mesajlarında alınmamış olduğu görülmüştür.

Bütün bunları dile getirecek olan kurumumuz TEMAD’ın genelkurmay başkanlığına verdiği mesajlarda yerini bulmamıştır.

Böylesine verimsiz, neticesiz, çözümsüz, bir yol izleyen ve irtibat yollarının önünü tıkayan Genelkurmay, her ne hikmetse TEMAD ile oturup konuşacağı yerde Meslektaşlarımızdan bir grubu Genelkurmayda ağırlayarak başka bir yol deneme teşebbüsünde bulunmuştur.  

Bu yol yanlış bir yoldur. 

Asubay toplumunun tek temsilcisi TEMAD’tır. Görüşülecekse başka adresler aramaya gerek yoktur.

Yok eğer biz başka bir yol deneyeceğiz derseniz, bizim de sizlere karşı deneyeceğimiz yollarımız olacaktır. 

Bu toplum bu yolu deneme gücüne de sahiptir.

Saygılarımla...

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4115 defa
Mehmet EROL

Son Ekledikleri: Mehmet EROL