All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Perşembe, 25 Şubat 2016 00:19

“Kruvaze kanyaklı, 5000 lira maaşlı", ne yazık ki seviyesiz

Öğeyi Oyla
(28 oy)

Bu akıl ürünü resim ve  üzerinde taşıdığı derin anlamlar karşısında, hayretinden  küçük ödüldilini yutmuş, gözleri faltaşı gibi yerinden fırlamış, asubayların zekası yanında kendi mahcubiyetini dışa vurmuş ve mahcubiyetinden dolayı ancak asubaylara hakaret etmekte çare bulmuş, güya eğitimli, fakülte mezunu (!), devletin verdiği imkanlarla, 1500 lirayı patlatınca yüksek lisansını da cebine rahatça indirebilen, kanunların ve Türk Milletinin kendisine verdiği salahiyet ve makamı astlarının üzerinde bir karabasan gibi kullanmakta hiç tereddüt etmeyecek bir karaktere sahip bu ezik biraderin yorumu aslında bir hayli can sıkıcı. (İlgili paylaşımımız ve bahse konu yorum için linke TIKLAYINIZ)

Bu hukuki sonuç doğrabilecek nitelikte ve aslında devletin şeref ve haysiyetini de asubaylar üzerinden bir hayli yıpratıcı yorumunu elbette hukukçularımız vasıtasıyla inceletecek ve gerekli işlemin yapılmasını mutlaka temin edeceğiz. Çünkü bizleri devlet kademelerine almak için kriterleri belirleyen ve o kadrolara layık gören yine o şerefli ve onurlu devlet ricalidir. Dolayısıyla bu ezik birader aslında devlete hakaret etmektedir.

TENEKEYLE KÖYLERDEN TOPLANAN GEDİKLİLER” şeklinde devletimiz, asubay aday alımında bir kriter belirlemiş midir, bunu da ilgililere elbette soracağız. Neyse bu fasıl ayrı bir fasıl olarak bir kenarda beklesin şimdilik... 

Biz edebi, zekası ve inceliği, özellikle bu yorumu yapan ezik arkadaştan çok daha üst seviyelerde bulunan asubaylar olarak, onun üslubuyla hitap etmeyecek, aynı dille mukabelede bulunmayacağız tabiki... 

yorumAncak, asubaylara yapmış olduğu bu hakareti nedeniyle eğer bu vatandaş hala görevde ise ve Genelkurmay Başkanlığımızın da bir diyeceğinin bulunup bulunmadığı hususunu da doğaldır ki merak etmekteyiz. Gerçi ben ne filim senaryolarına konulan peşmurde kılıklı asubay figürleri için, ne kitaplarda aşağılanan asubay sıfatı için, ne önüne gelenin asubaylara hakaret ettiği dönemlerde, Genelkurmay Başkanlığımızın kendi mensubu bulunan asubayın bu tür aşağılanmaları karşısında bir tekzip yayınladığına, bir sahiplenme gösterdiğine hiç bir zaman şahitlik etmedim. Böyle olumlu bir vakıa var da ben duymamışsam şimdiden özür diliyorum. Bu asubay düşmanı subayın da, sırf bu tecrübelerimden dolayıdır ki, hiç bir şekilde kulağının çekileceğine inanmamaktayım. Yine iş başa düştü ve bu edepten yoksun arkadaşımızın hakkını biz asubaylar teslim edeceğiz anlaşılan.

Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Ama ne yazık ki bu arkadaş gibi, ezik bir kaç kendini bilmez yüzünden, yıllarca emek verdiğimiz; canımızı, kanımızı vermekten asla çekinmediğimiz, ordumuzun geçmişte birer neferi olarak aidiyet duygularımızın da giderek zayıflıyor olduğunu belirtmek istiyorum. 

Bu duruma sebep olan ve "subay" vasıflı bu arkadaşımız; “OYAK’tan aldığım lüks dairemde 5000 lira emekli maaşımla kruvaze kanyak içerek keyif yapıyor olacağım” diyerek, aslında yüzde altmış beş sermayesinin asubayların maaşından kesilen paralarla kalarşılanmakta olduğu OYAK’ın yönetim kademelerinde, asubay sermayesini subayların yönetmeye devam edecekleri ve biz asubaylara; “ağzınızla kuş tutsanız da sizin paralarınızı yönetmeye devam edeceğiz, emekli olunca da OYAK’tan aldığımız lüks dairelerimizde fosur fosur yaşayacak ve Yörük sırtından kurban kesmeyi de sürdüreceğiz” demek istemektedir. 

Buradan haykırıyor ve tekrar tekrar sesleniyorum ki; devletse devletliğinin, adaletse adaletinin gereğini yapmalı ve biz assubayların % 65 sermayesiyle işletilmekte olan OYAK’ta assubaylar hak ettikleri ölçekte yönetici kadrolarında yer almalıdır. Yoksa yazımıza konu olan subayın, bizlerin paralarını “çatır çatır yiyeceğini” söylüyor olması biz asubaylara epeyce zül bir ifade ve anlayış olarak karşımızda durmaya devam edecektir. 

Şimdi  bu, “asubayların köylerden teneke ile toplandığını” söyleyen asubay düşmanı Adem Sert’in, kahraman bir asubayın göğsündeki şeref vesikalarını horlayıcı, sanki yanlışmış gibi subaylara verilen 7ödül1 (yedi) den de yukarı tazminatı yok sayışının vesikası olan o talihsiz ama aslında genel bir bakış açısının da dışa vurumu olan yorumunu arz ediyorum. 

Şunu da söyleyeyim de öyle arz edeyim. Tamam subaylara 7 tazminat yok diyorsun pekala 6 olsun haydi... Ya asubaylara “0” (sıfır) tazminat konusu nasıl içine siniyor Adem Sert? Yarın emekli olurken de senin ardından teneke çalacaklar unutma...

İşte o “Merdi Kıpti” olayı...

Ekleyen: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Yorum: “Bröveler abartılı yine astsubay yalanı Komando hizmet brövesi yok İç güvenlik brövesi yok Komando ihtisas takan paraşüt komando temel takmaz. KKK mensubu balıkadam yok brövesi yalan Yani olması gereken 4 bröve 

GELELİM ASIL KONUYA Bu asb.yi kurs olarak bröve olarak beşe katlayacak bir sürü subay var hiçbiri ilave tazminat filan almaz Özel kuvvetlerde subay astsubay uzman aynı tazminatı alır. 15 yaşında tenekeyle köylerden toplanıp 18 yaşında asb.çıkıp 38 yaşında emekli olup kaçan şimdi de açız diye ağlayan gediklilier. Gidin emlakçılık filan yapın batıyorsunuz rezil oluyorsunuz eğlence oluyor bize.Yada oyak dağılsında para alalım diye eylem yapın zira kredi kartları dönmüyor artık. Siz bunları yaparken bende Oyaktan aldığım lüks dairemde 5000 lira emekli maaşımla kruvaze kanyak içerek keyif yapıyor olacağım. Şimdi dağılabilirsiniz.”

Lütfen yorumlarınızda bu edepten nasibini almamış arkadaşımızın seviyesine düşmemeye gayret gösterelim. Çünkü bizler bu arkadaşımıza ders verecek nitelikte, kalitede ve seviyede olan bir camianın mensuplarıyız.

Zaten hem kullandığı üslup ve hem de güzel Türkçemize olan hakimiyetsizliği bu arkadaşımızın seviyesine, kendi eliyle ve diliyle en güzel örnek olmuştur.

Emeğini, mesaisini, varını yoğunu yıllarca vatan sevdası için, ordumuzun şerefi ve şanı için harcamış olan tüm asubaylara tüm milletime selam olsun.

Tayyar Yıldırım

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 36932 defa

Yorumlar   

0 #8 KEMAL TAŞOLUK 01-03-2016 19:36
SEVGİLİ DOSTLAR KURMAY OLMAYAN DIŞARI DA İŞ YAPMA KAPASİTESİ OLAN VEYA İLAVE EĞİTİM ALAN SUBAYLARIN BÜYÜK BİR KISMI EMEKLİ OLMA HAKKINI ALDIĞI GÜN BİNBAŞI VE KIDEMLİ BİNBAŞI RÜTBESİNDE EMEKLİ OLMAKTADIR. BİR BÖLÜMÜ DE YARBAY RÜTBESİNDE EMEKLİLİĞİNİ İSTEYEREK AYRILMAKTADIR. YARBAY RÜTBESİ ALTINDA HİÇ BİR SUBAYA TAZMİNAT VERİLMEMEKTEDİR. BU RÜTBELERDE OLAN SUBAYLAR TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİNDE TESUD'DA YETERLİ OLARAK TEMSİL EDİLMEDİĞİNDEN HAKLARINI TEMAD ÜYELERİ BİRLİK TE ARAMAKTADIRLAR. İLAVE TAZMİNATLAR İLE ÖTELENEN EMEKLİLİKLER KADROLARI AŞIRI ŞİŞİRMİŞ TEKRAR TAZMİNAT DOĞMASINA NEDEN OLMUŞ ERKEN EMEKLİLİK TAZMİNATI DOĞMUŞTUR. SEVGİLERİMİ SAYGILARIMI SUNUYORUM
0 #7 MEMET TASYUREK 01-03-2016 17:40
Teneke çalınarak toplandığını hatırladığına göre, kendisi kuvvetle muhtemel davulla toplamalardan ,anlıyan bunu çok iyi anladı SANIRIM.Muhtemelen şuanda alzhaimer hastası sadece geçmişte takılı kalmış ama hala bi zümreye hakaret edecek kadar kindar demekki geçmişte bu zümreden çooook büyüük bir kuyruk acısı var zavallıNIN...denecek başka bir şeyde yoook böylelerine ,2008 yılında 4 yıllık fakülte bitirip birinci dereceye düşmüştüm hatırladığım kadarıyla bin personel içinde sadece dokuz personel sicil ile yükselmişti...Geri kalan personelin tamamı yuksekokul veya 4 yıllık fakulte mezunuydu,eğitim seviyesi açısından sanırım güzel bir örnek oldu...
0 #6 Adnan Güngör 29-02-2016 21:42
Konya J.Bölge K.lığı ve 1987 yılında J.Okullar Komutanlığında görev yapmış J.Kd.Albay Satı BERBER'in kendi ağzından:1960 yılı içinde Daday-Akpınar köyüne, davul eşliğinde Ağustos ayında Jandarma devriyesi gelir.Davulu merak eden gençler davulcunun çevresinde toplanır.Devriye komutanı onbaşı gözüne kestirdiği gençlere ilkokulu bitirip bitirmediklerini sorar.Satı Berber ve arkadaşı bitirdiğini söyleyince onbaşı bunların kolundan tutar,ikisi birden can havliyle onbaşının elinden kurtulurlar ve harman yerindeki buğday yığınlarının altına saklanırlar.Onbaşı peşlerine düşer,beyaz ayakkabı giymiş olan Satı berberi yığınların altından çekerek çıkartır ve askeri ortaokula gönderirler.Konya J.Bölge Komutanı olarak emekli ederler.Yok birbirimizden farkımız,zengin aile çocukları askerlik mesleği seçmez zaten.
0 #5 Akif özizmirli 28-02-2016 20:15
Tolga bey yazdıklarınız bir kısmı doğru. peki, eğitim seviyesini ben Hv.K.K.lığından izah etmek isterim. 2 yıllık meslek yüksek okulundan sonra kıtada 1 yıl eğitimden sonra bilgi ve iş yapma yetki seviyesi bir kademe yukarı çıkar, bir üst rütbeye çıkınca 1 yıl daha eğitim alır ve yine bilgi ve yetki seviyesi tam ehil seviyesine çıkar. Yani ek olarak lisansda tamamlarsa liseden sonra aldığı eğitim toplamda 6 yıl olur. Diğer aldığı eğitimleri yazmıyorum. Subay kaç yıl okuyupta subay oluyor tabiiki 4 yıl. E hangisinin eğitim seviyesi fazla. Lütfen kem küm etmeden açıklayın
0 #4 Tolga 26-02-2016 13:10
Kimse darılıp gücenmesin. Ast-üst ilişkisinin olduğu her yerde buna benzer tartışmalar olur. Ben mühendisim. Mühendis - tekniker tartışmasını örnek verebilirim. Teknikerler bizden sadece 2 yıl fazla okuyorsunuz ama tüm hak ve yetkileri sizler kullanıyorsunuz derler. Kendilerince imza yetkilerinin olmasını isterler. Burada esas olan insanlıktan çıkmadan subay, mühendis - astsubay, tekniker kendi görevini kendine yakıştığı biçimde yerine gerirmesidir.
0 #3 ali demirkan 25-02-2016 21:05
Bu gerizekalı herifi muhatap bile almayın. Asubayın adını bile ağzına alamaz. Çünkü korkak bu tipler
0 #2 Ragıp Tenim 25-02-2016 16:32
95-98 yıllarında Heybeliada Deniz Lisesi sınavlarına köyünden babasıyla, 15 yaşında gelip te,parasızlıktan geceyi parkta geçirenleri de görenlerdenim.
Bu tarz yorumlar için çok ayıp Zabit Bey çok.Yoktur birbirimizden farkımız.Hepimiz aynı gemideyiz.Ne mutlu dur ki Deniz Kuvvetlerimizde böyle bozuk zihniyetli kişilikler pek fazla yok. Tencere dibim kara seninki benden kara...
0 #1 Yiğitler 25-02-2016 14:17
Anlaşılan YİĞİT izi it izine karışmış durumda.

You have no rights to post comments