All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Pazartesi, 18 Ocak 2016 21:19

Neresini Düzeltelim Albayım...

Öğeyi Oyla
(15 oy)

Sitemizi hedef alan bir yorumu okurken şu kısa öykü geldi aklımıza.

Adamın biri “kurban” mevzuunu anlatıyormuş: "Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah'a dua etmiş, 'Ya Rabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim' demiş. Dua tutmuş, Davut, kızının adını Ayşe koymuş, gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş, Hazreti Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken, Azrail, gökten bir keçiyle çıkagelmiş, 'Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et' demiş"! 

Derken dinleyenlerden biri dayanamamış: 

"Yahu ben şimdi bunun neresini düzelteyim; Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, keçi değil, koç"!

Sitemizin Foto-yorum köşesinde Sn. Mustafa Aytar’ın “Bedelli Albaylık için tarihi fırsat… Kaçırmayın!" Başlıklı yazısını bir Emekli Deniz Subayı kendi facebook profiline naif eleştirileri ile taşımış. Paylaşımının altında başka bir Emekli Deniz Subayı Hasan Ö… sitemizi hedef alan yalan ve iftiralarla dolu bir yorum yazmış. Cevap verip vermemek arasında karar vermeye çalışırken yorum bir şekilde kaldırılmış. Biz yine de bu yorumu yapan kişinin temsil ettiği zihniyeti meslektaşlarımızın tanıması için iddialarını ve yanıtlarımızı aşağıda paylaşma ihtiyacı duyduk. Tabi bunu yaparken yukarıdaki öyküde olduğu gibi neresini düzeltelim demekten de kendimizi alamadık. Bu mesnetsiz iddiaları içeren yorumu kaldırmak yetmez. Hasan Bey’in bizlere bir özür borcu var. Bekliyoruz…

Mizah içeren, hiçbir yerinde hakaret ve iftira olmayan bir paylaşımı bile anlayamayan, ispatı mümkün olmayan iddialarda bulunan bu şahsı kınamaya bile gerek görmüyoruz…

hasan oŞimdi bölüm bölüm bu yorumu değerlendirelim:

Hasan Ö.... : Fırat'cığım,bence bir bardak suda fırtına koparılıyor.Yasaya tabi TSK'daki albay sayısı (86-87-88 girişli) toplam 1075 kişidir.Bunların 56'sı Hv.K.K.lığı,107'si Dz.K.K.lığı mensubudur.Ki bunların tümünün ayrılması arzu edilmemektedir.Kararı YAŞ verecektir.Tasarının ilk hali bunların tümünün emekli edilmesi şeklindeydi.

Teklifin ilk halinde bu albayların tümünün tasfiye edileceği yoktur. 29 Şubat 2016 tarihine kadar talep edenler ifadesi vardır. Talep etmeyenler için böyle bir şey söz konusu değildir.

Komisyonda D.Çiçek vb vekillerin baskısıyla YAŞ koşulu getirildi.

Dursun Çiçek MSB Komisyonu üyesidir. Bu teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldü. Komisyon görüşmelerinde CHP Milletvekili Bülent Kuşoğlu bunun "siyasi tasfiye operasyonu” olduğu iddiasında bulundu. MSB İsmet Yılmaz ise bunun “talebe bağlı” yani “gönüllü” bir uygulama olduğunu söyleyerek "tasfiye söz konusu değildir" dedi. TBMM’de ise Dursun Çiçek’in bu anlamda hiçbir sözü yoktur. YAŞ Koşulunun getirilmesi hayra değil şerre delalettir. Teklifteki Talebe bağlı şartının Yüksek Askeri Şura şartı olarak değiştirilmesi bunun tasfiye operasyonu olduğunun açık göstergesidir.

Tümü tasfiye edilse devlet yaklaşık 100 Milyon TL kazanç elde edecek,albaylar bunun en az yüzde yirmibeşi oranında KAYBA uğrayacaktı..!!(Nasıl mı?Örnek:Dz.K.lerinde yasaya tabi 86 girişli 28 albayın 12 aylık maaşı toplamı yaklaşık 1.700.000 TL civarındadır.Emekli edilirlerse ek teşvik tazminatları bunun yarısı kadardır.Yani devletin yaklaşık 28 denizci albayı erken emekli etmekle kazancı maddi olarak 850.000 TL,ve ALBAYLARIN KAYBI 215.000 TL civarındadır.SGK'nın 6,5 aylık emekli maaşı ödemesini hazinenin hesabına katmamak gerekir,onu bir sigorta ödemesi gibi görmek gerekir.) 

Bu albaylarımızın 12 aylık maaşı güzelce hesaplanmış da sanki emekli olunca emekli maaşı almayacak gibi bir kurnazlık yapılmış. Bu laf kalabalığıdır. Çalışsa da emekli de olsa bu albaylarımız maaş alacaktır. Ek ödeme ile emekli etmek rüşvetçi bir anlayışın ürünüdür ve ONUR KIRICIDIR. Siz o hesabı bir daha yapın bizce…

Şimdi bu "a-subay"mıdır,"b-subay"mıdır nedir,neyin mücadelesini yaptıklarının farkında olmayan emekli dostlarımız neyin haklılığından haksızlığından ezilmişliğinden vb bahsediyor anlamadım.Üstelik te koca koca laflar ederek,bir kurumun üniformasını karikatürize ederek...!! Bu mantıkta olanlara devlet bir 100 tl daha fazla emekli maaşı verse memlketi satacak boyutta "görüş-mücadele" beyan ederler gibime geliyor.Bu bakış açısının temelinde and içerek kabul ettikleri ulvi değerler ayaklar altındadır.Kıyaslamaları hayretler içinde okudum.Bu siteler ve benzerleri hangi demokrasi projesi fonundan ne alıyor,kimlerin yönetiminde ve korumasında ..çok iyi incelemek gerekiyor.Bizim camiamızın astsubayları bunlar olamaz..

Burada koca koca iftiralar vardır. Bu sitenin yıllık maliyeti 200,00 (YAZI İLE İKİYÜZ) TL'dir. Demokrasi fonuna falan ihtiyaç yoktur. Alaya almaya çalıştığınız "ASUBAY" yazımı ise Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bizlere bir armağanıdır. Ta ki sahtekâr bir emekli subay olan Kazım Sevüktekin TBMM'de bunu değiştirene kadar kullanılmıştır. Çok merak ediyorsanız linkte bilgi mevcut incelersiniz. http://www.emekliasubaylar.org/yazarlar/item/508-cunku-asubay

Memleketi kimlerin satacak boyutta olduğunu Dolmabahçe sarayında pazarlık yapanlarda, kasaptaki ete soğan doğramayanlarda, bilirkişi Binbaşı Ahmet Erdoğan'larda gördük. 28 Şubat’ın kudretli komutanı Çevik Bir’in cemaat şirketlerindeki çarpık ilişkilerini de unutmamak lazım bu arada.

1960 Darbesi ile başlayan sermaye ile kolkola VATAN SEVİCİLİĞİ’nin OYAK ve TSK Vakıfları gibi yerlerde “duygusal” bağlamda nasıl devam ettiği aşikârdır. Darbe dönemleri zihniyeti ile Yarbay seviyesindeki Asubay maaşının, üsteğmen seviyesine nasıl düşürüldüğü ise detaylı incelenmesi gereken bir konudur.

Anlayacağınız, yıllardır devam ede gelen KAST sisteminin Asubaylara reva gördüğü uygulamaların Ordunun temeline nasıl dinamit koyduğunu göremeyen “100 TL zam verilirse memleketi satar” diyebilecek kadar basitleşen bu zihniyeti tanıyoruz.

Burada maddi bakımdan kaybedecek olanlar emekliliğe "teşvik" adı altında tasfiye edilmeleri planlanan Albaylardır.Bizler koca bir görev yaşamımızı buncacık hesabı yapmaktan aciz "asubay"larla geçirdiysek,yazık olmuş bizlere..İşin deneyim-yeterlilik kısmına da artık girmek intihar olur gibime geliyor bu ortamda ahkam kesen dostlarımızın kavrayışlarındaki olağanüstülük nedeniyle..!

Yıllardır gasp edilen görev/makam tazminatlarının BAŞARI adı altında sicile bağlı olarak verilmeye çalışılması sahtekârlığına karşı mücadele ederken önümüzde bulduğumuz bu gereksiz erken emeklilik promosyonunu tabi ki sorgularız. Kaldı ki Genelkurmay Başkanlığının bunun 2 katını önerdiği TBMM Tutanaklarında Dursun Çiçek'in konuşmasında kayıtlıdır.

Hasan Bey, öyle eski ezberlerle Asubaylara had bildirme devri bitti. Eğer bir konuda tartışacaksanız önce seviyenizi muhafaza edeceksiniz. Çamur atarak ve çarpıtma ile değil bilgi ile çürüteceksiniz karşınızdakinin görüşlerini. Ama her şeyden önemlisi okuduğunuzu anlayacaksınız önce. 

Vatanseverliği yıllardır ezberlediğiniz gibi kendi tekelinizde sanmaya devam etmeyeceksiniz ki bize de sevecek bir şeyler kalsın… Ahtapot gibi öyle sarmalamışsınız ki Cennet Vatanı, bizler bırakın sevmeyi, yanına yaklaşıp duygularımızı bile aktaramıyoruz sizin yüzünüzden.

Kalın sağlıcakla…

Emekli Asubaylar Site Yönetimi

Not : Değerli meslektaşlarımız lütfen bize yakışmayacak yorumlar yapmayınız.

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 16650 defa

You have no rights to post comments