All for Joomla All for Webmasters
Salı, 19 Mayıs 2015 18:00

TEMAD Konya Şubesi ile röportaj

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
 • Kısaca Şubenizin tarihçesini anlatır mısınız?
 • Hepimizin bildiği gibi, 12 Eylül 1980 harekatıyla birlikte faaliyetleri sonlandırılan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) içinde, o zamanki adıyla; Türkiye Emekli ve Müstafi Assubaylar Yardımlaşma Derneği (TEMAY) de bulunmaktaydı.
  1983 yılında STK’ların faaliyetlerine yeniden müsaade edilmesiyle birlikte, 17 Ekim 1984 tarihinde, 2847 ve 2908 Sayılı Dernekler kanunu hükümlerine uygun olarak,Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kuruldu.
  TEMAD Konya ise 1985 yılında kurulmuştur.
  Kuruluş tarihinden bu güne kadar geçen 30 yıllık süre içerisinde 7 başkan görev yapmıştır. Şahsım TEMAD Konya Şubemizin  7 nci Başkanıyım.
 • Şubenizin fiziki şartları ve üyelerine sunduğu hizmetler nelerdir?
 • T.Y.:    TEMAD Konya Şubemiz, halıhazırda, Konya Merkez Selçuklu İlçesi’nin en işlek semti olan  Zafer Meydanı’nda, iki katlı ve  kira bedeli (önemli bir miktar) tarafımızdan ödenmekte olan bir binada faaliyetlerini sürdürmektedir.
  Birinci katta; üyelerimizin, sıcak çayları eşliğinde sohbet ettikleri, tavla ve satrançlarını oynadıkları, gazetelerini okudukları televizyonlarını seyrettikleri bir salon mevcuttur.
  Ayrıca giderini üyelerimizin karşıladığı bir çay ocağı bulunmaktadır.
  Bu katta ayrıca; bir sekreter odası, üyelerimize ücretsiz hizmet veren internet ve bilgisayar odası ve Lavoba bulunmaktadır.
  İkinci katta iki takım oturma grubunun bulunduğu bir salon, Toplantı Salonu,  Başkan Çalışma Odası, Kadın Kolu Başkanlığı Odası, Çay Ocağı ve Lavoba bulunmaktadır.
  Şubemizin Lokal İşletmesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla dernek binamız içerisinde derneğimize gelir getirici herhangi bir faaliyet icra edilmemektedir.
 • Bulunduğunuz yerdeki kurum kuruluş ve kişiler sizi nasıl görüyor? Ne tür tepkiler alıyorsunuz?
 • Şubemiz, 2011 öncesinde lokal anlayışı ile yönetilmekteydi. O tarihlerdeçok  az sayıda bir üye oyun oynama ve alkollü içki ihtiyaçlarını gidrmek için uğrarlardı derneğe. Zaman zaman bazı olumsuzluklar nedeniyle kapısının mühürlendiği bile oldu.  2011 yılından önce,  200 civarında ne yazıkki bunların içinde de 40-50 civarında düzenli üye adiatı ödeyen üyeye sahip bir şube idi.  Genel Merkezi sadece 4 adet delege ile temsil etmekteydi.
  Cüz’i miktardaki kirasını dahi ödeyemeyen, çevresinde ve devlet kurumları nezdinde nahoşluklarla anılan birr yapıdaydı. Kirasını ödeyebilmek için Genel Merkeze el avuç açmak zorunda olan bir durumdaydı.
  Böyle olunca da; delegelerin demokratik tavır ve yetkilerinin yönünü de tahmin etmek zor değildir sanırım. Hani “yardım alan, emir alır” felsefesi...  
  “TEMAD” denilince;  “şu içkici ve  kumarcıların derneğinden mi bahsediyorsunuz?” şeklinde tanımlanmaktaydı derneğimiz. Az da olsa kamuoyunda, hala o günlerden kalma bir imaj mevcuttur. Hhatta kendi meslektaşlarımızdan üye olmayanlara;  “üye olmama” gerekçelerini sorduğumuzda,  o imajının devam etmekte olduğunu üzülerek gözlemlemekteyiz. Ne mutlu ki, derneğimize uğrayıpta ortamı ve işlevi gördükten sonra üye olmadan geri dönenlerin sayısnının da yok denecek kadar az olduğunu söyleyebiliyoruz. Az da olsa, ezelden kalma bu kötü imajın tamamen ortadan kaldırlması için var gücümüzle gayret etmekteyiz.
  Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) ni çok iyi kullanıyoruz. Bütün kayıtlarımız bu sistem üzerinden yapıyoruz. Üye kayıtlarımız ve onlara ait bilgiler İl Dernekler Md.lüğümüzce ve takip eden ilgililerce rahatlıkla elde edilebiliyor. İl Dernekler Md.lüğümüzün “Konya’daki en faal  derneksiniz” tespiti bizleri memnun etmektedir.
  Gerek Valimizin ve gerekse diğer yöneticilerin; onlarla yaptığımz  görüşmelerde, “faaliyetlerinizi yakından takip ediyoruz ve memnuniyet duyuyoruz” şeklindeki değerlendirmelerinden biz de memnunluk duymaktayız.
  Yerel Medyanın, tüm askeri konularda bilgisine başvurduğu yegane yasal kurluşuz. Bizimle yapıla; gerek gazete röportajları, gerekse TEVE programlarının sayısı bir hayli fazladır.
  Siyasi Partilerin yönetimlerinden şubemizi ziyaret etmeyen neredeyse yok gibidir. Bizler de aynı ölçüde onlara ziyaretler yapıyoruz. Bir kaç kezden fazla olmak üzere; “TEMAD olarak, partilerimiz de dahil olmak üzere Konya’daki en faal STK’sınız” şeklindeki övgülere şahitlik ettik.
  Bu durumdan dolayı gerek Yönetim Kurulumuzla ve gerkse üyelerimizle gurur duyuyoruz.
 • TEMAD Şubelerinin sosyal medyayı kullanmaları hakkında neler söyleyebilirsiniz? Sizi Sosyal Medyada takip etmek isteyenler nasıl ulaşabilir?
 • T.Y.:     Evet... Çağımızın en etkili iletişim aracı olan Sosyal Medya konusunu Genel olarak söylüyorum istisnalar hariçtir ama, “olması gerektiği gibi” yani kalite ve seviye bakımından iyi  kullanabildiğimizi  söyleyemem.
  2012 yılında kendiliğinden oluşan ve giderek büyüyen ve Assubayların Özlük Hakları ve MOBING konusundaki bilgilendirme faaliyet yürüten “Bu Kadarına da PES Diyen Astsubaylar Grubu”’nın ilk zamanlardaki  iki yöneticisinden birisiydim.  Beş aya yakın bir süre uykusuz gecelerde binlerce insanın yorumlarını takip ettim.
  Evet ilk zamanlarda; gerek  Ulusal Basında gerekse Yerel Basında “Assubay” sıfatını öne çıkaran,  bizleri Türk Milletine daha yakından tanıtan, uğramış olduğumuz haksızlıkları geniş kitlelere duyuran bir faaliyeti üstlenmişti Sosyal Medyadaki bu grup...
  Ancak, gerek art niyetli bazı kişilerce ve gerekse şahsi ihtirasları öne çıkan, EGO’larına yenik düşen bir takım şahıs ve gruplarca sabote maksatlı olarak kurulan ve sayısı yüzleri bulan kalite ve seviyeden yoksun oluşum ve gruplar maalesef “assubay” sıfatı üzerinden nahoşluklar sergilemeye, sosyal medya aracılığıyla, kişi, kurum ve kuruluşlara sahte isimler marifetiyle hakaret etmeye, hatta küfretmeye başladılar. Bu şekilde yapılan sabotajlar bizlerin haklı durmlarını maalesef haksız bir yola soktu. İşte o zamanki grup yöneticileri olarak yapılan bu nahoşlukları takip ve def etmek için çok gayret sarf ettik ama kötülero tarihlerde maalesef bizlere galip geldiler ve arı kovanına çomak soktular.
  Bundan başka 100 şubesi olan bir dernek olmakla övündüğümüz bu heyula yapı içersinde bile,  yoğun emekler ve maddi külfetler ile kurulmuş olan ama hala faal edilemeyen WEB sayfaları mevcuttur. Bir tane bile faaliyet icra etmemiş, icra etse bile bunu kamuoyuna duyurmak için WEB sayfasını kullanmamış oldukça önemli sayıda şubemiz bulunmaktadır.
  Bir FACEBOOK sayfasını bile faal etmekten imtina eden şubelerimiz mevcuttur. TWITTER hesabı amacı doğrultusunda değil de, bazı kişilerce  TEMAD üzerinden “meşhur olmak hevesiyle” kullanılmaya çalışılmıştır.
  Sosyal Medyayı mevcut haliyle değil de olması gerektiği gibi kulanabilmiş olsaydık, TEMAD’ı şu anda getirdiğimiz seviyenin çok daha üzerlerinde bir yapıya kavuşturmuş olurduk. Ama yine de 2011 öncesine göre çok güzel işler de yaptık.
  Burada TEMAD Konya şubemiz adına bir “Pozitif Ayrımcılık” yapmama müsaade edin lütfen. Övünmek gibi olmasın ama aldığımız tepkiler, “bizim  bu alanı oldukça iyi kullandığımız” yönündedir..
  Ülkelerin rejimlerinin değişmesine, STK’ların birlikte hareket etmesinin,  kısa bir zaman içinde on binlere ulaşmanın en kolay ve kestirme yolu olan Sosyal Medyayı olması gerektiği gibi kullanabilmiş olsaydık, şu an bulunduğumuz noktanın çok daha ilerisinde bir noktada olabilirdik.
  Bütün bu olumsuzluklara rağmen, ben şahsen, Türkiye’de bu alanı faydalı kullanma becerisi olan çok kaliteli bir toplum olduğumuzu söyleyebilirim.
  Yeter ki profesyonel bir kadro ile bu konuda üyelerimize teknik destek yollarını arayabilelim ve bulabilelim.
 • Üye sayınız nedir? Arttırmak için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?
 • Üye sayımız üç yıl içinde 200’lü sayılardan 800’lü sayılara ulaşmıştır. Şu an 875 üyeye sahibiz. Ancak, muvazzaf eşlerinin üyelikleri, eşlerin tayin olmalarından kaynaklanan nedenlerle faaliyetlerini sürdürememe durumları mevcuttur. Bu sayı revize edilmeye muhtaç görünüyor.
  Üye sayımız günden güne artıyor.
  Gerek üye olmayan meslektaşlarımızın adreslerini tespit edip ziyaretler yaparak, gerekse mevcut üyelerimizin üye olmayan arkadaşlarına derneğimizin faaliyetlerini anlatarak onları ikna etmeleri yol ve yöntemleriyle üye sayımızı giderek artırmaktayız.
  Bunlardan başka, gerek WEB sayfamızı gerekse FACEBOOK sayfamızı iyi kullanıyor olmamız yaptığımız faaliyetlerin üye olmayan meslektaşlarımıza da ulaşmasını sağlamakta ve bu faaliyetleri gören meslektaşlarımızn derneğimize üyelik konusunda olumlu karar vermelerine neden olmaktadır.
  Gerek sosyal, gerek kültürel ve diğer bütün alanlardaki faaliyetlerimizin kalitesi ve seviyesi üye olmayı düşünmeyen meslektaşlarımıza zamanla cazip gelmekte ve hizmetlerimizden faydalanma isteği giderek zirve yapmaktadır. Bu da üye sayımızın artmasına katkı sunmaktadır..
  Bundan başka,  üye olsun ya da olmasın bütün meslektaşlarımıza sağlık konusunda hiç bir ayırım yapmaksızın;  kan temin mesajları ihtiyaçları konusnda  ve cenazeye katılım hususlarında yaptığımız yardımlar,  dilden dile anlatılırken yapılanların karşılığının olması gerektiği hususu ile üye sayımızın çoğalmasına katkı yapmaktadır. Üye olsun olmasın ulaşabildiğimiz tüm meslektaşlarımıza “toplu mesaj” lar yoluyla hizmetlerimizi aktarmaktayız. Bu da , üyelik konusunda etkili bir yöntem olsa gerektir.
 • Emekli Asubaylar niçin TEMAD’a üye olmalıdır sorusuna 3 cümle ile nasıl yanıt verirsiniz?
 • Şöyle cevap verebilirim.
  Bir başka ülkenin vatandaşı, İsviçre vatandaşına; “ülkenizin nüfusu ne kadar?” diye sormuş. O da “50 milyon” diye cevap vermiş.
  “Nasıl olur? Ben 8 milyon falan sanıyordum” demiş.
  İsviçreli tekrar cevap vermiş.
  “Biz de bir vatandaşımız  en az 6 tane STK’ya üyedir. Nüfusumuzun çokluğu ve gücümüz buradan geliyor” diye cevap vermiş.
  Cevabım 3 cümleyi geçti ama sanırım değdi...
 • Sizce Asubay toplumunun en önemli 5 sorunu nedir? Çözüm yolundaki çalışmalar hakkında görüşleriniz nedir? Üyelerden beklentileriniz nelerdir?
 • 1.“İstikrarlı ve kararlı bir toplum” olma yolunda daha çok çalışmaya ihtiyacımız var. “Kişisel ihtiraslara ve EGO’ya son verilmelidir. Sabırla, azimle ve çelik gibi bir irade ile birlikte çalışmaya devam edilmeldir. 200 yıllık bir sistemi 2 senede ikna etmek mümkün olsaydı sorunsuz bir ülke konumunda olurduk şimdi. “Bir elin nesi var, iki elin sesi var.”
  2.Bütün meslek gruplarında geçmişe dair verilmiş olan cezalar gerek sicil aflarıyla, gerekse genel aflarla ve başka yollarla affedilmesine rağmen, emekli assubayların 1970 ve 1975 olaylarında ceza alanların da,  aynı şekilde cezaları affedilmeli ve kayıp olan hakları iade edilmelidir.
  3.Assubay okullarının MYO statüsüne yükselmesiyle birlikte, bu okullardan mezun olanlar göreve,  9 uncu derece 1 inci kademeden başlıyorlar. Nasıl ki PMYO larında ve daha diğer bir çok MYO’larda mezuniyet başlangıç derecesi  9/2 ise Assubay MYO’lardan mezun olanların başlangıç dereceleri  9/2 olmaları gerekir.
  4.Nasıl ki, yıllar içinde Harp Okulları Öğretim süreleri, 2 yıl, 3 yıl ve 4 yıl olarak yükseltilmiş ve bu okullardan mezun olanların emeklileri de dahil olmak üzere tamamen 4 yıllık fakülte mezunu sayılmışlarsa, aynı işlemin assubaylar içinde uygulanması Anayasal bir haktır.
  5.Aynı kurum içinde subaylar muvazzaf iken aldıkları maaşlarının % 85’i ile emekli olurlarken, assubayların % 50’ler civarında emekli olmaları büyük bir adaletsizliktir. Bu konu tazminatlarla alakalı olup, bir kurum içinde bir kesimin tazminatlarla ödüllendirilmesi diğer kesimlerin bundan mahrum bırakılması moral ve motivasyonu en yüksek seviyelerde bulunması gereken Türk Milleti’nin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne mani olacak önem arz etmektedir. Bu konunun mutlaka ilgililer tarafından dikkate alınması zaruridir.
  Son olarak; Askeri Ceza Kanunu, TSK Personel Kanunu, İç Hizmet Kanunu gibi Askeri mevzuat, Çağdaş Uygarlık Seviyesinde ele alınarak yeniden düzenlenmeli ve Batı normlarında bir seviyeye getirlmeldir. Osmanlı Mantığı ile hazırlanmış olan mevzuatın önümüzeki en önemli engel olduğunu söyleyebilirim.
 • Bayan üye sayınız nedir? Kadın kollarınız var mı? Varsa ne tür faaliyetler düzenliyorlar?
 • Bayan üye sayımız 97’dir.
  06 Haziran 2014 tarihindeki seçimlerimizden sonra önceki Kadın Kolumuzun görevinin sona ermesiyle birlikte bu konuda bir boşluk oluşmuştu.
  Şu anki Kadın Kolu Başkanımız, kendi isteğiyle bu göreve talip olmuş ve kendisiyle ve bizimle birlikte çalışma isteği bulunan üyelerimizden kurulu olan Kadın Kolumuz  kısa bir süre önce göreve başlamıştır.
  Göreve başlar başlamaz Çocuk Esirgeme Kurumuna Bağlı Sevgi Evleri Çocukları yararına bir yemek organizasyonuna imza atmıştır.
  19 Nisan 2015 tarihinde 185 kişlik yoğun bir katılımla Yemek Organizasyonumuz Konya Orduevi Salonunda gerçekleşmiştir.
  Bu etkinliğimize hem Konya içinden hem de yemeğe katılamasa bile Konya dışından yoğun bir talep olmuştur.
  Buradan elde edilen gelir ile Mevlana Sevgi Evleri çocuklarına daha önceden yaptığımız ihtiyaç tespitlerine uygun olarak, bir Oturma Grubu ve diğer malzeme ve teçhizatlar temin edilerek, hem 23 Nisan Bayramı törenlerine katılınmış ve hem de bu malzemeler teslim edilmiştir.
  Önümüzdeki günlerde Kadın Kolumuzla birlikte Mevlana Sevgi Evleri Çocukları için  (75-80 çocuk) bir sabah kahvaltısı düzenlemeyi planlamaktayız.
 • Diğer STK’larla ilişkileriniz nasıl, ortak faaliyetleriniz oluyor mu?
 • Konya’daki STK’lar ile mümkün mertebe görüşmeler, karşılıklı ziyaretler yapıyoruz.
  7 Şubat 2014 tarihinde tüm şehitlerimiz adına Konya Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği ile birlikte düzenlediğimiz Mevlid-i Şerif Okutma Organizsayonunda, 8000 (sekizbin) adet  ikram paketi hazırlayarak Mevlid’e katılanlara takdim ettik. Bu organizasyondaki ikramları 2 gece 2 gündüz aralıksız çalışarak hazırladık.
  Bu organizasyon Konya’da yapılan en önemli organizasyonlardandı. Konya Valimiz, Konya’da bulunan Siyasi Parti teşkilatları, Konya Müftümüz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız  ve STK temsilcileriizin katılımlarıyla gerçekleşti.
 • Siyasilerin ve Yerel Yöneticilerin Şubenize ilgisi nasıl?
 • Özellikle seçim dönemlerinde yoğun bir ziyaret talebi ile karşılaşmaktayız. Bizler, derneğimizn genel yapısı itibariyle de bütün partilere eşit uzaklık ve eşit yakınlıktayız. Bizden derneğimize ziyaret talep eden bütün parttilere kapımız açmakta ve bu ziyaretleri internet sitelerimizde yayınlamaktayız.
  Ne var ki bu konuda da hangi siyasi parti ile görüşme yapmışsak, karşıtları tarafından eleştirlmekte, taraftarları tarafından övgülere mazhar olmaktayız. Bu konudaki tutumumuz gayet sarihtir ve biz tam bir STK olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.
  Yerel Yönetimlerle ilişkilerimiz iyidir. Zaman zaman ulaşım ve salon ihtiyaçlarımızda Belediyeler Kanununun 75 inci ve TEMAD Tüzüğümüzn 56 ıncı maddeleri gereğince birlikte çalışma taleplerimizi iletmekteyiz. Bazılarına olumlu, bazılarına da olumsuz netice aldığımız olmaktadır.
  Şu anda Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı uhdesinde olan Kamu Binalarından, derneğimizin faaliyetlerini yürütmek maksadıyla ve ödedğimiz çok ağır kira bedelinden kurtulmak amacıyla bir dernek yeri  talebimiz bulunmaktadır. Bu konudaki görüşmelerimiz sürmektedir.
 • Asubay toplumuna vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
 • Değerli meslektaşlarımız.
  Öncelikle bizlerin geçmişi olan Sevgili muvazzaf Assubaylar. Sizlerin en önemli  görevi; üzerinize almış olduğunuz vazifeyi bihakkın yerine getirmenizdir. Mensubu bulunduğumuz Türk Milleti’nin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sizlerin sayesinde gücünü artıracak ve sizlerin sayesinde, hem Milletimiz nezdinde hem de dünya milletleri içinde saygınlığını devam ettirecektir. Bunu yaparken etrafınızda olup bitenleri mutlaka merak ediniz gözlemleyiniz, öğrenmeye, anlamaya çalışınız.
  Bizler sizlerin geleceğiyiz. Bu geleceğe mutlaka hazırlık yapınız. Emeklilik asla tek hedefiniz olmasın. Vazifenizin üzerinize düşen en kutsal bir olgu olduğunu asla unutmayınız.
  Bizler , yasalar çerçevesinde kurulan ve astsubayın adını kamuoyu nezdinde saygın bir noktaya taşıma Özlük haklarımızı temin etme azminde olan ağabeyleriniziz.
  Bizler geçmiş tarihlerde öğrendiğimiz, kendi görev yaptığımız zamanlarda kazandığımız beceriler ve edindiğimiz bilgiler doğrultusunda bir şeyler yapma gayreti içerisndeyiz.
  Bizler sizleri kendimizden daha geniş ufuklu, daha bilgili, daha etkin meslektaşlarımız olarak görmekteyiz. Hiç bir şey “ol” deyince olmuyor. Bizler icra mevkiinde değiliz. Bizler “isteme mevkiindeyiz.” Elbette, istemesini de bilmiyor olabiliriz.
  Bizlere olan bakışınız bu gerçeklere göre şekillendirniz.
  Sizleri üzerinizdeki ağır vazife sorumluğundan kurtulur kurtulmaz TEMAD’a üye olmaya ve bizlerin yapamadıklarını yapma imkanına kavuşmaya çağırıyoruz.
  Siz emekli meslektaşlarımız. “TEMAD bana ne verecek?” sorusunu yoğun olarak bizlere yöneltmektesiniz.
  Siz TEMAD’a bir şeyler verin ki, istemeye hak bulun kendinizde...
  Ben şahsen, TEMAD’ın bana bir şey vermeyeceğini bile bile üye oldum.
  Buna rağmen;
  TEMAD bana “kan” veriyor. TEMAD bana “moral” veriyor. TEMAD bana “haz” veriyor. TEMAD bana “güç” veriyor. Söyler misniz, daha ne versin? Ben de ona bunların karşılığında “aidat” veriyorum.
  Başkaca da bir yasal kuruluşumuz yok ki.. Bom boş durmanın da vebalinin olduğunu düşünüyorum.Dahası; ben muvazzafken,  “verin şu haklarımı!” şeklinde kuramadığım bir cümleyi rahatlıkla kurabilmek için TEMAD’a üye oldum.
  Ne demiş atalarımız, “üzüme bak üzüm olsun, yemeye yüzün olsun.”
 • İletişim bilgilerinizi paylaşmak ister misiniz?
 • Ben şahsen 220 bin kişilik PES Grubu yöneticisi iken de ortama telefon numaramı yazmıştım. Oradan gören bir arkadaşımız, bir sabah saatın 06.30’unda telefondan aramıştı beni...
  -Alo Tayyar Abi Ben Celal. Nasılsın Aabi,  dernekte misin?
  -Hayır Celal saat sabahın 6 30’u, ne derneği? Henüz yataktayım.
  -Abi ben nöbetteyim de bir arayım demiştim. Ne oldu bizm haklar...?
  Bir kısım arkadaşımız,  PES Grubunu Savaş Harekat Merkezinden idare ettiğimizi sanıyorlardı.
  Elbette iletişim bilgilerimi tüm arkadaşlarımla paylaşabilirim.
  Bana bu fırsatı verdiğiniz için emekliasubaylar.org sitesi yönetimi olarak sizlere ve tabi ki muvazzafıyla, emeklisiyle tüm meslektaşlarıma, eşlerine, çocuklarına ve tüm yakınlarına, genel anlamda ise Türk Milleti’nin her bir ferdine selamlarımı yollar saygılarımı sunarım.
  Tüm TEMAD Konya Üyeleri,
  Kadın Kolu Üyelerimiz,  Üye İnci SÜRÜCÜ,  Üye H.Canan GÜLER, Üye Yılgün BAYSAL,  Üye Ümmühan ULUHAN, Bşk. Yrd. Zübeyde YAVUZ,  Kad. Kolu Bşk. Lütfiye SÖNMEZ,
  TEMAD Konya Dis.Krl. Üyesi  Av. M.Ali ARSLAN, Dis.Krl. Üyesi   Av. M.Ali TAYANÇ, Dis.Krl. Bşk.  Av. Ali TATLINAR,
  TEMAD Konya Den.Krl. Üyesi Şerafettin KUTLU, Den.Üyesi İbrahim ŞAHİN, Dent.Krl.Bşk. Hamit AKGÜN,
  TEMAD Konya Ynt.Krl.Üyesi, Lütfi YARAR, Ynt.Krl.Üyesi, Sakib KIRMIZI, Ynt.Krl.Üyesi Yusuf Ziya ANSAR, Muhasip Muttalip ÖDEMİŞ, Sekreter Osman AKYOL, Bşk.Yrd. Hidayet AYDIN adına
  Tayyar YILDIRIM
  TEMAD Konya İl Başkanı
  0 542 814 8659
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 8440 defa
Bu kategoriden diğerleri: TEMAD Kadıköy Şubesi ile röportaj »

You have no rights to post comments