< < İntibak yasası ile kim nereye yükselecek
All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 01 Ocak 2016 16:39

İntibak yasası ile kim nereye yükselecek

Öğeyi Oyla
(17 oy)

TBMM'de görüşülerek kabul edilen İntibak yasası ile ilgili tüm gelişmeleri detaylı olarak duyurmuş ve 26 Aralık 2015 günü yayınladığımız "İntibakların maaşınız ve derece kademenize yansıması" başlıklı haberimizde örneklemelerle kim hangi derece kademeye yükselecek ve maaşına katkısı yaklaşık ne olacak şeklinde bir meslektaşımızın hazırladığı tabloyu yayınlamıştık.

intibak getiri

Yayınladığımız örnek liste tüm derece kademeleri kapsamadığı için sık sık sorulara muhatap olmaktayız. Özellikle 3'üncü dereceden başlayarak kim nereye yükselecek sorularına yanıt olması için genişleterek hazırladığımız tablomuzu tekrar yayınlıyoruz. Daha önce yayınladığımız yukarıdaki tablodan intibakın yaklaşık getirisini emsalleyerek hesaplayabilirsiniz. Aşağıdaki tablomuzda ise İntibak yasası ile kim hangi derece kademeye yükselecek ve önemli talebimiz olan göreve başlangıç dereceleri 9/2 ve 8/1 gerçekleştiği takdirde yükseleceği derece kademeleri göstermeye çalıştık.

kim nereye

Tablomuzda gördüğünüz gibi 9/2 nin gerçekleşmesi halinde intibak yasası ile ve daha önce 1/4'e ulaşan bir çok meslektaşımızın hiç bir kazanımı olmayacak. Ancak biz diyoruz ki alınacak hakların kime ne kadar katkısı olacağından bağımsız değerlendirilmesi gerekir. Son meslektaşımız her hakkını alıncaya kadar kendimize hiç bir katkısı olmasa bile her biri için mücadele etmek kendimize olan saygının gereğidir.

NOT : EK-VIII Sayılı cetvele göre 2 Yıllık MYO Mezunlarından 1 kademe önde olan 3 Yıllık Yüksekokul mezunları son düzenleme ile 2 YILLIK MYO mezunları ile aynı seviyeye gelmektedir. Bu hususun gerekçesi tarafımızdan tespit edilememiştir. Bilgisi olanların yorumlarını bekliyoruz.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 27975 defa Son Düzenlenme Cuma, 01 Ocak 2016 20:39

Yorumlar   

0 #2 Ahmet 01-01-2016 23:58
Peki bu göğe çıkartılan intibak yasası niçin 2003 ve öncesi esas alındı. Saygıdeğer TEMAD başarı kazanmış kumandan edasına bürünmüştür. 2004 mezunları Asb.Myo mezunu değil kendi namına okumuş devlet okutmamıştır 2004 ve sonrası boşunamı MYO okudu okumadan alınmış D/K okuyanın günahı ne rütbe süreleri uzadı hiç bir dernek üyesi kılını kıpırdatmadı hani astsubay sorunları içindi bu dernek. Hayırlı olsun.
0 #1 raşit 01-01-2016 20:53
Son 14-15 yıllık dilimde intibak,gelecek 14-15 yıllık dilim için idare eder bir cülus oldu.Zihniyet hakkın iadesi değil cülustur.

You have no rights to post comments

Yandex.Metrica | ©Emekli Asubaylar