All for Joomla All for Webmasters
Salı, 10 Kasım 2015 21:11

TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser’den Önemli Açıklamalar

Öğeyi Oyla
(6 oy)
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Ahmet Keser bölge toplantısı için bulunduğu Çanakkale’de önemli açıklamalarda bulundu. TEMAD’ın Şube Lokali’nde yapılan toplantıya Çanakkale’den 11 şube başkanı katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda şubelerin genel sorunları ile seçimler öncesinde partilerin vermiş olduğu vaatler doğrultusunda asubayların sorunlarına çözüm konusunda gelinen aşamalar konuşuldu.
 
TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser Türkiye Emekli Astsubaylılar Derneği’nin özel kanunla kurulmuş, 6 dernekten biri olduğunu belirtti.  Keser sözlerine şöyle devam etti:
 
“DÖRT ÖNEMLİ SORUNUMUZDAN ÜÇÜ ÇÖZÜLME AŞAMASINDA”
 
“ Türkiye’de 106 bin sivil toplum kuruluşu var. Bunlardan 6 tanesi özel kanunla kuruldu. Mevcut haklarımızın korunması ile ilgili bir takım faaliyetlerimiz var. Son dönemlerde de siyasi çevrelerin genel seçimler öncesi seçim beyannamelerine yansıttığı vaatleri bulunuyordu. Buna ilişkin siyasi kanatlı ve Genelkurmay katındaki yapılan faaliyetlerle alakalı bölge toplantıları düzenleyip bölgemizdeki şube başkanlıklarını bilgilendiriyoruz. Bizim çok önemli saydığımız dört sorunumuzun üçü çözülme aşamasında. Diğerini de önümüzdeki süreçte çözülmesi noktasında hem hükümet yetkilileri ile hem de diğer kurum ve kuruluşlarla görüşmeler şeklinde sürdüreceğiz. En son Başbakan Davutoğlu astsubayların intibak sorunlarının çözüleceğine dair bir açıklama yaptı. Beş meydan konuşması ve bir televizyon programında sözü var. Hükümetten aldığımız bilgiler, buna ilişkin komisyonların oluşturulacağı ve 2016 yılında bu sorunların çözüme kavuşturulacağı yönünde olacak. İnşallah daha güzel günler bizi bekliyor diye düşünüyorum”
 
“PES DİYEN ASTSUBAYLAR” MÜCADELESİNDE BÜYÜK AŞAMA KAYDETTİK
 
2011 yılından beri “Pes diyen Astsubaylar” adı altında astsubayların hakları ile ilgili yürütülen mücadele hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Keser sözlerine şöyle devam etti:
 
“ Bu mücadelemizde önce söylem, sonra eylem daha sonra da diplomatik süreç şeklinde bir basamaklandırmayla ilerledik. Bugün geldiğimiz basamak üçüncü aşama. Bu diplomatik süreç içerisinde de sonuç almaya başladık. Çünkü hem söylem hem de eylemcinin muhatabı diplomatik süreçtir. Hükümet ve Genelkurmay Başkanlığından sorunların çözülmesi konusunda gayret görmeye başladık. Başbakan’ın bu konu ile ilgili verdiği sözler var. Diğer iki siyasi parti; Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi de kendi seçim beyannamelerine bunları almışlardı. Dolayısıyla her siyasi partide seçim beyannamelerine bizi alarak, sorunun çözümünde buluştular. Şuan da hükümeti oluşturacak AKP olduğu için onun genel başkanı ve başbakan adayı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bu konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu biliyoruz. Buna ilişkin görüşmelerimiz de oldu. İnşallah bu sorunlar yakın tarihte çözülecek”

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 11184 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 11 Kasım 2015 06:40

Yorumlar   

0 #1 selçuk öztürk 10-11-2015 22:27
Cumhuriyet tarihinin en uzun soluklu yarışı idi, şayet bir ara seçim hadisesi olmasaydı bizim hak alma mücadelemiz 4 yıl daha raflarda bekleyecek ve asla ümitvar olmayacaktık,şimdi geldiğimiz noktada henüz ortada hiçbir şey olmamasına rağmen politikacıların oy alma uğruna sıraladıkları vaatlerden öte bişey yok.Dürüst ve samimi iseler bu sözlerini yerine getirirler,süreside üç ayla dört yıl gibi bir zamana yayılabilir..beklemekden başka şimdilik yapacak bişey yoktur..

You have no rights to post comments