All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 23 Ekim 2015 11:47

Bombanın pimi yeleğe takıldı

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Hakkari Yüksekova’da 3. Piyade Tümen Komutanlığı’nda operasyona çıkmaya hazırlanan askerlerin arasında patlayan ve Komando Piyade Asubay Kıdemli Çavuş Fatih Tomuşoğlu (25), Piyade Asubay Üstçavuş Rahmi Yılan (28) ve Piyade Asubay Üstçavuş Ömer Kılıçoğlu’nun (29) şehit olmasına neden olan el bombasıyla ilgili adli soruşturmada ilk bulgulara ulaşıldı
 
Şehit 3 Asubayın Bolu Dağ Komando Tugayı’nda görev yapan askerler olduğu öğrenildi. Terör örgütü PKK’ya lojistik malzeme, silah, mevzi ve militan kaybı açısından büyük zayiat verdirilen İkiyaka Dağları’nda (Doski Vadisi) sürdürülen harekâtta görev yapan ve operasyona çıkmaya hazırlanan askerlerdi.
 
Operasyona çıkmaya hazırlanan askerlere dışarıdan bir saldırının söz konusu olmadığı belirtildi. Bir askerin hücum yeleğini çıkarırken, bombanın piminin yeleğe takılarak düşmesi sonucu patlamanın gerçekleşmiş olabileceği üzerinde duruluyor. Normal şartlarda el bombasının piminin güvenlik gereği sert olduğu ancak operasyonlar sırasında pimlerin gevşek hale getirilebildiği ifade edildi.
 
‘UZUN SÜREDİR GÖREVDELER’
 
Yine ilk bulgulara göre uzun süredir bölgede görev yapan ve operasyonlara katılan askerlerin yorgunluk ve bir anlık dikkat dağılması nedeniyle hata yapabilecekleri olasılığı üzerinde de duruluyor.
 
Kaynak: Habertürk

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 7084 defa Son Düzenlenme Cuma, 23 Ekim 2015 11:52

You have no rights to post comments