All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 07 Eylül 2015 17:21

Genelkurmay şehit sayısını açıkladı

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Genelkurmay, Dağlıca'daki hain saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı. TSK'nin sitesinden yapılan açıklamada şehit sayısı 16 olduğu belirtildi.
 
Genelkurmay başkanlığı Dağlıca bölgesinden gerçekleşen hain saldırı ile ilgili bir açıklama daha yaptı. TSK, daha önceki açıklamanın aksine şehit asker sayısını da açıkladı. TSK’dan yapılan açıklamada 16 askerin şehit olduğunu belirtti.
 
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde şöyle denildi:
 
06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden Bölücü Terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüş, araçlarda bulunan Kahraman 16 silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kahraman altı silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralıların tedavilerine hâlihazırda devam edilmektedir.
 
Saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar karadan ve havadan kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda; bölgede tespit edilen terörist hedeflerinin imhası ve harekâta emniyetle devam edilmesi maksadıyla; Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı belirlenen 23 hedef (altı mağara, iki depo, üç barınma alanı ve 12 Doçka mevzii) 7 Eylül 2015 saat 09.00′dan itibaren üç adet F-4 ve dört adet F-16 savaş uçağı ile ateş altına alınmaktadır.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

 

Emekli Asubaylar olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5089 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 07 Eylül 2015 17:28

You have no rights to post comments