All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 26 Ağustos 2015 13:05

TEMAD Yarbaya sahip çıktı

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Şehit kardeşinin cenazesinde gösterdiği tepki nedeniyle Yarbay Mehmet Alkan hakkında soruşturma açıldığı iddiası tepki topladı. TEMAD, TESUD ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanları Yarbay’a sahip çıkarak, yargılanması değil, ödüllendirilmesi gerektiğini kaydetti.
 
TEMAD GENEL BAŞKANI AHMET KESER TOPLUMU UYARDI
 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Ahmet Keser:

Cesur ve yürekli şekilde toplumun değişik katmanlarını uyardı. Kimse soruşturma açmaya kalmasın. Soruşturma açıyorum diyenler kapı arkalarında yarbayın dediklerini söylüyor. Silah arkadaşlarının duygu ve düşüncelerine tercüman oldu. Lince uğrattırmayız. Bütün ordu psikolojik olarak yarbayın arkasında.

 
TESUD GENEL SEKRETERİ : “İNSANİ BİR HAYKIRIŞ”
 
Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Sekreteri Rafet Yavuz:

Ağabey, kardeşinin cenaze töreninde duygularını, acısını dile getirdi. Linç edilemez, bir yerlere bağlanamaz, insani bir haykırış başka şekilde değerlendirmez. Yarbaya sahip çıkıyoruz.

 
"KANDA ELİ OLAN RAHATSIZ OLUR"
 
Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse:

Yarbayın söyleminden, yarbayın kardeşinin kanında eli olan, parmağı olan, teşvik eden kişiler rahatsız olur. Bu ülke bu hale geldiyse ülkeyi bu hale getiren yetkililer birinci dereceden sorumludur. Herkesten önce onların yargılanması gerekir.

 
Eğer terör örgütü yurtiçinde silahlandılarsa, örgütlendilerse, silah depoları sağladılarsa bu hükümetin kabahatidir. Bunu dile getiren, bizim gibi yüreği yanık şehidin kardeşi yarbay bunu dile getirdiyse buna soruşturma değil ödül vermek lazım. ANKARA (Bugün)
 
“HEPSİNİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”
 
Sözcü Gazetesi'ne konuşan Yarbay Alkan, hakkında söylenenler için “Hepsini Allah'a havale ediyorum. Başka ne diyeyim” dedi. Disiplin soruşturması için Yarbay, “Neye karar verirler bilemiyorum” dedi.
 
BUGÜN GAZETESİ
 
http://www.bugun.com.tr/gundem/boyle-tepki-yagdi-haberi/1801097

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8344 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 26 Ağustos 2015 14:35

You have no rights to post comments