All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 20 Ağustos 2015 15:41

TESUD terör olayları ile ilgili basın bildirisi yayınladı

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) son günlerde artan terör olayları ile ilgili bir basın bidirisi yayınladı. Bildirinin tam metni aşağıdadır.
 
TÜRKİYE EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ (TESUD) BASIN BİLDİRİSİ
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğüne kast etmiş bölücü terör örgütü, Ortadoğu’da oluşan istikrarsız ortamdan istifade ederek, masum vatan evlatlarını hedef alan vahşi saldırılarına yeniden başlamıştır.
 
Bölücü terörün yeniden ülke gündemine girmesine uygulanan politikaların neden olduğu açıktır.
 
Terör örgütleri ile müzakere değil, mücadele edilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle, terör sorununun bir an önce çözülebilmesi için tüm ulusal güçler bir araya gelmeli ve Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliği ile bölünmez bütünlüğü çerçevesinde gerekli tedbirleri almalıdır.
 
Bu konuda en yetkili makamlar olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında soruna ivedi çözüm bulmaya çağırıyoruz.
 
Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD), geçmişte olduğu gibi bugün de laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması için üzerine düşeni eksiksiz olarak yapmaya hazırdır. Bu vesile ile çatışmalarda şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı, sabır ve metanet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
 
Ayrıca, aziz milletimizi; ülkemizin içine düşürülmeye çalışıldığı etnik çatışmalara karşı sağduyulu olmaya, kışkırtmalara karşı duyarlı ve sorumlu davranmaya, terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize güvenmeye ve desteklerini sürdürmeye davet ediyoruz.
 
Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.
 
 - Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Merkezi -
 
Kaynak : http://www.tesud.org.tr/News/Announce.aspx?id=b257a3f3-9b3f-4638-957f-ab2d8e99cd2a

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4837 defa

You have no rights to post comments