All for Joomla All for Webmasters
Salı, 18 Ağustos 2015 17:48

Lice’de çatışma: 1 Uzman Çavuş Şehit

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Diyarbakır Bingöl karayolunda teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu.
 
Teröristler ve güvenlik kuvvetleri arasında öğlen saatlerinde çıkan çatışmada ilk bilgilere göre 2′si ağır 4 asker yaralanmıştı. Yaralı askerler helikopterle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan uzman çavuş tüm çabalara rağmen yaşamını yitirerek şehit oldu. Çatışmaların sürdüğü bölgeye Kobra tipi helikopter sevk edildi.
 
 
Diyarbakır Valiliği, dün saat 21.00′den bugün saat 07.00′ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.
 
GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA :
 
“17 Ağustos 2015 tarihinde saat 20.00′da Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve teröristlerce ulaşıma kapatılan Diyarbakır- Bingöl karayolunu ulaşıma kesen teröristleri, tespit edilen gizlenmiş oldukları bölgede etkisiz hale getirmek  maksadıyla,  Jandarma Özel Harekât Timlerince operasyon başlatılmıştır.
 
18 Ağustos 2015 tarihinde saat 12.15′te Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla çatışma çıkmış, çıkan çatışmada 4 kahraman personelimiz yaralanmış, yaralılar derhal helikopterle hastaneye sevk edilmiştir. Tedavileri süren yaralılarımızdan durumu ağır olan 1 personelimiz hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
 
Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı,  karadan ve havadan takviye birlikler sevk edilmiş olup  teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize  acil şifalar temenni ediyoruz.”
 
VALİLİK’TEN AÇIKLAMA
 
Diyarbakır Valiliği de Lice’de güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu 3 askerin de yaralandığını açıkladı. Valilik açıklaması şöyle:
 
“Diyarbakır-Bingöl Karayolu Lice mevki Fis Ovası’nda daha önceki günlerde karayolunu keserek vatandaşımızın seyahat özgürlüğünü engelleyen, yolda asker ve polis kaçıran, yola mayın döşemek suretiyle 2 askerimizi şehit eden terörist unsurlara yönelik operasyon yapılmış olup operasyon sırasında 1 askerimiz şehit olmuş, 3 askerimiz de yaralanmıştır. Yaralı askerlerimizin tedavilerine devam edilmektedir. Bölgede bulunan terörist unsurların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam etmektedir.”

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2531 defa

You have no rights to post comments