AFRİN'DEN ACI HABER, 8 ŞEHİT 13 YARALI
All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 02 Mart 2018 13:53

AFRİN'DEN ACI HABER, 8 ŞEHİT 13 YARALI

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Afrin’den gece saatlerinde çok acı bir haber geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekâtı’nda kapsamında Afrin'de icra edilen operasyonlar esnasında 8 askerin şehit olduğunu, 13 askerin yaralandığını açıkladı.
 
TSK'dan yapılan ilk açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 1 Mart 2018 tarihinde Afrin'de icra edilen operasyonlar esnasında 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 7 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz” denildi.
 
TSK’DAN İKİNCİ AÇIKLAMA: 3 ŞEHİT 6 YARALI
 
TSK’dan gece saatlerinde yapılan ikinci açıklamada ise 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı bildirildi.
 
TSK’dan yapılan açıklamada “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 01 Mart 2018 tarihinde Afrin'de icra edilen operasyonlar esnasında üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

Şehitlerin Kimlikleri:

Şehit J. Asb. Çvş. Uğur Palancı-İzmir

Şehit J. Uzm. Çvş. Arif Demirel-Kastamonu

Şehit J. Uzm. Çvş. Burhan Açıkkol-Isparta

Şehit J. Asb. Çvş. Abdullah Taha Koç-Konya

Şehit J. Uzm. Çvş. Recep Çetin-Eskişehir

Şehit J. Uzm. Onb. Rıdvan Çevik-Van

Şehit J. Uzm. Çvş. Mehmet Dinek-Aydın

afrin 8 sehit

Hastanelerin morglarından Türk bayrakları asılı ambulanslara alınan şehitlerin cenazeleri Hatay Havaalanı'na gönderildi. Havaalanında basına kapalı gerçekleştirilen uğurlamanın ardından şehitler Jandarma Astsubay Uğur Palancı’nın (28) cenazesi İzmir’in Gaziemir ilçesine, Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in (24) cenazesi Kastamonu'nun İnebolu ilçesi Dibek köyüne, Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un (24) cenazesi Isparta'ya, Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç'un (23) cenazesi Konya'ya, Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin'in cenazesi Eskişehir'e, Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in (26) cenazesi Van'ın Erciş ilçesine, Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek'in cenazesi Aydın'ın Nazilli ilçesine, Jandarma Uzman Çavuş Ozan Gökçe'nin cenazesi ise Hatay'ın Payas ilçesine gönderildi.

Emekli Asubaylar olarak Şehitlerimize Allahtan rahmet yaralı gazilerimize acil şifalar dileriz.

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 3528 defa Son Düzenlenme Cuma, 02 Mart 2018 14:31

You have no rights to post comments

Yandex.Metrica | ©Emekli Asubaylar