All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 07 Aralık 2017 15:08

Kaybettik. Başımız Sağ Olsun!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Gönüllerimize taht kuran Ayla filminin kahraman astsubayı Süleyman Dilbirliği büyüğümüz hayatını kaybetti. Başımız sağ olsun. Mekanı Cennet olsun.
 
 dilbirligi 2
 
Koreli Eunja Kim’in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği (91) geçtiğimiz ay solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Dilbirliği hastaneye kaldırıldığı zaman “Süleyman amca melek gibi bir insan ve onun tüm Türkiye tarafından ne kadar sevildiğini görmesini istiyorum. Lütfen herkes dua etsin” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.
 
HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ
 
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Dilbirliği, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti. Dilbirliği, solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla 12 Kasım’dan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.
 
Hastaneden yapılan açıklamada, “Solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine 12 Kasım’da yatırılan Dilbirliği, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileriyle takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son bir hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz vefat etmiştir” denildi.

 

Dilbirliği'nin cenazesinin 8 Aralık 2017 Cuma günü Üsküdar Selimiye Camiinde kılınacak ikindi namazını müteakip Karacaahmet Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

dilbirligi 1

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8668 defa Son Düzenlenme Cuma, 08 Aralık 2017 11:17

You have no rights to post comments