All for Joomla All for Webmasters
Cumartesi, 25 Kasım 2017 23:14

TEMAD’dan MSB’ye ‘Astsubaylık eğitimi 4 yıl olsun’ teklifi

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Milli Savunma Üniversitesi bünyesindeki astsubaylık eğitimin iki yıldan dört yıla çıkarılması için Milli Savunma Bakanlığı’na teklifte bulundu.
 
15 Temmuz darbe girişiminden kısa süre sonra Harp Akademileri, askeri liseler ve astsubay okulları kapatıldı. Askeri okulların kapatılmasının ardından da hem subay hem de astsubaylık eğitimi için Milli Savunma Üniversitesi kuruldu.
 
MODELİN ADI “ASTSUBAY AKADEMİSİ” OLSUN
 
Karar gazetesinde yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) tarafından Milli Savunma Bakanlığı’na dikkat çeken bir öneride bulunulduğu öğrenildi. Buna göre, astsubaylık eğitimin tıpkı lisans eğitimine benzer şekilde yapılmasını talep eden TEMAD, modelin isminin de “Astsubay Akademisi” olduğunu açıkladı.
 
TEMAD Genel Başkanı Ahmet Keser “Milli Savunma Üniversitesi’ndeki eğitim şu anda 2 yıllık meslek yüksekokulu şeklinde. Milli Savunma Bakanlığı isterse bir yıl daha uzatabiliyor. Biz ise üniversite çatısı altındaki eğitimin 4 yıla uzatılmasını önerdik. Çünkü 30 yıl sonrasının TSK ihtiyacı 2 yıllık eğitim ile karşılanamaz. Bu öneri, 2047’in Silahlı Kuvvetleri için gerekli. Teknik eğitim için de çok önemli. Bazen eğitimin yetmediği ve göreve başlanıldığında bile devam ettiği oluyor” dedi.
 
Kaynak : Karar Gazetesi

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8353 defa

You have no rights to post comments