All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 09 Kasım 2017 22:12

385 Yıl Sonra Galata Kulesi’nden tarihi atlayış

Öğeyi Oyla
(3 oy)
Ekstrem sporcu,  Türkiye’nin profesyonel anlamda tek base jumper’ı, emekli astsubay Cengiz Koçak, Galata Kulesi'nden serbest atlayış olarak bilinen 'base jump' atlayışı gerçekleştirdi. 36 metre yükseklikten  kendini aşağıya bırakan Koçak başarılı bir şekilde yere indi.
 
Ekstrem sporcusu Cengiz Koçak, Hezarfen Ahmet Çelebi’den sonra Galata Kulesi’nden atlayan ikinci kişi oldu. 36 metreden “Hezarfen’e selam olsun” diyerek kendini boşluğa bırakan sporcu başarılı bir şekilde yere indi.
 
Açıklama yapan Koçak, “Hezarfen’e selam olsun. Bu hayatımın en önemli atlayışıydı. Bu yedi aşamalı bir iş. Bu birincisiydi. Hezarfen gibi Üsküdar’a geçmeyi deneyeceğim. Bu Galata Kulesi’nden 385 yıl sonra yapılan ilk atlayış oldu. Umarım birilerine ilham olur ve Türkiye’de havacılık sporu gelişir. Çok heyecanlandım. Hatta dün gece hiç uyumadım. Önümüzde 7 aşama var. Türkiye’nin tanıtımı, dünyada da tanıtımı aynı zamanda Türkiye’nin ekstrem sporların merkezi olabileceğini göstermek için daha çok fikirler bulacağız” dedi.
 
 
Cengiz Koçak ile yaptığımız söyleşiyi okumak için TIKLAYINIZ.

E. ASB. B.A.S.E. JUMPER CENGİZ KOÇAK İLE SÖYLEŞİ

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 5256 defa Son Düzenlenme Perşembe, 09 Kasım 2017 22:23

You have no rights to post comments