All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 02 Kasım 2017 21:13

Assubay alımı başvuru sonuçları açıklandı!

Öğeyi Oyla
(0 oy)

31 Ekim 2017

Binlerce adayın büyük heyecanla beklediği assubay alımı başvuru sonuçları için Milli Savunma Bakanlığı beklenen açıklamayı yaptı.

Bir süredir büyük merak ve heyecanla assubay alımı başvuru sonuçlarını bekleyen adaylar için bekleyiş sona erdi.

2017 yılı dış kaynaktan assubay alımı sonuçları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Peki, assubay başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

MSB assubay sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

İşte detaylar...

ASSUBAY ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Binlerce assubay adayının büyük merak ve heyecanla beklediği dış kaynaktan muvazzaf assubay alımı başvuru sonuçları Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, değerlendirme aşamasının tamamlandığı ve 06 Kasım – 28 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday başvuru sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

MSB ASSUBAY ALIMI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

https://pertem.kkk.tsk.tr/02Sonuc/asbMsb2017/aciklama.htm

Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verildi;

2017 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Assubay Temini kapsamında 06 Kasım – 28 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday başvuruları değerlendirilmiştir.

Başvuruda bulunan adaylardan Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılanlar çağrı formunda belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak / ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri

Birinci gün; Kayıt-Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi, Kişilik Değerlendirme Testi yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

İkinci gün; Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri yapılacaktır. Deniz Piyade başvurusu olan adayların hastane sevk işlemleri yüzme testinden sonra yapılacaktır.

Üçüncü gün; Mülakatta başarılı olan “Deniz Piyade” adaylarının saat 07.30’da Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde, yüzme testi yapılacaktır.

Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir. Yüzme sınavları 13 Kasım – 01 Aralık 2017 tarihleri arasında planlanmıştır.

Not: Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

·         Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile Sınav Çağrı Belgesinin çıktısını yanlarında getireceklerdir.

·         “Askerliğe elverişli değildir” raporu olan adayların seçim aşaması sınavlarına gelirken raporlarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

·         Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

·         Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

·         Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

·         Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

·         Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

·         MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır. Hazırlayan:Mete Yanıkçı

 

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2844 defa

You have no rights to post comments