All for Joomla All for Webmasters
Salı, 19 Eylül 2017 17:25

Fotoğraf Sanatçısı Asubay'dan Yeni Yarışma Duyurusu: Kaybolan Meslekler

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

KAYBOLAN MESLEKLER KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

Fotoğraf sanatı bizlere eskileri hatırlatmaya devam ediyor.  Bakırcılar, kalaycılar, terziler gibi birçok meslek grubu yavaş yavaş tarihteki yerlerini almaya başlıyor. Maalesef gelecek nesil bu mesleklerden bir haber büyümeye mahkûm…

Fotoğraf baskısı ve aktüalite sitesi olan fotoboya.com ve Kayseri’nin sanat konusunda gözbebeği SuretiAlem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği işbirliği ile her ay SuretiAlem Facebook grup sayfasında seçilen temalara göre ödüllü yarışmalar yapılması konusunda anlaşmaya varıldı. 

Ekim ayında başlayacak olan yarışmalarda ilk tema “Kaybolan Meslekler” seçildi. Kazananlara fotoboya.com tarafından kanvas baskıların verileceği yarışmanın koordinatörleri ise daha önce 

“2. ve 3. TESUD Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışmaları” ile “Gazi ve Mehmetçik Fotoğraf Yarışması”nında koordinötürlüğünü yapan Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ ve TFSF’nin birçok yarışmasında jürilik yapmış fotoğraf duayeni Yusuf KARTAL üstleniyor. 

İki aşamadan oluşacak olan yarışmada 1-15 Ekim tarihleri arasında SuretiAlem Facebook grup sayfasında fotoğraflar “Yarışma İçindir” başlığı ile yüklenecek. 15-20 Ekim tarihleri arasında ise EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5 ünvanlı Cihan KARACA gibi seçkin sanatçıların oluşturduğu heyet dereceye giren fotoğrafları belirleyecek. Ayrıca halk oylaması için yeteri kadar fotoğrafı belirleyecek. 

Halk oylamasında fotoboya.com sitesi üzerinden yapılacak olup, özel ödül için yarışacak olan yarışmacılar aldıkları oy oranına göre belirlenecek.

YARIŞMA JÜRİSİ 

Sanat Fotoğrafçısı Yusuf KARTAL

Sanat Fotoğrafçısı Ömür Can YERLİ

Sanat Fotoğrafçısı Cihan KARACA (EFIAP/g,GPU CR4,GPU VIP5) 

Sanat Fotoğrafçısı Ecrin Güzin GÜLFİDAN 

Sanat Fotoğrafçısı Pınar YÜKSEL 

Sanat Fotoğrafçısı Özensel AKARSU

ÖDÜLLER:

1. 1 Ad.  60x80 Kanvas Baskı 

2. 1 Ad.  50x70 Kanvas Baskı 

3. 1 Ad. 30x40 Kanvas Baskı 

Mansiyon fotoboya.com %50 indirim kuponu (1 ad)

Sergileme fotoboya.com %20 indirim kuponu (10 Adet) 

fotoboyacom Özel Ödülü 60x80 Kanvas (Halk Oylaması 1.si)

FACEBOOK GRUBUNA ULAŞMAKİÇİN TIKLAYINIZ

sureti alem

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2755 defa

You have no rights to post comments