All for Joomla All for Webmasters
Salı, 25 Temmuz 2017 23:28

Baykan'da terör saldırısı: 1 Assubay şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

24 Temmuz 2017

ŞEHİT ASKER DÜZENLENEN TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Baykan İlçesi'ne bağlı Çukurca Köyü kırsalında PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 29 yaşındaki Jandarma Assubay Üstçavuş Yakup Akdağ'ın cenazesi törenle, memleketi Tokat'a uğurlandı.

Siirt 3'üncü Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen uğurlama törenine Vali Ali Fuat Atik, Belediye Başkanvekili Ceyhun Dilşad Taşkın, 3'üncü Komando Tugay Komutan Yardımcısı Albay Aydoğan Birgiç, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Türk bayrağına sarılı tabunun katafalka konulmasıyla başlayan törende, şehidin öz geçmişi okunmasıyla devam etti.

İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından okunan duaların ardından konuşan Vali Atik, teröristlerin amaçlarına ulaşmayacaklarını belirterek, şöyle dedi:

"Baykan İlçemize bağlı Çukurca Köyü'nden, ilçe merkezine intikal haindeyken bölücü terör örgütü PKK'lı hain teröristlerce düzenlenen kalleş saldırıda şehadete yürüyen Asb.Yakup Akdağ'a yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve silah arkadaşlarına başsağlığı ve sabır, yaralı güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyorum.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin milli birlik ve beraberliği uğruna en yüce mertebe olan şehitlik mertebesine yükselen aziz şehidimizin kanı yerde kalmayarak.

Bu canilerin etkisiz hale getirmek amacıyla bölgede geniş çaplı operasyona devam edilmektedir.

Bölücü hain terör örgütünün yaptığı bu saldırılar, örgütün insanlık dışı ve iğrenç yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Tüm milletimizin huzur ve kardeşliğini bozmayı hedefleyen bu hain saldırıları gerçekleştirenler bilmelidirler ki, hain ve karanlık emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Bu kalleşçe saldırılar, bizleri terörle mücadelede azim ve kararlılığımızdan asla vazgeçiremeyecektir."

Konuşmanın ardından evli, bir erkek çocuk babası şehit Jandarma Assubay Üstçavuş Yakup Akdağ'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Tokat'a uğurlandı.

YILIN ANNESİ SEÇİLMİŞTİ

Geçtiğimiz 10 Mayıs’ta Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Haftası programında 'Serebral Palsi' hastası engelli kızı Sevda Akdağ'a bakan anne Güllüzar Akdağ yılın annesi seçilmişti.

Şehit Jandarma Assubay Üstçavuş Yakup Akdağ sosyal medya hesabından yılın annesi seçilen Güllüzar Akdağ ve kardeşinin ödül alırken çekilen fotoğrafını paylaşarak, 'İşte benim annem yılın annesi.

Yıllardır verdiğin emek bu dünyada da birileri tarafından fark edildi'diye yazmıştı.

13 TEMMUZ'DA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMIŞ

Şehit Assubay Yakup Akdağ’ın sosyal medya hesabından 13 Temmuz'da silah arkadaşlarıyla birlikte doğum gününü kutlarken çekilen fotoğraflarını paylaştığı görüldü.

Ev hanımı Serap Akdağ ile evli ve 6 yaşında Alptuğ Akdağ isminde bir çocuğu olan şehit assubay Akdağ'ın cenazesi yarın Tokat’ta düzenlenecek törenin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.,

 

DHA

 

Ek Bilgi

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 2261 defa

You have no rights to post comments