All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 30 Haziran 2017 00:10

Havan Saldırısı Olayına Emekli Asubaylardan Değerlendirme

Öğeyi Oyla
(5 oy)
26 Haziran 2017 günü Hakkari Şemdinli Tekeli üs bölgesine Irak’ın Kuzeyi, Hakurk bölgesinden bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından roketatarla yapılan saldırı sonucu 1 askerimizin şehit olduğu TSK sitesinden duyurulmuş ve olay basında şu şekilde yer almıştı.
 harita
PKK'lı teröristler, üs bölgesine havan topuyla saldırdı: 1 asker şehit
 sz er oguzhan kucuk
Şemdinli İlçesi Tekeli-Gedik Tepe üs bölgesine PKK'lı teröristlerce düzenlenen havan topu ve doçkalı saldırıda Sözleşmeli Piyade Er Oğuzhan Küçük şehit oldu. Saldırının ardından bölgeye geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şemdinli İlçesi'nde 2867 rakımlı Tekeli- Gedik Tepe'deki üs bölgesine bugün, PKK'lı teröristler tarafından havan topu ve doçka ile taciz ateşi açıldı. Saldırıda havan topunun isabet ettiği mevzide nöbet tutan Sözleşmeli Piyade Er Oğuzhan Küçük şehit oldu. Güvenlik güçleri, topçu ateşiyle anında teröristlere karşılık verdi. Saldırının yapıldığı bölge yoğun ateş altına alındı. Şehit askerin cenazesi, üs bölgesinden helikopterle alınarak Hakkari Devlet Hastanesi'ne getirildi. Saldırının yapıldığı bölgeye güvenlik güçleri sevk edilerek, hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.
 
Tam da şu günlerde ABD’nin, terör örgütü PKK’nın uzantısı PYD/YPG’ye alenen verdiği silahların gündemde olduğu bir dönemde yapılan saldırının şekli Emekli Asubayların da dikkatlerinden kaçmıyor.
 
TEMAD Kadıköy İlçe Başkanı K.Hayati Ergürbüz’ün sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımına ve altında yer alan yorumlarına dikkat çekiyor ve aynen yayımlıyoruz…
 
K Hayati Ergürbüz:
 
81 mm lik havanla haşır neşir olmuş biri olarak, hiç bir havan silahı ile görerek ya da görmeyerek tek atışla hedefi vurmak çok çok olası değildir. PKK geçtiğimiz gün sınır ötesinden tek atışla üs bölgesindeki mevziminin içine havan mermisi isabet ettirerek 1 erimizi şehit etti.Bu konuda bir tek istisna var yeni nesil havan silahları koordinat sistemine göre idare edilmekte böyle bir atışı yapma kabiliyeti mümkündür..Yeni nesil silah; Pyd&Abd yi koordinat da sözde muttefikin ihanetini çağrıştırıyor..
 
hayati
Yalçın Kaçar : Asıl ben mesafeyi merak ettim.Ama anlaşılıyor ki abd.burnumuzun dibine kadar girmiş.
 
K Hayati Ergürbüz:  Mesafe de uzak demekki yakın olsa bizimkiler farkederdi en azından iha veya termal vasıtasıyla..
 
Ayhan Bayırlı : Atışı yapanların Havan bilgisi üst düzey bilgisi olan birileri değilse tek atış ta isabet tamamen tesadüftür.
 
Ayhan Bayırlı : Bir kaç gün önce,daha önce El bab ta savaşmış bir rütbeli şahsın bana anlattığına göre.
IŞİD mensubu teröristler havan atışlarını droneleri ileri gözetleyici kullanarak Yapıyorlarmış..
 
Ayhan Bayırlı: Çok şeylerden bahsettik ama,Sanırım;
PKK,PYD,IŞİD e bu konuda uluslararası askeri danışmanlık ,teknik destek veriliyor.
Ben basılan karakolların vesaire hep bu hainlerle birlikte yabancı özel kuvvetler askerininde parmağı olduğuna inanmışımdır
 
Avni Saraç: Acikca soyluyorlar biz verdik silahlari diye. Satisa geldimizin resmidir....!
 
 mevzi

NOT:

Bundan 7 yıl önce, 19 Haziran 2010 tarihinde terör örgütü mensupları, Irak sınırındaki Şemdinli'ye bağlı Tekeli, Gediktepe mevkiinde bulunan Tabura gece saat 02.00 sıralarında saldırı düzenlemiş, çatışmada 11 askerimiz şehit olmuş, 14 askerimiz yaralanmıştı. Olaydan sonra dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, bazı bakanlar ve Kuvvet Komutanları ile birlikte saldırıya uğrayan Taburu ziyaret etmiş ve mevzide çekilen bazı fotoğraflar basında yer almıştı.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 13653 defa Son Düzenlenme Cuma, 30 Haziran 2017 01:16

You have no rights to post comments