All for Joomla All for Webmasters
Salı, 13 Haziran 2017 20:51

TEMAD Astsubay Serdal Can'ın Arkasındadır!

Öğeyi Oyla
(3 oy)
10 Haziran 2017 günü Tunceli kent girişindeki kontrol noktasında görevli Astsubay Serdal Can, verilen görev gereği önleme araması yaparken HDP milletvekili Alican ÖNLÜ tarafından engellenmiş ve basına ve medyaya yansıyan görüntülerde izlendiği gibi meslektaşımıza mukavemette bulunularak iftira olarak yorumlanacak sözler söylenmişti.
 
TEMAD Genel Başkanlığınca bugün yayınlanan basın açıklaması ile can siperane görevini yapmakta olan Astsubay Serdal CAN’a sahip çıkarak her türlü desteğin verileceği bildirildi.
 
Basın açıklamasında, kamuoyunda da oldukça tepki çeken olayda yasalar çerçevesinde canı pahasına görev yapan meslektaşımızın malum çevrelerce başlatılan linç kampanyası ile psikolojik olarak yıpratılmak istendiği, oluşan mağduriyetinin giderilmesi ve bu mağduriyete neden olan kişiler hakkında adli olarak yasal işlem başlatılabilmesi için TEMAD adına Hukuk Komisyon Başkanı Avukat Mehmet Erkan Akkuş’un Astsubay Serdal Can’a ulaşarak vekaletini üstlendiği bildirildi.
 
İŞTE O BASIN DUYURUSU ;
 
10 Haziran 2017 günü Tunceli’de görev gereği önleme araması yapan Astsubay Üstçavuş Serdal CAN’ın görevini yapması HDP Milletvekili Alican ÖNLÜ tarafından engellendiği gibi aynı kişi ile beraberindekiler görev başındaki meslektaşımıza mukavemette bulunup iftira olarak yorumlanacak sözler söylemiştir. 
HDP Milletvekili Alican ÖNLÜ olayla ilgili videoyu sosyal medya hesaplarında paylaşarak meslektaşımızı hedef göstermiş, meslektaşımızın takipçileri tarafından hakarete ve tehdide maruz kalmasına sebep olmuştur. 
Yasal Sınırlar içerisinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canı pahasına görev yapan meslektaşımız için malum çevrelerce başlatılan linç kampanyası meslektaşımız ve ailesini psikolojik olarak yıpratmış, meslektaşımızın mağduriyetinin giderilmesi ve bu mağduriyete neden olan kişiler hakkında adli olarak yasal işlem başlatılabilmesi için Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) adına Hukuk Komisyon Başkanımız Avukat Mehmet Erkan Akkuş meslektaşımıza ulaşmış ve vekaletini alarak avukatlığını üstlenmiştir. 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) camiası olarak vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canı pahasına görev yapan meslektaşımızın maddi ve manevi olarak her türlü yanında olduğumuzu Yüce Türk Milletine saygıyla bildiririz.
Ahmet Keser
(E.)P.Kd.Bçvş.
TEMAD Genel Başkanı
 
 basin aciklamasi
 
 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8517 defa Son Düzenlenme Salı, 13 Haziran 2017 20:57

You have no rights to post comments