Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 20 Mayıs 2017 11:29

Arzu Asubay 'Komando Brövesi' için en zorlu eğitimde

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Eğirdir'deki Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Komando İhtisas Kursu'na katılan Asubay Arzu Oğuz, komando olmak için 7 aylık zorlu bir eğitimden geçiyor.
 
Torosların zirvesinde, dondurucu soğuklarda yapılan harekatı da tamamlayan Arzu Asubay’ın hedefi komando kursu brövesini alan ilk kadın komando olmanın gururunu yaşamak.
 
Meslektaşımız şu günlerde ise, eğitimin en zorlu safhası olan “Kara Komando Harekatı”na katılıyor. Erkek komando adayları gibi kendisi de sırtında 40 kilogram malzemeyle yüzlerce kilometrelik yürüyüşle, bazen çamurun içinde, bazen de boyunu aşan soğuk sularda, kararlılığını bozmadan hedefine doğru ilerleyen Arzu Asubay Anadolu Ajansı’na şu açıklamayı yaptı;
 
“Ülkesi için canını esirgememiş bir babanın kızıyım. Babam da malulen emekli astsubaydır. Askerliğin, asker olmanın gururunu küçük yaşta tadanlardanım. Ben de babamın taşıdığı bayrağı gururla taşımak istedim. Bu nedenle asker oldum…

Öncelikle, bir kadın olmamı fiziki ve psikolojik olarak zayıf görenler oldu. Sonrasında ise, muharip sınıf olmamam sebebiyle bu kursu benim için gereksiz görenler oldu. Bence burada önemli olan, kişinin kendi gücünü bilmesi ve yapabileceklerinin farkında olmasıdır. Çünkü, biliyordum ki bu kurs hem fiziksel, hem de psikolojik olarak zordu, ve başarırsam beni şu an bulunduğumdan daha ileri taşıyacaktı. 

Komando olmak, tam “tükendim” dediğin noktada yeniden başlamakmış. Bunu babamdan ve buradaki komutanlarımdan yaşayarak öğrendim. İyi ki katılmışım. 

Bayan olmam nedeniyle Özel Kuvvetler Timlerinde görev yapamayacağımı biliyorum. Ancak Özel Kuvvetler bünyesinde herhangi bir kadroda görev yapmak istiyorum.” 
Kaynak : AA
 
Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ

play 1

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 7956 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 20 Mayıs 2017 11:41

Son Ekledikleri: Emekli Asubay

Benzer Öğeler (etikete göre)