All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 16 Mart 2017 20:39

TSK'da “Kemalist kalkışma” soruşturması

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Hükümete yakın yazarların iddiaları üzerine TSK'da “Kemalist kalkışma” soruşturması başlatıldı.
 
Genelkurmay'ın “Kemalist askerlerin kalkışma hazırlığı” iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlattığı öğrenildi.
 
Odatv'ye açıklamada bulunan Balyoz kumpası mağduru emekli Askeri Hakim Ahmet Zeki Üçok, Hükümet’e yakın bazı köşe yazarlarının iddiaları üzerine Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın soruşturma başlattığını söyledi. Üçok, soruşturma talimatını bizzat Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın verdiğini de ifade etti. Üçok, Odatv'ye kendisinin de tanık olarak ifadeye çağrılacağını anlattı. Üçok, kendisinin dışında konu üzerine yazan ve açıklamalarda bulunan isimlerin de çağrılmasını beklediğini söyledi.
 
Odatv'ye verdiği bilgide Ahmet Zeki Üçok, "Hem adli hem idari soruşturma açıldı. İdari soruşturmayı Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı'nda bir heyet yürütüyor. Adli soruşturmayı ise Genelkurmay Askeri Savcısı yürütüyor" dedi.
 
ALÇI VE KÜÇÜK'ÜN İDDİALARI
 
Hükümet’e yakın Milliyet yazarı Nagehan Alçı, 28 Şubat tarihinde şunları yazmıştı: “22 Şubat’ta TSK’da subay ve astsubaylara başörtüsü yasağı kaldırıldı. Bunun hemen ertesinde, 23 Şubat’ta yukarıda tarif ettiğim TSK içindeki sözde sol Kemalist duyarlılığa sahip darbeci zihniyette ‘kıpırdanma’ başladı. Ankara ve İstanbul’da bir şey yoktu ama İzmir’den batıya doğru bir homurdanma, bir askeri hareketlilik vardı. Devletin bazı birimleri de teyakkuza geçmişti. Hürriyet’in haberi bu hareketlilik sürerken, 25 Şubat’ta geldi.”
 
Hükümet’in medyadaki seslerinden Cem Küçük de “Şimdi bu isyan bayrağı açmak isteyen yüzde dokuz-onluk kesim Kemalistler..” diyerek Alçı'ya destek vermişti. Son olarak Star yazarı Lütfü Oflaz bugünkü köşesinde, “Kemalistler şu anda Kemalist rejimi, Kemalist vesayeti koruyup kollama adına bir darbe için pusudadır!” diye yazdı.
 
TSK'nın bu yöndeki yazı ve açıklamalar üzerine soruşturma başlattığı öğrenildi.
 
Kaynak: Odatv.com

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 17565 defa Son Düzenlenme Perşembe, 16 Mart 2017 21:17

You have no rights to post comments