All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 23 Şubat 2017 23:38

TSK Sicil Yönetmeliklerinde Önemli Değişiklik

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Milli Savunma Bakanlığınca TSK Subay Sicil Yönetmeliği ve Astsubay Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler 23 Şubat 2017 Tarihli Resmi Gazetede Yayınlandı.

Yapılan değişikliklerle her iki sicil yönetmeliğinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile ilgili bölümler çıkarılarak yerine Jandarma Genel Komutanı ve Sahil Güvenlik Komutanı yerine Milli Savunma Bakanı Müsteşarı eklendi. 

Bilindiği gibi MSB Müsteşarına ve MSB’de görevli Sivil Daire Başkanlarına rütbe verilmişti. Son değişikliklerle Şube Müdürleri dahil Sivil Amirlere de Asker olan astlarına sicil verme yetkisi verildi.

Eklenen ibareler şu şekilde;

““Ancak Millî Savunma Bakanı ve Bakanlık teşkilatında görevli şube müdürleri dâhil amir konumunda bulunan sivil personel, kendi teşkilatındaki astsubayların kuruluş bağlantısına göre sicil üstüdür.”

“Millî Savunma Bakanı ve Bakanlık teşkilatında görevli şube müdürleri dâhil amir konumunda bulunan sivil personel, kendi teşkilatındaki subayların kuruluş bağlantısına göre sicil üstüdür.”

sicil yon sb

sicil yon

ASTSUBAY SİCİL YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİKLERİ

SUBAY SİCİL YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİKLİKLERİ

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 18240 defa Son Düzenlenme Perşembe, 23 Şubat 2017 23:56

Yorumlar   

0 #1 Fatih 25-11-2018 12:59
Merhabalar hafta sonu oldugu icin arayip rahatsiz etmek ismedim. Benim 2017 kasim ayinda kidem siram aciklandiginda 96 dim .2018 kasim kidem siram 230 olmus. Bu da benim sicilimin bozuldugunu gostermekte . Benim herhangi bir savunma ya da cezam olmadigi halde ilgi amir vasifi olan sahisin bana taktir verdigi halde hemde mobing baski kurarak ustune de boyle siralamaya maruz kalarak uzulmekteyim Bana dava acabilmem verilen sicilin iptali icin uzlenecek yol da yardimci olabilirmisiniz.Calistigim kurum kkk assubayim .simdiden tskler

You have no rights to post comments