< < < < < Muğla TEMAD’dan Şehit Asb.Dağdaş’ın ailesine ziyaret
All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 11 Ocak 2017 18:46

Muğla TEMAD’dan Şehit Asb.Dağdaş’ın ailesine ziyaret

Öğeyi Oyla
(0 oy)
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde hainler tarafından Genelkurmay karargahı önünde vurularak şehit olan, ancak uzun süre durumunun şüpheli olduğu gerekçesiyle şehit sayılmayan Bando Asb.Bçvş.Ziya İlhan Dağdaş’ın o gecenin kahramanlarından olduğu Savcılık incelemeleri ve kararıyla netlik kazanmış ve nihayet geçtiğimiz günlerde şahadet belgesi ailesine Muğla Valisi tarafından takdim edilmişti.
 
Bugün TEMAD Muğla İl Başkanı Halil Ergenli ve yönetim kurulu heyeti, Muğla’da ikamet etmekte olan Dağdaş ailesine ziyarette bulundu.
 
TEMAD Muğla sosyal medya hesabından ziyareti şu şekilde duyuruldu;
 
* * *
 
ziya kereta net
15 Temmuz Hain Darbe girişiminde FETÖCÜ Hainler tarafından Genelkurmay Başkanlığı önünde vurularak şehit olan Bando Asb. Bçvş. Ziya İlhan Dağdaş'ın Muğla'da ikamet eden ailesini ziyaret ettik.

Bilindiği gibi Şehit Dağdaş'ın naaşı annesinin uzun arayışları sonucunda Adli Tıp Kurumu morgunda bulunmuş ancak durumu şüpheli denilerek cenaze ve defin işlemleri layıkıyla yapılamamıştı.

Acılı annemiz Bilsen Dağdaş'ın uzun uğraşları neticesinde olay açıklığa kavuşturulmuş ve düzenlenen şehadet belgesi geçtiğimiz günlerde aileye teslim edilmişti. 

 Önümüzdeki günlerde cenazenin defnedildiği yerden Muğla Şehitliğine nakledileceği bu maksatla tören düzenleneceği aile tarafından ifade edildi. 

 Şehidimize Allah'tan rahmet Ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 7573 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 11 Ocak 2017 19:02

You have no rights to post comments