All for Joomla All for Webmasters
Cumartesi, 31 Aralık 2016 16:59

Sosyal Medyanın Konuştuğu Kahramanlık Destanı

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında 30 Aralık akşamı El Bab'da DEAŞ'lı teröristler Türk mevzilerine saldırdı. Saldırıyı püskürten biri asubay, diğeri asteğmen, iki Mehmetçik sayesinde onlarca terörist etkisiz hale getirildi. Sosyal medyada hızla yayılan detayları Genelkurmay kaynaklarının da doğruladığı öğrenildi.
 
Facebook, Twitter ve Ekşi Sözlük'te yüzlerce yorum alan "kahramanlık destanı" şöyle:
 
"Bugün saat 18:00 civarı El Bab'da yaşananları müsaadenizle sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugün saat 18:00 gibi IŞİD militanları Özel Görev Kuvvetinin olduğu yere tüm gücüyle saldırmış. Öyle sızma falan değil. Bmp'lerle zırhlı araçlarla, bombalı araç ve yaya canlı bombalarla. Resmen katliam yapmaya gelmişler. Yaya canlı bombaları, bombalı araçları ve zırhlı araçları sayamadık bile dedi Tabur Komutanı. İlk başta bizimkiler şaşkınlık yaşayıp pozisyon almaya çalışmışlar. Sonra iki M60 tankı mevzisinden fırlamış atış yapmaya başlamış. Çıkar çıkmaz TOW isabeti almış. Atışa devam etmişler. Birer birer tüm araçları ve hedefleri kimi görürlerse, vurulmuş olmalarına rağmen vurmaya başlamışlar.

Ardından ikinci TOW ile vurulmuşlar. Tabur Komutanı tankı tahliye et emri vermiş. Teğmen “biz bırakırsak arkada kimse sağ kalmaz” demiş. Tanktan çıkmamışlar. Atış kontrol sistemlerle atışa devam etmişler. Tabur Komutanı “çıkın” diye emir vermesine rağmen tankta kalıp atışa devam etmişler. Üçüncü TOW ile vurulduktan sonra bile atışa devam etmişler. Son isabetten sonra tankta atış imkanı kalmadığından mürettebatın tamamını yaralı olarak tahliye etmişler. Bu arada diğer tank yanaşıp atışa devam etmiş. Onu da vurmuşlar. Bu sefer Astsubay çavuş tank komutanı “ben de çıkmıyorum” demiş. Yaralı olarak atışa devam etmişler. Nihayetinde ikinci kez onu da vurmuşlar. Şükür şehit yok. İki tank toplam 5 kez vurulmuş.

Tabur Komutanı, “manzarayı görmeliydiniz” dedi. “Onlarca bombalı araç, zırhlı araçlar canlı bombalar iki tank ile bu kahramanlar sayesinde tamamen imha edildi. Bir tane bile sağ kalan olmadı. Yüzden fazla terörist önümüzdeki düzlükte cansız yatıyor. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı” dedi. Konuştuğum herkesin morali çok yüksek. Bir tane genç asteğmen bir tane gencecik astsubay bugün destan yazmışlar."

 

Hürriyet’te yer alan habere göre, Genelkurmay Başkanlığı kaynakları, dün yaşanan saldırıyı doğrularken öldürülen DEAŞ'lı sayısının 50 civarında olduğunu, TSK'nın hiç şehit vermediğini bildirdiler. Muharebede yer alan komutan ve askerlerin isimlerinin ise şu aşamada açıklanmayacağı belirtildi.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 13936 defa

Yorumlar   

0 #1 Mustafa 31-12-2016 21:50
Ne yazık ki yine subaylar yaptı yapacağını ve bi tane teğmeni parlatmak için(üstelik kaçmasına rağmen) astsubay kardeşimizi küstürdüler. Asıl kahramanlığı yapan astsubay çavuş ama nedense araya teğmen eklenmiş. Bizim hemen bu yanlışı düzeltmenin lazim

You have no rights to post comments