< < 30 Yıl Üzeri Hizmeti Olanların Emekli İkramiyesi Düzenlemesi Komisyondan Geçti
All for Joomla All for Webmasters
Cumartesi, 24 Aralık 2016 14:11

30 Yıl Üzeri Hizmeti Olanların Emekli İkramiyesi Düzenlemesi Komisyondan Geçti

Öğeyi Oyla
(0 oy)

30 Yıldan fazla hizmeti olan ancak  7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli olanların beklediği yasal düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. 

30 yıldan fazla emekli ikramiyesine müstahak hizmet süreleri olmasına rağmen, 30 tam hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi ödenenlere, kalan her tam hizmet yılı için, ek ikramiye ödenmesine ve bunun 7 bin 500 TL'ye kadar olan kısmının 3 ay içerisinde verilmesine ilişkin düzenlemenin de yer aldığı kanun tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunun 23.12. 2016 tarihli oturumunda görüşülen 1/796 esas sayılı “Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” ile 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununa eklenecek geçici madde ile 7 Ocak 2015 Tarihinden önce emekli olan ve otuz yıl üzerinde hizmeti bulunanlar başvuruya gerek kalmaksızın fazla her tam yıl için hesaplanacak emekli ikramiyelerini alabilecek.

30 yil gerekçe

30 yilDüzenleme ile daha önce dava açmış olanlar SGK’ya yapmış oldukları başvuru tarihinden itibaren yasal faizi ile haklarını alabilecekken başvuru yapmış ancak  dava açmamış olanlar bu düzenlemenin  yürürlüğe girdiği tarihte başvuru yapmış sayılacak. 

Bazı takipçilerimizce "Pes24 gibi bazı haber sitelerinde yer alan 30 Yıl üzeri her tam hizmet yılı için 7.500 TL ödeneceğine" dair iddialarla ilgili sorular sorulmaktadır. Bu haberler asılsızdır. Hesaplamalar yine emekli olunduğu dönemde alınan emekli ikramiyesine göre yapılacaktır.

pes otuz yil

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 13498 defa

Yorumlar   

0 #1 Murat YAFALIOĞLU 29-01-2017 00:05
Tayyar Yıldırım kardeşim , ben 1979 mezunu hava ikmal Assubayım Aydın söke' de yaşıyorum,çalışmalarınızı ve hizmetlerinizi internetten takip ediyorum,fırsat buldukça yorumlar yazıyorum.bu sene memleketim kayseriye giderken konya ya uğrayacağım.konya temad ı ziyaret etmek istiyorum.sizlerle yüz yüze görüşüp tanışmak istiyorum.30 yıldan fazla emekli ikramiyesine müstahak hizmet süreleri olmasına rağmen, 30 tam hizmet yılı üzerinden emekli ikramiyesi ödenenlere, kalan her tam hizmet yılı için, ek ikramiye ödenmesine ait kanun 26.01.2017 tarihinde resmi gazetede yayınlandı.SGK ya şahsen müracaat etmek gerekiyormuş.Üyelerinize yardımcı olmak için bir dilekçe örneği hazırlayıp yayınlıyacakmısınız. bende bu dilekçe örneğinden yararlanmak isterim.Size çalışmalarınızda canı gönülden tebrik ederim.

You have no rights to post comments

Yandex.Metrica | ©Emekli Asubaylar