< < < < Savcılık; “Dağdaş Asubay’ı FETÖ’cüler Şehit Etti”
All for Joomla All for Webmasters
Salı, 13 Aralık 2016 11:47

Savcılık; “Dağdaş Asubay’ı FETÖ’cüler Şehit Etti”

Öğeyi Oyla
(0 oy)
dagdas 1Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı'nda hayatını kaybeden Kara Harp Okulu Bando Komutanlığı'nda görevli Başçavuş Ziya İlhan Dağdaş'ın, şehit olduğunu duyurdu.
 
Başsavcılık kaynakları, Genelkurmay'da sivil kıyafetle ölü bulunan Dağdaş'ın, 10 Temmuz'da Erzincan'dan Ankara'ya tayin olduğunu belirtti.
 
Aynı kaynaklar, FETÖ'nün darbe girişimini öğrendikten sonra cep telefonundan oluşturduğu WhatsApp grubundan arkadaşlarıyla mesajlaşan Dağdaş'ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın derdest edildiğini öğrenir öğrenmez darbeci askerleri engellemek amacıyla sivil kıyafetleriyle Genelkurmay'a geçtiğini aktardı.
 
AA
 
* * *
 
Konuyu sitemizde 11 Eylül 2016 tarihinde yayınladığımız “Kurban oldu bu vatana, oğlum şehit sayılsın” başlıklı bir haberle duyurmuş ve sonuna şöyle demiştik…

 

 (Haberimizi okumak için resmin üzerine tıklayınız...)sehit dagdas
“Emekli Asubaylar site yönetimi olarak Şehit Asubay Ziya İlhan Dağdaş’ın kardeşi ile yaptığımız görüşmede, şehidimizin o gece helikopterden açılan ateş sonucu vurulduğu, annesi Bilsen Dağdaş’ın ulusal basında da haber olarak yer alan feryadından sonra gerekli bilgi ve belgelerin, kanıt olacak materyallerin Genelkurmay Genel Sekreterliğine de elden teslim edildiği, Savcılık soruşturmasının tutukluların işlemlerine devam edilmesi nedeniyle henüz tamamlanmadığı, kısacası bugüne kadar herhangi bir somut gelişme olmadığı bilgisini aldık.
 
Gözü yaşlı anne Bilsen Dağdaş’ın tek isteği oğlunun kanının yerde kalmaması, hakettiği şehitlik mertebesinin kabulü, şanlı bayrağımızı hem evlerine, hem şehidin mezarı başına gururla asmak!
 
Umarız yavaş işleyen bu hukuki süreç bir an önce tamamlanır, adalet yerini bulur ve acılı ailenin yüreğine bir nebze olsun su serpilir.”

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 12140 defa Son Düzenlenme Salı, 13 Aralık 2016 12:08

You have no rights to post comments