< < IŞİD'in kaçırdığı 2 asubaydan haber var
All for Joomla All for Webmasters
Salı, 06 Aralık 2016 15:36

IŞİD'in kaçırdığı 2 asubaydan haber var

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Suriye'nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında IŞİD tarafından kaçırılan 2 asubayın tedavilerinin yapılmasının ardından örgütün Suriye'deki merkezi sayılan Rakka'daki bir cezaevine konulduğu belirtildi. IŞİD, iki asubayı, 15 ay önce kaçırdığı Türk Askeri Serter Taş'ın koğuşuna yerleştirdi.
 
'IŞİD'in kaçırdığı 2 Türk askeri Rakka'da tedavi görüyor, tercümanları ise yaşamını yitirdi'
 
IŞİD tarafından 29 Kasım akşam saatlerinde Suriye'nin El Bab kentinin Ed Dana köyü yakınlarında kaçırılan 2 asubayın durumuyla ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.
 
Sputnik'ten Hikmet Durgun'un 'güvenilir kaynaklara' dayandırdığı haberine göre, yüzünden ve ayağından yaralı olarak rehin alınan Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile karnından ve elinden yaralı olarak alınan Muhammed Duran Kesin, IŞİD'in özel hücrelerinde yapılan tedavilerinin ardından iyileşerek cezaevine konuldu. IŞİD, iki asubayı, 15 ay önce kaçırdığı Türk Askeri Serter Taş'ın koğuşuna yerleştirdi.
 
YER ALTINDAKİ ÖZEL HÜCRELERDE İYİLEŞTİLER
 
Asubayların, hava saldırılarına maruz kalmamaları için örgütün çok gizli olan yerin altındaki evlerde tedavi edildikleri de aktarıldı. Tedavileri biten asubaylar, Rakka'nın doğusunda yer alan Zerkavi cezaevine yerleştirilirken, IŞİD, iki asubayı,15 ay önce kaçırdığı Türk Askeri Serter Taş'ın koğuşuna koydu. Koğuşta Türk askerleri tek başlarına kalırken, Türkiye vatandaşı 4 kişinin daha bulunduğu öğrenildi.
 
'TÜRKİYE GİRİŞİMDE BULUNDU'
 
Türkiye'nin IŞİD'in elindeki askerleri kurtarmak için girişimler yaptığı ve askerleri sağ kurtarmak için yoğun çaba sarfedildiği de gelen bilgiler arasında. IŞİD'in 2 asubayı kaçırmasından bu yana El Bab bölgesinde IŞİD'e karşı Türkiye'nin hava saldırılarının azaltması ise dikkat çekti. IŞİD, Türkiye'de tutuklu olan militanlarının serbest bırakılması ve Türkiye'nin kendilerine yönelik operasyonları durdurması için 1 Eylül 2015'te de Kilis Suriye sınırında 1 Türk askerini öldürmüş ve Iğdır Nüfusuna kayıtlı 21 yaşındaki Serter Taş'ı kaçırmıştı. Taş, 15 aydır Rakka'da cezaevinde tutuluyor.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 10819 defa Son Düzenlenme Cuma, 09 Aralık 2016 00:09

You have no rights to post comments

Yandex.Metrica | ©Emekli Asubaylar