All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 24 Kasım 2016 11:10

Suriye’de askerlerimize saldırı; 3 şehidimiz var

Öğeyi Oyla
(0 oy)
El Bab bölgesinde Türk askerlerine yönelik düzenlenen saldırıda 3 asker şehit oldu, 10 asker yaralandı. TSK saldırının Suriye rejimi tarafından yapıldığını açıkladı.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Fırat Kalkanı harekatının 93’üncü gününde Suriye’nin El Bab bölgesinde Türk askerlerine yönelik düzenlenen hava saldırısında üç asker şehit oldu, 10 asker yaralandı. Yaralı askerler Gaziantep ve Kilis’teki hastanelerde tedaviye alındı. Yaralı askerlerden birinin ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Genelkurmay hava saldırısının rejim güçleri tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.
 
BAŞBAKAN, SAVUNMA BAKANI VE GENELKURMAY’DAN BİLGİ ALDI
 
Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatında El Bab bölgesindeki Türk askerlerine yapılan saldırıyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’dan bilgi aldı. Genelkurmay, internet sitesinden bir açıklama yaparak hava saldırısının rejim güçleri tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.
 
İŞTE TSK’NIN SİTESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA:
 
Fırat Kalkanı Harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6800 defa Son Düzenlenme Perşembe, 24 Kasım 2016 11:23

You have no rights to post comments