All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 07 Kasım 2016 19:39

FETÖ'cü subay soruları okumadan sınavı kazanmış

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Uşak'ta gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan subay, 2011'de girdiği jandarma subaylık sınavında hiçbir soruyu okumadan cevaplamasına rağmen sınavı kazandığını belirtti.
 
Uşak merkezli 26 ilde yürütülen FETÖ/PDY'nin insan kaynağı temininde önemli rol oynayan ve "mahrem" yapı olarak adlandırılan oluşuma ilişkin yürütülen operasyonda, örgütün askeri sınavlara müdahalesi, ifadelere yansıdı.
 
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlılar arasında bulunan FETÖ itirafçısı subay, "mahrem" yapı yöneticilerinin üniversite öğrencilerine hangi mesleği seçmeleri yönünde sürekli telkinde bulunduğunu, zaman zaman ikna toplantıları düzenlediklerini bildirdi.
 
"POLİS OLMAK İSTEYENLERİ ASKERİYEYE YÖNLENDİRDİLER"
 
Kendisinin 2011 yılında Uşak Üniversitesinde okuduğu yıllarda örgüt yöneticileri tarafından lüks bir evdeki toplantıya çağrıldığını, burada hangi mesleği yapmak istediği yönünde sorular sorulduğunu, kendisinin polis olmak istediğini söylemesinin ardından FETÖ yöneticilerinin "Şimdi 100 lira aidat veriyorsun, subay olunca 400-500 lira millete bahşiş verirsin." diyerek subaylık sınavına girmesi yönünde telkinlerde bulunduklarını söyledi.
 
"SEN ORASINI KARIŞTIRMA MÜLAKATLARA GİR"
 
Aynı yıl örgüt yöneticilerinin kendisinin yerine subaylık ve astsubaylık sınavlarına müracaatta bulunduğunu aktaran "itirafçı", Kara Kuvvetlerinin subaylık ve astsubaylık sınavlarına girdiğini bu sınavların çok kötü geçmesine rağmen astsubaylık sınavından 78, subaylık sınavından ise 72 veya 74 puan alarak kazandığını örgüt yöneticilerine sorduğunda kendisine "Sen orasını karıştırma mülakatlara gir" yönünde uyarıldığını ancak sınavları hakkıyla kazanmadığını düşünerek iki mülakata da girmediğini söyledi.
 
"SINAVLARA MÜDAHALE ETTİĞİNİ ANLADIM"
 
Kara Kuvvetleri Komutanlığının subaylık ve astsubaylık mülakatlarına girmediği için örgüt tarafından dışlandığını, üzerinde baskı kurduklarını ifadesinde anlatan itirafçı, örgüt yöneticileri tarafından jandarma subaylık ve astsubaylık sınavlarına sokulduğunu belirtti.
 
“CEVAP ANAHTARINA SADECE ADIMI YAZDIM”
 
İtirafçı ifadesinde, "Jandarma subaylık sınavında şüphelerimi gidermek için soruların hiçbirini okumadan cevapladım. Sadece cevap anahtarına ismimi yazdım. Bir hafta sonra sonuçlar açıklandığında okumadan cevapladığım sorulardan 72 puan kazandığımı öğrenince örgütün bu şekilde sınavlara müdahale ettiğini anlamış oldum." dedi. 
 
AA

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 13725 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 07 Kasım 2016 20:36

You have no rights to post comments