All for Joomla All for Webmasters
Perşembe, 18 Ağustos 2016 19:12

Darbeci Partıgöç'ü OYAK'a Necdet Özel Önermiş!

Öğeyi Oyla
(6 oy)

Hangi Taşı Kaldırsanız Altından Eski Tuğgeneral Partıgöç Çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda OYAK Yönetim Kurulunda sıra dışı istifalar yaşanmış ve istifalarla ilgili haberleri sitemizden paylaşmıştık.

16 Yıldır OYAK’ın başında olan Coşkun Ulusoy düğün değil bayram değil dedirtecek şekilde istifa etmiş ve gerekçeleri konusunda kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmamıştı. Aslında OYAK’taki gariplikler 6 Mayıs’ta Yönetim Kurulu Başkanı  Ömer Necati Özbahadır’ın sürpriz bir şekilde istifası ile başlamışdı. Özbahadır görevde birinci yılı doldurmuştu ve daha iki yıllık süresi vardı.

Altı gün sonra Genel Müdür Coşkun Ulusoy holdinge veda etti.

Ulusoy’la beraber holding genel müdür yardımcıları Nihat Karadağ,  Dinç Kızıldemir, Hülya Atahan ve Ergun okur şirketten ayrıldılar.

. O günlerde bu konu OYAK’da asker dönemi sona eriyor olarak algılanmıştı. Coşkun Ulusoy istifasını sunarken yeni genel müdür bile hazırdı ve yanındaydı.

15 Temmuz FETÖCÜ Darbe girişiminin ardından ismi öne çıkan Darbeci Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ün aynı zamanda OYAK Yönetim Kurulu üyesi olduğunu da 2015 Yılı Dergisinde görmüş idik. 

2015 Yılı OYAK Dergisinde bu konuda ilginç bilgiler var. Meğer Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ü OYAK Yönetim Kuruluna Aday olarak Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel önermiş. Yapılan seçimde de Genel Kurul PARTIGÖÇ’ü Yönetim Kuruluna seçmiş.

partigoc

İŞTE OYAK’IN GEÇEN YILKİ GENEL KURUL TUTANAĞI

OYAK Dergisi’nin Haziran 2015 tarihli 128’inci sayısının 79’uncu sayfasında yer verilen OYAK’ın geçen yılki genel kurul tutanağında bu konu şöyle aktarılmış;

“OYAK 55’inci Olağan Genel Kurulu’nun 16 Mayıs 2015 günü, Ordu Yardımlaşma Kurumu Genel Müdürlüğü Brifing Salonu’nda yapılan toplantısında, Genelkurmay Başkanınca Yönetim Kurulu adayı olarak gösterilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensubu iki aday arasından gizli oyla seçim yapılmış olup, Genel Kurul’da hazır bulunan 31 üyenin iştirakiyle oy kullanılmış ve Tasnif Heyetince oyların sayım ve tasnifi yapılarak adayların aşağıda hizalarında gösterilen miktarda oy aldıkları tespit edilmiştir.

İşbu tutanağın Heyetçe tarafımızdan imza altına alınmış olduğunu,

Arz ederiz.

Tuğgeneral Mehmet Partigöç 25 oy. Albay İrfan Karan 6 oy.”

YURTTA SULH KONSEYİ’NİN BİR NUMARASI

Genelkurmay Başkanlığı adına tüm Bağlılarına çekilen Mesajlarda Yurtta Sulh Konseyi adına Eski Tuğgeneral Mehmet Partıgöç’ün adı vardı. 

Darbe girişimi gecesi Genelkurmay Karargâhı’nda, Tuğgeneral Partigöç’ün YAŞ Üyesi Orgeneral Akın Öztürk’ü aradığı ve “Komutanı Akıncı Üssü’ne tahliye ettik, siz de oraya geçin” dediği ifadelere yansımış ve basında yer almıştı.

Mehmet Partıgöç FETÖCÜ darbe girişiminden sonra tutuklanmış ve TSK’dan ihraç edilmişti. 

OYAK’ta 2015 yılında Yönetim Kuruluna seçilen tüm isimler dikkatle incelenmelidir.

Özellikle Darbe girişiminden iki ay önce sıra dışı bir şekilde gerçekleşen istifalarda Yönetim Kurulu içinde yer alan Mehmet Partıgöç’ün ve ekibinin etkisi var mıdır?

İncelenmelidir.

Hergün yeni bir gerçek ortaya çıktıkça Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in özür dilemekle aklanamayacağını görüyoruz.

Özel Haber-Emekli Asubaylar

girgir kapak

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 18474 defa Son Düzenlenme Perşembe, 18 Ağustos 2016 19:30

You have no rights to post comments