All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 17 Ağustos 2016 19:20

Darbeci Korgeneral gayrimenkul zengini çıktı

Öğeyi Oyla
(4 oy)
TOKİ’YE RAKİPMİŞ!
 
Darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan eski Genelkurmay Personel Başkanı Korgeneral İlhan Talu adına kayıtlı 10 adet 17 katlı, üç adet 18 katlı ve 5 adet 25 katlı apartmana sahip olduğu ve arsalarının bulunduğu belirlendi
 
DARBEYE HOBİ GAYESİYLE Mİ KATILDI?
 
Darbe girişimi sonrası İzmir’de tutuklanan bir generalin ifadelerinde ; “Darbeden bir hafta önce Ankara Çukurambar’da FETÖ imamı Adil Öksüz ve Orgeneral Akın Öztürk’ün de yer aldığı bir toplantı yaptıklarını, toplantıda “bu işin sonu selamet ve zenginlik” denilerek darbenin tebliğ edildi” yer almıştı.
 
Kendilerine “selamet ve zenginlik” vaat edilmesine rağmen darbeci generalin mevcut servetine bakılırsa buna pek ihtiyacı olmadığı anlaşılıyor. Kendisinin darbeye “hobi” gayesiyle mi katıldığını sormadan edemiyoruz.
 
 
Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine Talu'nun malvarlığına ilişkin rapor düzenledi.
 
Başsavcılığa gönderilen raporda, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Veri Tabanı (TAKBİS) kayıtlarına göre, Talu adına kayıtlı, Ankara Gölbaşı İncek Mahallesi'nde 17 katlı on, 18 katlı üç, 25 katlı beş betonarme apartman ve arsanın bulunduğu belirlendi. Bunların "yevmiye tarihi" 4 Ağustos 2015 olarak belirtildi.
 
Talu'nun üzerine kayıtlı, yabancı menşeli 2014 model bir otomobil ile çeşitli bankalarda 21 ayrı Türk Lirası, ABD Doları, avro ve Japon Yeni hesabı tespit edildi ancak ne kadar parası bulunduğuna ilişkin bilgi verilmedi.
 
Raporda ayrıca, Türkiye Vakıflar Bankası Sancak Şubesi üzerinde Talu'nun eşinin vekaletle işlem yapma yetkisi olduğu bilgisi yer aldı.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 28790 defa

You have no rights to post comments