All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 17 Haziran 2015 21:46

Şah Fırat Duruşmasında Reddi Hakim Talebi

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Şah Fırat Operasyonunda Asubay Bçvş. Halit Avcı'nın şehit olması ile ilgili davanın ilk duruşması bugün (17.06.2015) Diyarbakır'da bulunan 7. Kolordu Askeri Mahkemesinde yapıldı.
akkus yol

Bilindiği gibi 21 Şubatta gerçekleştirilen Şah Fırat Operasyonunda fotoğraf ve film çekimi için görevlendirilen Muhabere Asb. Bçvş. Halit Avcı, içinde bulunuduğu aracın üst kapağına operasyona katılan bir tankın namlusunun çarpması neticesinde şehit olmuştu. 

Askeri savcılığın 6 Mayıs tarihli iddianamesinde Tank Personeli Uzman Çavuşlar için 2 yıldan 6 yıla kadar hapis istenmiş, "Taksirle adam öldürmek" suçu ile hazırlanan iddianamede, her iki sanık da "gerekli dikkat ve özeni göstermemekle" suçlanmışlardı. 

Red-di hakim taleplerinin reddedildiğini bildiren, Avcı Ailesinin avukatı ve TEMAD Hukuk Komisyonu Başkanı Avukat Mehmet Erkan Akkuş'un duruşmadan sonra sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle;

Planlama Hatası Bulunanları,

PYD İle Ortak Harekat Yapanları,

PYD Terör Örgütü Elamanına Tankı Teslim Edenleri,

Görev Tanım Formunda olmamasına Rağmen Şehit Assubay Halit AVCI'yı Savaş Muhabiri Olarak Görevlendirenleri

Koruyan ve Olayı Basit Trafik Kazası Gibi Gören 7. Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Heyeti Hakkında Reddi Hakim Talebinde Bulunduk.

Kurgulanmış Bu Oyunun Figüranı Olmayacağız.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4538 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 13 Temmuz 2015 13:13

You have no rights to post comments