All for Joomla All for Webmasters
Pazartesi, 16 Mayıs 2016 18:35

TSK'dan Düğün Açıklaması, Gittik Ama...

Öğeyi Oyla
(6 oy)

14 Mayıs 2016 Cumartesi günü İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızının nikah törenine katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a sosyal medya üzerinden yoğun tepki gelmişti. 

hulusi akar dugunTwitter'da "Hulusi Akar İstifa" TAG'ı Türkiye'de ve Dünya'da TT (Trend Topic) olmuştu. Orgeneral Akar nikaha takım elbise ile katılmış olmasına rağmen sosyal medya paylaşımlarında "mestres" olarak bilinen frak şeklindeki tören kıyafetli eski fotoların kullanılması da dikkatlerden kaçmadı.

Genelkurmay Başkanlığı aynı gün 9 Askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanının nikah merasimine katılmasına gösterilen tepkilerden duyduğu rahatsızlığı Kurumsal WEB sayfasından yayınladığı açıklama ile kamuoyuna duyurdu. 

Bugün (16 Mayıs 2016) 16.43'de Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, Komuta Heyeti ile birlikte, 14 Mayıs 2016 tarihinde saat 13:00’te; Çukurca’da hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin Ankara Kocatepe Camiinde düzenlenen cenaze törenlerine katılmışlardır.

Müteakiben, aynı Komuta Heyeti, aynı gün saat 15:00’te, İstanbul’da düzenlenen nikah törenine, devlet protokolü çerçevesinde katılmışlardır.

Bu kapsamda, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikah davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar; insani ve vicdani olmaktan uzaktır.

Terörle Mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiğimiz bu günlerde, eleştiri ve yorumlarda insaflı ve yapıcı olunması, ayrıştırıcı dil kullanılmaması, ülkemizin ve aziz milletimizin birliği, beraberliği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 23425 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 16 Mayıs 2016 20:59

You have no rights to post comments