All for Joomla All for Webmasters
Cumartesi, 13 Haziran 2015 10:08

TEMAD Ltd. Şirketinden önemli adım

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Geçtiğimiz aylarda kurularak, çözüm ortakları ile faaliyetlerine başlayanTEMAD Ltd. Şti. TEMAD Üyeleri için fırsat sayılacak bir projeye imza attı. Dernek tüzüğünün 2'inci Maddesi f bendinde belirtilen amaç kapsamında değerlendirilen bu anlaşma özellikle TEMAD Üyelerine sağlanan %20'lik indirimle cazibesini bir kat daha arttırmış gözüküyor.

"Madde-2/f. Dernek, konut sahibi olmamış mensupları için "Konut Yapı Kooperatifi" ile tüketim gereksinmelerini karşılamak için üyelerine ve şahıslara yönelik kâr amacı gütmeyen "tüketim kooperatifi" kurar veya kurulmasına yardımcı olur" şeklindedir.

TEMAD Üyelerine özel olarak S.S. Cumalı Kooperatifi ile gerçekleştirilen anlaşmaya göre Ankara ili Ayaş İlçesi Cuma Mahallesinde bulunan ve belli olan arazi üzerinde gerçekleştirilecek proje ile ilgili olarak Kooperatif Yöneticisi Sn.Mehmet Değerli ile bir görüşme gerçekleştirerek bilgi aldık.

Sn. Mehmet Değerli'nin verdiği bilgiler özet olarak şöyle;

İmar uygulaması sonuçlandığında çevredeki emsalleri göz önüne alındığında oldukça yüksek bir inşaat emsaline kavuşması bekleniyor.

Arazinin, en düşük inşaat emsali ile bile her bir üyesine KAT KARŞILIĞI verildiğinde en az bir daire kazandıracağı hesaplanmıştır. İnşaat emsalinin artması durumunda bu miktar da artacaktır.Tamamı 320.000 m2 olan arazinin kooperatife devir işlemleri hususunda mülk sahipleri ile ön protokol yapılmış olup üye kayıtlarrı gerçekleştikçe kooperatif adına parça parça tapu devirleri yapılacaktır. Sitemizde ve  TEMAD Genel Başkanlığı sitesinde yaınlanmış olan tapu bu kısmi devirlerin yalnızca 1 adetine ait tapudur.

Bölgede gerçekleştirilen projelerin tamamı prestijli ve marka firmalar tarafından gerçekleştirilmekte olup, Arazinin KAT KARŞILIĞI verileceği Firma ve gerçekleştirilecek Proje Kooperatif Genel Kurulunun kararı ile belirlenecektir.

Ödeme planında belirtilen rakam dışında kooperatif aidatı türü gider olmayacak, yalnızca proje gerçekleştiğinde Tapu Devir Bedelleri ve Konutların arasında oluşacak şerefiye bedelleri üyeye ait olacaktır.

Aldığımız bilgiler ışığında bir çoğumuzun rahatlıka karşılayabileceği rakamlarla yapılacak olan bu yatırımın, projenin gerçekleşme süresi ne olursa olsun içinde yer alanlara mutlaka kazandıracağı görülüyor.

Özellikle Ankara'da Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Emekli Asubay meslektaşlarımızın proje ile ilgili yapacakları değerlendirme çalışmaları projeye ilgi duyan meslektaşlarımız açısından yararlı olacaktır.

TEMAD Genel Başkanlığı sitesinde bu konuda yapılan duyuruyu aynen aktarıyoruz. 
cumali 5

S.S. CUMALI KOOPERATİFİ

     Bizler türlü zahmetler çekip fedakarlık yaparak biriktirdiğiniz küçük tasarruflarınızı büyük kazançlar sağlayan yatırımlara dönüştürmek hedefiyle yola çıktık. Bu nedenle Ankara'nın prestijli ve çok kazandıran arsa organİzasyonu olmak amacıyla bır arsa kooperatifi kurduk. Tecrübelerimiz bize arazi yatırımında ki düşük riskli ve yüksek kar marjının başka hiçbir alternatif yatırım aracın da mevcut olmadığını göstermiştir.

     Bizim nihai hedefimiz arsalarımızı kat karşılığı marka bir firmaya vererek başka para toplamadan üyelerimizi lüks ve değerli konutlar sahibi yapmaktır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek küçük birikimlerinize büyük kazançlar sağlamak ve geleceğinizi garanti altına almak istiyorsanız bizimle komşu olun.

     BÜYÜK KAZANÇLAR ELDE ETMENİN YOLU ARAZİ SAHİBİ OLMAKTAN GEÇER.

KOOPERATİFİMİZİN ÖZELLİKLERİ:

1)Kooperatifimizin arsası alınmıştır.

2)Kooperatifimizden hisse alındıktan sonra aidat derdi veya herhangi bir ödemesi yoktur.

3)İmar çalışması yapıldıktan sonra marka mütahitlerle anlaşarak (değerine değer katacak lüks konutlar yapacak)kat karşılığı verilecektir.

4)Kooperatifimiz toplam 800 üye ile sınırlıdır, bir hisse 400 metrekaredir.odeme plani

5)Kooperatifimiz her üyesine en az 1 daire ve üzeri olarak belirlenmiştir.

6)Kooperatifimize ödemeyi dilerseniz peşin ya da taksit taksit ödeyebilirsiniz.

7)Kooperatifimiz her türlü TAKAS imkanına açıktır.

KOOPERATİFİMİZE AİT ARSANIN KONUM VE ÖZELLİKLERİ:

1)Kooperatifimizin arsası 6 tane OSB nin (Başkent OSB 1 ve 2,Anadolu OSB, Dökümcüler OSB, Aso 2 ve 3)yakının da olup gelişime açık bir konumdadır.

2)Hızlı tren güzergahı ve banliyö tren istasyonuna yakın konumdadır.

3)Ankara'nın 2.çevre yolu kapsamın da Recep Tayyip Erdoğan bulvarına yakın AKPINAR CADDESİ ne sınır konumundadır.

4)Çevresinde 5 tane Üniversite alanı bulunmaktadır.

5)ODTÜ, HACETTEPE ve BİLKENT Üniversitelerine ayrılan TEKNOKENT'e yakın konumdadır.cumali 1

6)Ankara tıp, Hacettepe ve Gazi tıp fakültelerine ayrılan kurulacak sağlık komplekslerine yakın konumdadır.

7)TSE ve TRT için alınan arsalara komşu konumundadır.

8)Ankara 2.havaalanı kapsamın da kurulan eğitim pistine 14 km uzaklıktadır.

9)Bu bölge güney batı planlama alanı içersin de yer alıp 5040 fabrika kurulmasına(800 fabrika faaliyette) ve 2023 planı için de nüfusun minimum 2.017.000 maksimum 2.860.000 olması planlanmaktadır.

10)Bu bölgedeki bütün yatırımlar BAKANLAR KURULU KARARI ile belirlenmiştir.

11)Bölgede ANKARA'nın önde gelen marka firmalarının projeleri mevcuttur.(BESA İNŞ. GİMAT BİRİKİM, SİNPAŞ MUTLU EVLER TEMELLİ PROJESİ)

NOT: Bu Fiyat TEMAD üyeleri için geçerlidir. 

TEMAD ÜYESİ OLMAYAN KİŞİLER ARSA BEDELİ OLARAK 25.000 TL ÖDEYECEKTİR.

Hazırlayan : Halil ERGENLİ

Kaynak : http://www.temad.org/haber.php?h=dfzgupjo

              http://cumalikooperatifi.com/

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 7083 defa Son Düzenlenme Pazar, 14 Haziran 2015 01:52

Yorumlar   

0 #3 Taner Haydar KOÇAK 16-06-2015 00:01
Ben hisse için kaydımı yaptırdım.20-25 bin tl ye daire demek, bedava demek.Bence kral yatırım.
0 #2 Bülent Çetinkaya 14-06-2015 13:19
''emekli asubaylar''logosunda ''asubay'' anlamı nedir.?Ya assubay olur ya da Astsubay olur.Temad'a ne oldu.Bu kadar dernek oluşturmak gereksiz.Tek bir dernek altında buluşmadıktan tek bir yumruk olmadıkça güç oluşmaz.İktidar güçlerinin istediği ''böl,parçala,yönet''ile oyuna gelmeyin.
0 #1 Sami Başkaya 14-06-2015 02:38
Teşekkürler Sn. Başkanım.

You have no rights to post comments