All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 18 Aralık 2015 22:39

Emekli Asubay Yüksel Binici’den meslektaşlarımıza duyuru

Öğeyi Oyla
(5 oy)
Asubay özlük hakları konusunda özellikle siyasilerle olan temaslarıyla mücadelemizde önemli oranda katkılarına şahit olduğumuz meslektaşımız, TEMAD Eski Genel Başkan Yardımcısı ve son iki dönem AKP milletvekili adayı Sn. Yüksel Binici, bugün kendi web sayfasından asubay camiasına hitaben bilgilendirme ve uyarma amacıyla bir duyuru yayınlamıştır.
 
Sn. Yüksel Binici’nin sözkonusu duyurusu şöyle;
 
 
ASTSUBAY MESLEKTAŞLARIMA ÖNEMLİ DUYURU
 
 
Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU Genel Seçim öncesi vermiş olduğu müjde paketinde astsubaylar ile ilgili maddeleri gerçekleştirme adına çalışmaları başlattığı hepimizin malumudur.Bu çalışmalara birçok meslektaşımız katkı sağlamak adına ellerinden geleni yapmaktadır. Son iki Genel seçimde, Ak Parti'den Ankara milletvekili A. Adayı olarak çalışmaların içerisinde bulunmaktayım.
 
Geldiğimiz noktada birçok çalışma gerekli makamlarla paylaşılmış ve önemli yollar kat edilmiştir. Bu anlamda meslektaşlarımızın toplu şekilde hareket etmesi ve istenilenleri bilerek aynı ağızla dile getirmesi çok önemli ve hassas bir durumdur.
2 anabaslik
 
Fakat internet ortamında başlatılan birçok kampanyada unutulan ve yanlış yapılan hususlar vardır ki bunlar e-postalarla ve mesajlarla binlerce kişiye ulaştırılmıştır. Kampanyaya destek veren iyi niyetli meslektaşlarımız da farkına varmadan büyük bir yanlışa ortak olmuştur. Bu yanlıştan kurtulma adına lütfen bu duyurumu okuduktan sonra paylaşalım.
 
PEKİ NEDİR BU YANLIŞLIK ?
 
Başlatılan kampanyalarda makam ve görev tazminatlarındaki önemli yanlışlık hem 24 yıl bekleme süresi uzun olduğu için istenmiyor ve Kıdemli Başçavuşa verilsin deniliyor.Ortaya büyük bir çelişki çıkıyor. Çünkü;
 
2009'dan önce Kıdemli Başçavuş 18 yılda olunuyordu.Ama 2009'dan sonra Kıdemli Başçavuş 24 yılda olunuyor.Eğer Kıdemli Başçavuşlar için istenirse meslektaşlarımız gereksiz yere 6 yıl tazminattan yoksun kalacaklardır..Kıdemli Başçavuş 2009 yılından itibaren 926 sayılı kanunla zaten 24 yılda olunuyor.Aşağıdaki kanuna bakınız.
  
3 beklemesureleri
  4 beklemesureleri subay
Yapmış olduğumuz çalışmalarda özellikle Tazminatların verilmesinde esas olan tek kriter görev yılı olduğunu, adaletli olması açısından Subaylarda kaçıncı yılında makam ve görev tazminatı veriliyorsa, astsubaylara da aynı görev yılı dikkate alınarak verilmesi gerektiğini söylüyor ve meslektaşlarımızla bu şekilde paylaşımda bulunuyoruz.
 
Görev yıllarına göre subay ve astsubayların durumuna bakacak olursak ortadaki adaletsizlik daha net anlaşılacaktır.
 5 karsilastirma tablo beklemesureleri
 
 Hali hazır durumda Tablolarda görüldüğü üzere subaylar albay ve yarbay kademesinde tazminatlarını alırken astsubaylar 30 yıl görev yapmalarına rağmen bu haktan mağdur kalmaktadır.
 
Yapılan mail kampanyasında, mail metninde intibaklar ve başlangıç dereceleri konusunda dikkat edilecek kriterler yazılmamıştır.Yanlışlık olduğu gibi eksiklik de mevcuttur.
 
Ayrıca Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU'nun Astsubay sorunlarının çözümünü hükümet programına alması ve 64. hükümetin eylem planında yer aldığını belirtmesi üzerine Başbakanlığa mail kampanyası yapılması ve muhalefet partileri ile çözüm arayışı içerisine girmek yerine iktidar partisi yetkilileri ile uzlaşmacı yaklaşımlarla, diplomatik görüşmelerle sürecin yürütülmesi camiamız adına daha olumlu sonuçlar doğuracağı göz önünde bulundurulmalıdır.
 
 
BU DURUMU MESLEKTAŞLARIMIZ BİLMESİ İÇİN LÜTFEN PAYLAŞALIM
 
Saygılar
 
Yüksel BİNİCİ
 

 

Kaynak:  http://www.yukselbinici.com.tr/?sayfa=haber-detay&hid=047f4c

 

 

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6964 defa

You have no rights to post comments