All for Joomla All for Webmasters
Salı, 19 Mayıs 2015 22:45

Hakan Hezer ve A24 Gayrimenkul

Öğeyi Oyla
(5 oy)

Başarı Öyküleri bölümünde alanlarında başarıyı yakalamış Emekli ve Muvazzaf Asubaylara yer vereceğiz. İlk öykümüz Gayrimenkul alanında Kurucularının tamamı Emekli Asubaylardan oluşan A24 GAYRİMENKUL EMLAK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ve Kurucu Başkanı E.Asb. Hakan HEZER. Sorduğumuz sorulara tüm ayrıntıları ile ve samimiyetle verdiği yanıtları aynen yayınlıyoruz. Her alanda başarılı olan meslektaşlarımızın öykülerini yayınlamaya devam edeceğiz. Bu konuda her türlü öneri değerlendirilecektir.

 • 1.  Kısaca Kendinizi tanıtır mısınız?

Ankara doğumlu,Anadolu Üniv.işletme fakültesi mezunu emekli Kara Muhabere teknisyen assubayım. KKK.lığı bünyesinde yurdun çeşitli bölgelerinde,(Malazgirt-İzmir-Çorlu-Doğubayazıt-Gelibolu)BOSNA HERSEK’ te, NATO ve Birleşmiş Milletler komutasında  telsiz ve radar teknisyenliği,  takım komutanlıkları yaptım.  2002yılında TSK’ dan kendi isteğim ile emekli olup,İzmir’e yerleştim.Eşim Havişe HEZER Konak Anadolu lisesi Edebiyat öğretmenliğinden emekli olup, şu anda A24 Gayrimenkul işlerimizde yardımcı olmakta, Kızım Ceren HEZER, TEMAD Hukuk Komisyon üyesi, ticaret hukuku konusunda master yapmakta, Gayrimenkul Hukuku ve bankalardan kredi çekenlerin ipotek işlemlerini yapıp, kurumsal X Gayrimenkul şirketleri ile İzmir emlakçılar odası ve A24 Gayrimenkulün hukuk danışmanlığını yapmaktadır.

Gayrimenkul sektörüne remax ile başladım. Üç yıl çalıştım. Ancak bir büyüğümün ‘’merdiven altıda olsa, kendi işinizi, kendi şirketinizi kurun’’ demesi A24 GAYRİMENKUL  EMLAK TİC. A.Ş TEMELLERİNİ ATMAMA NEDEN OLDU.

REMAX Gayrimenkulde danışmanlık yaptıktan sonra,  A24 Gayrimenkulün kurulması için çalışma başlattım, kurumsallığın önemine inanan 24 Emlakçılık yapan E.Asb.  ile A24 Gayrimenkulü Kurduktan sonra başkanlıktan kendi isteğim ile ayrıldım. En genç kurucu üyeyi başkan seçtik ve KURUCU ÜYELER TARAFINDAN FAHRİ BAŞKAN ÜNVANI İLE ONORE EDİLDİM.

A24 START-1 Eğitim kitapçığını hazırlayıp, Sektörde edinmiş olduğum pazarlama ve satış tecrübesini A24 GAYRİMENKUL Danışmanlarına ve Temsilciliklerine aktardım, şu anda Hatay – Bahçelievler / İZMİR  ofisinin sahibi ( brokerı )olarak sektörde çalışmaya devam etmekteyim. 

 • A24 PROFESYONELLERİ ARTI DEĞERLER YARATIR
 • 2.  Meslekte iken şu anda faaliyette bulunduğunuz Gayrimenkul sektörüne yönelik hazırlığınız oldu mu?

HİÇBİR İŞ YAPMAYI DÜŞÜNMEDEN EMEKLİ OLDUM. ANCAK EN NİAYETİNDE EMEKLİLİKTE HİÇBİRİMİZ BOŞ DURAMIYORUZ, EVDE OTURMAK BENİM İŞİM DEĞİL DEDİM VE KURUMSAL BİR FİRMADA EMLAK GAYRİMENKUL İŞİNİ YAPMAK İÇİN ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM. X FİRMA ÇORLU ŞB. SİNİ AÇAN EMEKİ ASB. AĞBİMİZLE SAATLERCE KONUŞTUM. VE ÇORLU’DA BU İŞTE EN İYİ OLDUĞUNU VE AİLECE BU İŞİ YAPTIKLARINI BENİMDE GİRMEMİ FRANCHISE ALMAMI TAVSİYE ETTİ. ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIMLA BU KONUYU PAYLAŞTIM  ‘’TAMAM AĞBİ BENDE EMEKLİ OLACAĞIM ANKARADA BERABER AÇALIM DEDİ. İŞ CİDDİ OLUNCA BEN EMEKLİ OLMAKTAN VAZGEÇTİM DEDİ’’  VE HATTA YENİ EMEKLİ OLDU.  BEN DE X FİRMASI HAKKINDA EPEY BİR ARAŞTIRMA YAPMIŞTIM. GEREKLİ EĞİTİMLERİ ALDIKTAN SONRA İZMİRDE Kİ BİR OFİSİNDE GAYRİMENKUL DANIŞMANI OLARAK İŞE BAŞLADIM. AMERİKAN FİRMASIYDI, BENİM EMEK VE SERMAYEM YURDUM İNSANIN İŞ GÜCÜ VE KAZANCI AMERİKAYA GİDİYORDU. KENDİ MARKAMIZI YARATMAMIZ VE KENDİ İSTİHDAMIMIZI SAĞLAMAMIZ İNANCI VE KARARLILIĞI OLUŞTU.

 • 3.  A24 İsmi nereden geliyor?

Uluslararası  X gayrimenkul firmalarında Gayrimenkul danışmanlığı yaparken bu firma içinde benim gibi danışmanlık yapan E.Asb.ları Konak Asb. Misafirhanesine davet ettim. O günler 15-20 emekli Assubay davetime katıldı. Onlara ya bu X firmasından franchise alalım ya da kendi markamızı kuralım dedim. 23 OCAK 2011 Saat 11 de 2nci toplantı TEMAD Karabağlar şubesinde, ardından Narlıdere TEMAD da toplantılar düzenledim. Arkadaşların büyük çoğunluğunun katılımı ve isim tercihi  ARTI35 Oldu. Yalnız çok sürmeden Karşıyaka da 35 emlak adıyla bulunan emlakçı Avukatı vasıtası ile isme itiraz etti. ARTI35 İN İNŞAAT KISMININ TESCİLİ BİZİM ADIMIZA EMLAKÇILIK KISMI BU EMLAKÇI ADINA TESCİL EDİLDİ. DOLAYISI İLE BİZ YENİ SİM Arayışına girdik tüm arkadaşlar istediği isimleri bize iletti , bu isimler İzmir ticaret odasından, isim tescilden, emlakçılar odası ve com.tr alınıp alınmadığı tek tek bilgisayar başında arkadaşlar tarafından araştırıldı. Sonunda 24 Asb. Kurucu olmamız ve “A kalite 24 saat hizmet” sloganı ile “A24 artı değerler yaratır” sloganları oy birliği ile kabul edilerek tescile gönderildi ve tescil edildi. Tamamen demokratik ortam ve seçimle bu isme karar verildi. İnternet ortamında ismin kolay bulunabilmesi ve telaffuzu da düşünülüp değerlendirildi.

 • 4.  A24 Gayrimenkulün Kuruluş süreci nasıl oldu?

23 OCAK 2011’de 2nci toplantı TEMAD Karabağlar şubesinde yapılan ilk toplantımıza katılan 35 emekli Asb ile Profesyonel hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, eğitimli, etik kurallara bağlı kişilerden oluşan, emlakçılık yapan emekli astsubaylara gelecek vaat ettiğine inandığım gayrimenkul sektöründe,  aynı çatı altında çalışarak bu işin sinerjisinden yararlanmamız gerektiği teklifimi ve önerimi ileterek, daha güçlü birliktelik yaratmak amacımı paylaştım.

Bu maksatla ; Sektörde edinmiş olduğum pazarlama ve satış tecrübemi,  çalışma hayatım  boyunca edindiğim disiplin,doğruluk ve dürüstlük anlayışı ile birleştirerek gayrimenkul işlerinde çok büyük bir sinerji yaratıp,kısa sürede önce İzmir (semt semt,mahalle mahalle,karış karış İzmir ve egeye hakim olup ses getirmek) sonra ülke genelinde markalaşmamızın önünde kimsenin duramayacağı inancımı,.Bu inancın KAZANÇ VE mutluluğunu hep beraber  yaşayacağımızı.Temel ilkemiz; geleceğe dönük güven ve dostluk temeli oluşturarak, yaşamımız boyunca birlikte çalışabilmek olduğunu, bu ilke ile yola çıkarak GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE HOŞ,STRESSİZ,BİRBİRİMİZİN TECRÜBE VE DENEYİMLERİNDEN YARARLANARAK LİDER KONUMDA OLACAĞIMIZA İNANDIĞIMI, BUNU  BAŞARDIĞIMIZDA, MÜŞTERİLERİMİZİN MUTLAK MEMNUNİYETİ OLARAK BİZE GERİ DÖNECEĞİNİ BELİRTTİM.

Bunun için Tabiri caizse, ‘’Bakkallıktan büyük marketçiliğe geçerek profesyonelleşceğimizi…PROFESYONELMEMİZİN ŞART OLDUĞUNU SÖYLEDİM.

***Bu zorlu rekabet ortamında ayakta kalmamız büyümemiz için profesyonelleşmek, ŞİRKET OLMAMIZ  ŞARTTI. ***

çünkü ….

Profesyoneller Fark Yaratır!” bu inancıma katılan ilk önce 35 emekli Asb. İle  Yukarıdaki görüşlerimi paylaşıp, 13ŞUBAT 2011 Saat 10.30  GÜNÜ Narlıdere TEMAD şb. de tekrar toplanmak üzere ayrıldık.

13ŞUBAT 2011 Saat 10.30 Günü NARLIDERE TEMAD ŞB.de EMLAK GAYRİMENKUL TOPLANTISINA  KESİN KURUCU STATÜSÜNE SAHİP OLAN  35 EMEKLİ ASTSUBAY KATILDI.

*Toplantı nezih bir ortamda ve planlandığı gün ve saatte icra edilmiş,

*Toplantı yeni katılan arkadaşlarla tanışma ve kendini tanıtma sohbeti ile başlamış.

*önceki toplantının özeti ve amacımız tekrar edilmiş.

*toplantının asıl amacı olan isim ve logo tespiti için öncelikle tüm katılımcılardan ayrı ayrı düşündükleri isimler sorularak listelenmiş.

*7 kişiden oluşan, çalışma grubu oluşturulmuş

*şirket maliyetleri ve özellikleri mali müşavir Sayın Bülent ÇOŞKUN Tarafından katılımcılara izah edilmiş.

*kurulacak şirket maliyeti kabaca katılımcılara anlatılmış.

*katılımcılar tarafından koop. veya mevcut şirketlerden birinin üzerine belirlenecek isim ve logo tescili yapılarak diğer kuruculara süresiz franchise hakkı verilerek, ileride doğacak isim hakkı gelirlerinden yararlanılacağı ek sözleşme ile teminat alınacak, süreç içinde gerek görülürse Limited veya A.Ş kurulmasına karar verileceği kararlaştırıldı.

*Çalışma grubu belirlenen isimlerin tescili, logo çalışması, şirket kuruluş ve maliyetleri ile internet sitesi kurulumu konusunda çalışmaları en kısa sürede sonuçlandırıp,tekrar genel kurulu toplantıya çağırarak, kurulun kesin kararı ve onayını alacaktır.

7 kişilik çalışma grubu, çalışmalar netleşene kadar internet ortamında 7 kişilik mail grubu oluşturarak haberleşecek, elde ettikleri bilgileri birbiri ile paylaşacak, gerekli gördükleri gün ve saatte toplanıp görüş alış-verişinde bulunacak bu süre ve çalışma en geç 25gün içinde sonuçlanmasına özen göstereceklerdir.

Şeklinde çalışma programı belirlenmiştir.

Çalışma grubuna bu süreç içinde verilen görevler

 • a-genel kurulda önerilen isimlerin tescilinin sorgulanması ve patent alınmayanlar içinde seçim yaparak logo hazırlanılıp-hazırlatılması
 • b-şirket-kooperatif maliyetlerinin netleştirilmesi
 • c-tescil maliyetlerinin netleştirilmesi
 • d-şirket-kooperatif tüzüğünün hazırlanması
 • e- kurucular için francaise sözleşmesi hazırlanması
 • f- sonradan,kurucular harici francaise sözleşmesi ve katılım şartları ile istenecek belgelerin tespiti

Uzun uğraşlardan sonra, profesyonellerin fikir ve desteğini fikirlerini alarak(iki avukat,iki mali müşavir)Bizim için en uygun,açık kapı bırakmayacak şekilde biraz uzunca TÜZÜK ÇALIŞMASI YAPTIM. BU Çalışma holding seviyesindeki şirketler ve kurumsal gayrimenkul şirketleri tüzük ve sözleşmeleri incelenip harmanlanarak geniş kapsamlı olarak hazırlanmıştır.

20 MART 2011 GÜNÜ SAAT 10.30 DA  6221/4 SOKAK DEMİRKÖPRÜ-KARŞIYAKA  ADRESİNDE 35 KİŞİNİN KATILIMI İLE  İSİM LOGO ARTI35 OLARAK OY BİRLİĞİ İLE BELİRLENMİŞ VE TESCİLİNE KARAR VERİLMİŞ.

ANCAK Karşıyaka da 35 emlak adıyla bulunan emlakçının Avukatı vasıtası ile isim tesciline itiraz edildi. ARTI35 İN İNŞAAT KISMININ TESCİLİ BİZİM ADIMIZA EMLAAKÇILIK KISMI BU EMLAKÇI ADINA TESCİL EDİLDİ. DOLAYSI İLE BİZ YENİ İSİM Arayışına girdik tüm arkadaşlar istediği isimleri bize iletti , bu isimler İzmir ticaret odasından, isim tescilden, emlakçılar odası ve com.tr alınıp alınmadığı tek tek bilgisayar başında arkadaşlar tarafından araştırıldı. Sonunda 24 Asb. Kurucu olmamız ve A kalite 24 saat hizmet sloganı ile A24 artı değerler yaratır sloganları oy birliği ile kabul edilerek tescile gönderildi ve tescil edildi. Tamamen demokratik ortam ve seçimle bu isme karar verildi. İnternet ortamında ismin kolay bulunabilmesi ve telafuzuda düşünülüp değerlendirildi.

Sayıları 100 binlerle ifade edilen Emekli Assubayların %70 inin emlakçılık yaptığını biliyordum.İzmir de de 15.000 civarında meslektaşımızın olduğu bilinciyle

İLK TOPLANTIYA KATILAN ARKADAŞLARA YAPTIĞIM KONUŞMA VE ÖNERİ ŞÖYLEYDİ

1-katılımcıların kendi kartvizit ve broşürlerinin dağıtılması,kısaca kendilerini tanıtması. (katılımcılar toplantı başlamadan getirecekleri kartvizit ve tanıtım broşürlerini vereceğim dosya içine de konulabilir)

2-toplanmamızın amacı

    a-emlakçılık yapan assubayların tanışması.

    b-aynı isim adı altında birleşebilme imkan ve olanaklarının araştırılması ,faaliyetimizde herhangi bir değişiklik olmadan devam edilerek bir araya gelmenin sinerjisinden faydalanılması,bunun için , profesyonel bir internet sitesi kurulması,levhaların,brandaların kartvizitlerin buna göre uyarlanması.(remax çalışma sisteminin kısaca izah edilmesi.)

     *bu konuda şuanda birdenbire çok büyük bir beklentiye girilmeden aynı işimizi aynı yerde devam edileceğinin bilinmesi gerektiğini belirterek

***ŞUANDA YAPTIĞIMIZ İŞİ AYNEN YAPMAYA DEVAM EDERKEN, HATTA İSİMLERİMİZİDE AYNEN KULLANIRKEN, ORTAK BELİRLEYECEĞİMİZ  İSİM ALTINDA TOPLANIP, AYNI İSİM, AYNI LOGOYU KULLANARAK (Kullanmaya devam ettiğimiz isimlerimizin önüne eklenerek) ÖZELLİKLE İZMİRDE  BÜYÜK BİR SİNERJİ YARATIP BU SİNERJİNİN OLANAKLARINDAN FAYDALANMAK.

***Marka yaratmak kolay bir şey  olmadığını biliyorum.Ancak bizim gibi büyük çoğunluğu emlakçılık yapan bir toplum içinde çok zor bir şey değil.

*BİZİ BURADA BİR ARAYA GETİREN ORTAK NOKTALARIMIZ ÖNCELİKLE EMEKLİ ASSUBAY ve EMLAKÇI OLMAMIZ.

*BU ORTAK NOKTALARIMIZI BİRLEŞTİRİP BÜYÜK BİR SİNERJİ YARATMAK ELİMİZDE

*BİZİM ORTAK NOKTALARIMIZ BAŞARMAMIZ İÇİN EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ.

*BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ

*ETİK KURALLAR UYGUN OLARAK, ETİK KURALLARA VE KOŞULLARA UYMAYI TAAHÜT EDEN VE ORTAK BELİRLENECEK PAYLAŞIM ORANLARI İLE

ÇALIŞMA KOŞULLARININ BELİRLENMESİ, BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRACAK, KURUMSAL BİR ÇALIŞMA ORTAMI YARATACAKTIR.

*BUGÜN BÜYÜK MARKETLER NASIL BAKKALLARIN SONUNU GETİRDİYSE, EMLAKÇILIKTA DA MARKA OLANLAR ÖN PLANA ÇIKMAKTADIR.

BİZ DE MARKA OLMALIYIZ.

*BU KONUYU ÇOK FAZLA BÜYÜTMEDEN ÖNCELİKLE HİÇBİR DÜZENİMİZİ BOZMADAN AYNI YERDE AYNI İŞİMİZE DEVAM EDERKEN, İSİMLERİMİZİN BAŞINA ORTAK BELİRLEYECEĞİMİZ MARKA İSİM VE LOGOMUZU GETİRMEK.

BURADA TOPLANAN ARKADAŞLARIMIN HEPSİ ORTAK FAYDA VE SİNERJİYE İNANAN KİŞİLER OLDUĞUNUZU BİLİYORUM.

***İLK HEDEFİMİZ İZMİRİN TÜM SEMTLERİ

***DAHA SONRA TÜRKİYE GENELİNDE HER İLDE BİR ŞUBE

***BU TOPLANTIYI DÜZENLERKEN VE DÜŞÜNCEMİZİ SİZLERLE PAYLAŞMADAN ÖNCE HERHANGİ BİR İSİM VE LOGO BELİRLEMEDİM. ÖNCEDEN BİR İSİM LOGO BELİRLEYİP BUNU EMPOZE ETMEK YERİNE ORTAK AKIL VE KARAR İLE İSİM HAKKI TÜRKİYE GENELİNDE ALINMAMIŞ ÇOK İYİ, ÇAĞDAŞ, İSİM VE LOGO BELİRLEMİZİN DAHA AKILLICA OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM.

*BURADA TOPLANIP, BU OLUŞUMA KATICAK ARKADAŞLARIM KURUCULAR OLACAK VE BELİRLEYECEĞİMİZ İSİM VE LOGONUN İLERİDE YARATACAĞI TÜM İMKAN VE OLANAKLARDAN YARARLANACAKTIR.

BUGÜN; REMAX, TURYAP, CENTRY21, REHAMEDİN, KOÇAK GAYRİMENKUL, KAÇMAZ EMLAK VS GİBİ KURUMSALLAR İNCELENMİŞ

Franchise  fiyatları 35.000$ gibi çok büyük rakamlarla ifade edilmektedir.bugün bir araya gelip marka yaratan 10 ofis 350.000$ lık bir değer yaratmış olacak.bunu daha da artırmak elimizde.

EMLAKÇILIK VE GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞININ ANA YAPISI

*PORTFÖY ALMAK ve SATMAKTIR.

Bunun için geniş bir portföy havuzu ile alıcı veri tabanından geçer.

*PORTFÖYLER ALINDIKTAN SONRA BUNLARIN SATILMASI, SATILMASI İÇİN REKLAM HARCAMASI YAPMAMIZ GEREKECEK. DOLAYISI İLE BİR ÇATI ALTINDA ÇALIŞTIĞIMIZDA.

ORTAKLIĞIN SAYAMADIĞIM FAYDALARI YANINDA ÖNE ÇIKAN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERDE OLACAKTIR.

*Kaliteli vizyon ve misyonu olan gayrimenkul danışmanları çalıştırabilmek.

*isim hakkı, Franchise den doğacak kazanımlar.

*paylaşımın artması

*reklam ve ilan giderlerinin azalması

*daha kolay sözleşmeli portföy alınması

*özellikle bankaların ilgisi artarak çok uygun kredi kullandırılması(bu konuyu bahsettiğimiz bazı bankalar,çok olumlu bakmışlardır.)

*diğer profesyonellerle çalışma kolaylığı

*saygın ve seçkin kurumsallar arasında olmak.

Emekli ASSUBAYLARDAN OLUŞAN önce ulusal daha sonra uluslararası bir firmanın ortağı olarak, kusursuz hizmet ve çalışma disiplini ile en kısa zamanda MAKSİMUM FAYDA SAĞLAYACAĞIMIZA olan inancımı tekrarlayarak, bir çatı ve isim altında yada ortak çalışma anlayışı ile çözüm ve önerilerini beklediğimi belirterek, teşekkür ettim.

 • 5.  A24 Gayrimenkulün bugünkü durumunu ofis sayısı, çalışan sayısı, iş kapasitesi ve yayıldığınız lokasyon vs. özetler misiniz? Gayrimenkul Alım Satım ve kiralama işleri dışında hizmet verdiğiniz alanlar var mı?

A24 GAYRİMENKUL TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ŞİMDİLİK EGE BÖLGESİNDE EMLAK FRANCHİSE OFİSİ AÇMA FIRSATI SUNUYOR. KENDİ İŞİNİ KURMAK, KENDİ İŞİNİN PATRONU OLMAK İSTEYENLERE TEMSİLCİLİK VERMEKTE, AYRICA YİNE GAYRİMENKUL İŞİNİ YAPMAK İSTEYİP YETERLİ SERMAYESİ OLMAYAN KİŞİLER İÇİNDE MEVCUT OFİSLERİMİZDE GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI YAPMA FIRSATI SUNMAKTADIR.

A24 GAYRİMENKUL, İZMİR’DE, 8  Franchise Ofisi ve 100'e yakın Gayrimenkul Danışmanı ile hızla büyüyen ulusal  bir gayrimenkul franchise kuruluşudur.

 A24 GAYRİMENKUL Türkiye, hızla büyüyen ekibine katılmak isteyen temsilcilik almak isteyenlerin yanı sıra Danışmanların müracaatları ve görüşmeleri hızla devam ediyor. Çok seçici davranarak mülakat yapmakta bu konuda kariyer.net. Gibi firmalardan profesyonel destek almaktayız.

Gayrimenkul ülkemizde her zaman en gözde yatırım aracı olarak yerini korudu. Özellikle profesyonel gayrimenkul pazarlaması yatırımcılar için son derece karlı bir işletme olduğundan, bu kazanca ortak olmak ve kendi işini kurabilmek  amacıyla A24 GAYRİMENKUL EMLAK TİC. A.Ş nin bu önemli fırsatından yararlanmak isteyenler gün geçtikçe çoğalmakta ve TÜRK TİCARET KANUNUNA BAĞLI Gerçek bir kurumsal çatı altında olmak isteyen yıllardır bu işi yapanlarında ilgi ve saygı duyduğu bir kurum olmuştur... Her işlemden işlem komisyonu almayan bir gelir dağılım modeli uyguluyor olmamız, eğitim ve doktrine verdiğimiz önem ile uçurum yaratan temsilcilik ücretimiz rakiplerimize göre en büyük avantajımız.

Her A24 GAYRİMENKUL, ofisi bağımsız bir franchise işletmesi olup, bir franchise aldığınızda belirli kriterlere uyan bir ofis kurmakla işe başlarsınız. Özel teknolojiyle donanmış ofisiniz, A24 GAYRİMENKUL'de eğitimlerini almış Gayrimenkul Danışmanları ile faaliyete geçer. Her bir A24 GAYRİMENKUL, ofisinin internette kendi ana sayfaları vardır ve portföyleri internette  pazarlanır.

Ulusal  bir gayrimenkul şirketi sahibi olarak, temsilcilik alanlar ve danışmanlarda, benzeri olmayan A24 GAYRİMENKUL, eğitimlerinin, teknolojisinin, etkinliklerin ve iletişim ağının avantajlarını kullanır.

 • 6.  Gayrimenkul Alım Satım ve kiralama işleri dışında hizmet verdiğiniz alanlar.

Gayrimenkul dışında hizmet verdiğimiz alan yoktur. Şirket Merkezimizin adresi;
A24 GAYRİMENKUL TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
ALİRIZA AVNİ BULVARI NO:9-A
BAHÇELİEVLER-KARABAGLAR-İZMİR
www.a24gayrimenkul.com

 • 7.  A24 ün gelecek ile ilgili hedefleri nelerdir?

*Uluslararası Franchise veren Gayrimenkul şirketi olup, binlerce Gayrimenkul danışmanına istihdam yaratmak.

***Bu konuda Gayrimenkul işini yapmak isteyen E.Asb. Meslektaşlarımıza hem Franchise açmaları konusunda, hemde Gayrimenkul Danışmanı olarak çalışmaları konusunda Özel Ayrıcalık tanımaktayız. Şehit Gazi Aileleri ve birinci derece yakınları içinde aynı ayrıcalıkları tanıyoruz.

 • 8.  TEMAD ve Emekli Asubay toplumuna yönelik proje veya faaliyetiniz var mı?

Bu tür bir oluşumu TEMAD A.Ş adıyla şirket kurularak içinde Emlak ve Gayrimenkulünde bulunması konusunda yıllarca TEMAD yönetimlerine ve İNTERNET ortamında paylaştım. TEMAD GNL. Başkan ve GNL Başkan yardımcıları ile görüştüm. Bana TEMAD Emlak kuracaklarını söylemişlerdi. Son durumda TEMAD LTD. Başkanı ile görüştüğümde LTD. içinde EMLAK, GAYRİMENKUL Olmadığını inşaat olduğunu söyledi. Bende tekrar GNL. BŞK. İle görüşüp bana dönmelerini söyledim. Buradaki Amaç hem TEMAD LTD, hem de A24 EMLAK GAYRİMENKUL TİC. A.Ş nin büyük bir sinerji yaratarak, Emlak – Gayrimenkul ALIM-SATIM-YATIRIM İşlerinde hem çalışan hem de emekli meslektaşlarımızın güven içinde daha avantajlı kendinden birileri ile hayatı boyunca yaptığı birikimleri riske atmadan ALIM-SATIM-KİRALAMA işlerini yapabilmesi amaç ve hedefleri doğrultusunda olacaktır. Projemizi en kısa zamanda TEMAD GNL. BŞK. Nı na ve TEMAD LTD. Müdürüne sunacağız. Tabi ki projemiz Astsubay toplumuna fayda içerikli ancak iki şirket arasında Resmi şirket şartları içinde Türk Ticaret kanunu hükümlerinin elverdiği ölçü ve standartlarda olacaktır.

 • 9.  Sizden yani A24 Ofislerinden Hizmet alan meslektaşlarımıza ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz?

Meslektaşlarımıza en büyük avantajımız ömür boyu biriktirip, kredi çekerek alacakları ev için riske girmeden. Hem kurumsal yapımızla, hem de eski meslektaş güven ve samimiyeti ile Doğru gayrimenkulü - Doğru fiyata - Doğru zamanda – Doğru hizmet bedeli ile (ilk evini alacak olan meslektaşlarımıza en az %50 indirimli hizmet bedeli ile, gayrimenkul Alım-Satım ticareti yapan meslektaşlarımıza para kazandıracak gayrimenkuller sunduğumuzda KAZAN-KAZAN  prensibi ile TİC. Odası ve Emlakçılar odası rayiçleri uygulanmaktadır.) hizmet vermekteyiz. Bu indirimlerden şehit ve gazilerimiz ile yakınlarını da faydalandırıyoruz.

 • 10.  Gayrimenkul almak veya satmak isteyen meslektaşlarımıza tavsiyeleriniz nelerdir?

Birikimlerinizi riske atmayın, kurumsal alt yapısı olan, her türlü belge ve bilgiye ulaşabileceğiniz, karşınızda muhatap bulabileceğiniz, olumsuz durumda hesap sorabileceğiniz, ALICI ve SATICININ Karşı karşıya gelip, güven ortamında pazarlı yapabileceği bir ortam yaratan kurumsal aracı firmalardan işlem yapmalarını, sahibinden alıp hizmet bedeli ödemeyeceğim diye çok daha pahalıya gayrimenkul alacaklarını unutmamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü biz bir gayrimenkulü satışa sunmadan mal sahibi ile bunun gerçek satış bedelinin ne olacağı konusunda ekspertiz yapıp önerilerde bulunuyoruz. Satılamayacak yüksek bir fiyat talebi varsa ekspertiz değer ve ölçülerimize uymuyorsa portföy olarak girmiyoruz. Buna rağmen çok bildiğini sanan bazı alıcılar gidip bu pahalı gayrimenkulleri aldığına şaşıyorum. Tabi ki bizde bir iş yapıyoruz ve işimizin karşılığı olan hizmet bedelimizi alacağız ancak alınan evin tekniği ve fiyatı konusunda profesyonel destek almalarını önemle tavsiye ediyorum.

 • 11.  Emekli olup iş hayatına atılmayı düşünen meslektaşlarımıza neler önerirsiniz?

Bildikleri, sevdikleri işi yapsınlar, mutlaka yapacakları işin eğitimini alsınlar. Özellikle bizim dalımızda iş yapacak arkadaşlara her türlü desteği ve bilgiyi vermeye hazırız. Emlakçılık öğreneceğim diye hiçbir zaman mahalle emlakçılarının ayakçısı, tabela asıp, müşteri gezdireni kısaca dediğim gibi ayakçısı olmayın. Bizim işimizde ofis açmayıp işi öğrenmek isteyenlere GAYRİMENKUL Danışmanı diyoruz ve %50 pirim usulü Bağımsız müteahhitlik konumunda çalışmalarını ve aynı zamanda işlerini geliştirmelerini öneriyorum.

 • 12.  Asubay toplumuna son olarak neler söylemek istersiniz?

ASSUBAY TOPLUMU OLARAK GÜCÜMÜZÜN FARKINA VARDIĞIMIZDA, MİLLET MECLİSİDE, İŞ ADAMLARIDA BİZDEN ÇIKACAK. YÜKSELEN, YÜCELEN GÜÇ BİZDEN ASSUBAY CAMİAMIZ OLSUN. DERNEĞİMİZ TEMAD OLSUN. TABİKİ BİRBİRMİZİ ÇEKEMEMEZLİK YAPMADAN, PAÇASINDAN AŞAĞI ÇEKMEDEN, BİR DUYDUĞUMUZ OLUMSUZLUĞA ON KATARAK DAHA AŞAĞI ÇEKMEDEN, BİR E.ASB. İŞ KURDUYSA, ÇOCUĞU İYİ BİR ÜNV. BİTİRDİYSE KENDİ İŞİMİZ KENDİ ÇOCUĞUMUZ GİBİ GÖRÜP BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE, SEVGİ SAYGIMIZI KORUYARAK MADDİ VE MANEVİ OLARAK EN BÜYÜK ASSUBAY CAMİASI OLUR.

ASSUBAY ZÜMREMİZE SADECE ASSUBAYLERDAN İÇİMİZDEN ZARAR GELİR. BÖL PARÇALA YUT TAKTİĞİ ÇALIŞIRKEN OLDUĞU GİBİ EMEKLİ OLDUĞUMUZDADA İÇİMİZE NİFAKLAR SOKULARAK UYGULANMAKTADIR. BU OYUNA GELMEYELİM. YALNIZ TİCARETE ATILMAK İSTEDİĞİNİZDE DE KESİNLİKLE HİÇBİR ZAMAN ASSUBAYLIK HİSSİYATI İLE DAVRANMADAN. KANUNİ HUKUKİ YOLLARI DENEMENİZDE FAYDA VAR. GÜVEN-DOSTLUK VE ALIŞ-VERİŞİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMAMAK GEREKİR.

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 8450 defa Son Düzenlenme Cuma, 29 Mayıs 2015 18:29

Yorumlar   

0 #2 Taner Haydar KOÇAK 07-06-2015 01:33
Sayın Hakan Hezer büyüğümü yıllar önceden tanırım.Nerdenmi? Elbette Assubay mücadelesinden. Bazılarının 2-3 senedir bildiği mücadelede biz en az 10 sene önceden vardık vede o yolda da tanışdık.Bu kadar yıla rağmende hala yana fiziki olarak gelmiş değiliz. Ama yinede gelmişten farksızız. Yılların emeğinde başarılı olduğunu görmek hep mutlu etti beni. Kararlı ve hedef koyan biri olarak başarılı olması zaten kesindi. Tebrik ediyorum.Doğru bir başarı öyküsü olduğuna inanıyor buraya taşındığı içinde teşekkür ediyorum.Devammm.Takipteyim.
0 #1 Hakan HEZER 20-05-2015 23:53
emekliassubaylar.org sitesi gibi bu siteninde Kurucusu Sn Halil Ergenli ve teknik altyapısı, kurgusu, her şeyi Sn Semih Koç'a sonsuz teşekürler emeklerine, ellerine yüreklerine sağlık, Astsubay camiamızın GÖRÜNMEZ Kahramanları Astsubay camiamız sizlerle ne kadar övünse azdır. Assubay camiası şuanda internet ortamda ve sanal ortamında varsa bunun mimarı sizlersiniz. iyi varsınız. Semih kardeşim teknik bilgi ve emeğin için sonsuz teşekkürler. Ayrıca A24 Gayrimenkul A.Ş olarak bizlerede sitenizde yer verdiğiniz için tüm arkadaşlarım adına tekrar teşekkürü borç bilirim. Saygı ve sevgilerimle.

You have no rights to post comments