All for Joomla All for Webmasters
Pazar, 20 Eylül 2015 21:52

Damatsız düğünler, güveysiz gelinler

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Hakkari'deki uzman çavuş kendi düğününe gelemedi!
(20 Eylül 2015- Basından)
 gelin 2015
Hakkari'de görev yapan uzman çavuş Ahmet Karavelioğlu (25), yol güvenliği nedeniyle Osmaniye'nin kadirli ilçesindeki düğününe yetişemediği için, tören damatsız gerçekleştirildi.
Damadın babası Hamza Karavelioğlu, oğlunun 3 yıldır uzman çavuş olarak görev yaptığını ve 1 yıl önce de nişanlandığını ifade ederek, "En mutlu gününde oğlum yanımda yok. Oğlum, düğün tarihinin kesinleşmesine ve davetiyeler dağıtılmasına rağmen Hakkari'de karayolunun güvenli olmaması nedeniyle düğününe katılamadı. Terör belasının Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerinden gitmesini istiyorum" dedi.
Anne Fatma Karavelioğlu ise oğlunun mutlu gününde yanında olamadığını ve Vatanı beklediğini dile getirerek, "Oğlum yok ama ne yapalım, elimizden gelen bir şey yok. Komutanları izin vermesine rağmen oğlum olmadan düğün yapmak zorunda kaldık. Oğlumla gurur duyuyorum. Terör belasının bitmesi en büyük isteğim" diye konuştu.
Damadın kayınbabası Mustafa Karaoğlan da terörün insanları en mutlu anında mutsuz ettiğini belirterek, "Güzel ülkemizde terör bitsin. Bunun hiç kimseye faydası yok. Lanet olsun teröre. Mutlu günümüzde damadımızı yanımızda göremedik. Kızımın en mutlu anında kocası yanında olamadı. Vatan sağ olsun" dedi.
Eşinin yanında olmamasına üzüldüğünü belirten gelin Fatma Karavelioğlu (21) da "Vatan sağ olsun" diyerek gözyaşı döktü.
Dayısı Ahmet Saraç'ın koluna girerek, baba evinden ayrılan gelin Fatma Karavelioğlu, üzerinde Türk bayrağı ve çiçekle süslenen gelin arabasına tek başına binerek, yeni evine uğurlandı.
Damada ait sandalyenin boş kaldığı evlilik töreninde gelin, eşinin fotoğrafını kucağına alarak gözyaşı döktü. 3 gün süren düğünde davetliler davul ve zurna eşliğinde, gelinle birlikte oynayıp halay çekerek eğlendi.
 
* * *
Hakkari'deki uzman çavuş kendi düğününe gelemedi!
22 Ekim 2012 (Basından)
 gelin 2012
Hakkari’de görev yapan Uzman Çavuş Nebi Eraslan, memleketi Osmaniye’nin Sumbas ilçesindeki düğününe güvenlik nedeniyle gelemedi.
 
Düğün iki tarafın yakınlarının katılımıyla damatsız yapıldı.
 
Hakkari’de 3 yıldır Uzman Çavuş olarak görev yapan Nebi Eraslan, 1 yıl önce Fidan Eraslan’la nişanlandı. Çiftler düğün gününü belirleyip davetiyelerini dağıttı. İki tarafın akrabaları ile davetliler gelinle birlikte düğün salonuna geldi. Ancak Damat Nebi Eraslan görev yaptığı Hakkari’den yol güvenliği nedeniyle yola çıkamayınca kendi düğününe yetişemedi. Gelin ve damat tarafı yakınları buna rağmen düğün törenini iptal etmeyerek damadın onayı ile düğünü yapmaya karar verdi.

Salonu dolduran davetlilere de kısa bir açıklama yapıldıktan sonra yaklaşık 3 saat süren düğünde davetliler oyunlar oynayıp halay çektiler. Üzgün olduğu her halinden belli olan gelin Fidan Eraslan’ı dansa kaldırma işi de kardeşi ve babasına kaldı.

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 4130 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile