All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Çarşamba, 19 Ağustos 2015 18:04

Barış ve huzuru hedef alan terörün son 43 günlük blançosu!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Türkiye’nin barış ve huzurunu hedef alan terör örgütlerinin son 43 gündeki saldırılarında korkunç bilanço!
 
Türkiye’nin barış ve huzurunu hedef alan terör örgütlerinin son 43 gündeki saldırılarında asker, polis ve korucuların aralarında bulunduğu 51 güvenlik görevlisi şehit edildi, 14 kişi yaşamını yitirdi, 186 kişi yaralandı – Çatışmalarda 58 terörist öldürüldü, 11 terörist yaralı ele geçirildi – Türkiye’de son 24 saatte güvenlik kuvvetlerince yapılan operasyonlarda Şırnak ve Silvan’da güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 1 terörist öldürüldü, 2’si yaralı ele geçirildi – Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan çatışmada 4 asker yaralandı. (19 Ağustos 2015 tarihi itibariyle)
 
KCK’nın geçen ay “Barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını” açıklamasının ardından PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozan eylemlerini sürdürüyor.
 
7 Temmuz-19 Ağustos’taki terör saldırılarında son yaşanan Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında, askeri aracın geçişi sırasında kurulan mayın tuzağı ile verdiğimiz 8 şehit de dahil olmak üzere, Malazgirt Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız ile Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezine yönelik bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada şehit olan Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü Beyazıt Çeken’in de aralarında bulunduğu 51 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 14 kişi hayatını kaybetti, 3’ü İran uyruklu 186 kişi yaralandı.
 
Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 144 araç ateşe verildi. Çatışmalarda 58 terörist öldürüldü, 11 terörist yaralı ele geçirildi.
 
Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H’ye olmak üzere DAEŞ ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik pek çok ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, 24 Temmuz’dan bu yana bin 935 kişi gözaltına alındı ve bunlardan 438’i tutuklandı.
Üst düzey 4 PKK’lı öldürüldü.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) hava harekatlarında 390 terörist etkisiz hale getirildi, 150’si ağır olmak üzere 400’ün üzerinde terörist yaralandı. Bölücü terör örgütüne ait hedeflere büyük zarar verildi. Bokriskan bölgesinde örgütün 4 büyük grup lideri öldürüldü, 30 terörist yaralandı.
 
Zargeli Kampı’na yönelik hava harekatında 20’nin üzerinde bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Enze’de barınma alanındaki bölümde ise terör örgütüne ait karargah olarak kullanılan binalar vuruldu. Harekatta yaklaşık 30 kadın terörist öldürüldü.
 
Muş’un Varto ilçesinde, 15 Ağustos’ta 2 TEDAŞ görevlisini rehin alıp elektriği kesen terör örgütü PKK mensupları, cadde ve sokaklara kazdıkları hendeklere çok sayıda mayınlama ve tuzaklama yaparak patlayıcı koydu. Bunun üzerine vatandaşların can ve mal emniyetinin sağlanması için ilçede 16 Ağustos’ta 08.30’da “sokağa çıkma yasağı” ilan edildi.
Patlayıcılar ise Van’dan getirilen bomba imha aracı yardımıyla imha edildi. Bu sırada teröristler, güvenlik kuvvetlerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırdı. Çıkan çatışmada güvenlik kuvvetlerinden şehit ya da yaralanan olmadı, 4 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist yakalandı.
 
Kaçan diğer teröristlerin çatışmada ölen 2 teröristi de yanlarında götürdüğü belirlendi. Sivillere dönük herhangi bir müdahale yapılmayan operasyonda, yaklaşık 4 bin kalaşnikof mermisi, 13 kalaşnikof, 5 roketatar mühimmatı, 700 biksi mermisi ve bir teneke dolusu M16 mermisi ele geçirildi. Operasyonun başarıyla sonuçlandırılmasının ardından sabah saatlerinde sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı ilçede kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor.
 
Hakkari’de teröristler, Yüksekova ve Şemdinli arasında ulaşımın sağlandığı Durak köyü yakınlarındaki karayolunda iş makineleriyle açtıkları hendeklere el yapımı patlayıcı yerleştirdi. Karayolunu ulaşıma kapatan teröristler, durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yaptı. Teröristlerce, bölgeye giden emniyet müdürlüğü ekiplerine uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıya karşılık verilmesi üzerine çıkan kısa süreli çatışmada, bir terörist etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerinin, yolun açılması ve teröristlerin yakalanması için bölgede başlattığı hava destekli operasyon devam ediyor.
 
Erzurum’un Şenkaya ilçesindeki Akşar-Göle karayolunun Aydoğdu Mahallesi Eskiyayla mevkisinde yol kesen teröristler, durdurdukları otobüsü, içindeki yolcuları indirdikten sonra ateşe verdi. Bu sırada, Yoğurtçular Mahallesi Tetirkoç Yaylası’ndan plakası belirlenemeyen minibüsüyle dönen Garip Bektaş (43), teröristleri görünce aracıyla bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. Bektaş, açılan ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
 
Diyarbakır’da bir istihbaratı değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sur ilçesindeki Turistik Cadde’de çöp konteynerinin yanına poşet içinde bırakılmış 5 el yapımı patlayıcı buldu. Patlayıcılar, incelenmek üzere Bomba İmha Şube Müdürlüğüne götürüldü.
 
Mardin’in Nusaybin ilçesindeki Sakarya Caddesi’nde terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi grup, barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Grup, Dörtyol bölgesinde bulunan bir banka şubesine molotofkokteyli atarak hasar verdi. Güvenlik güçleri, kaçan teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı.
 
Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Topçular Jandarma Karakoluna terör örgütü PKK mensuplarınca taciz ateşi açıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıya askerlerin anında karşılık vermesi üzerine bölgeden kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.
 
Van’ın Muradiye ilçesinde de teröristlerce ilçe merkezinde bulunan Askerlik Şubesi ile İlçe Jandarma Komutanlığına ait lojmana, parça tesirli el yapımı patlayıcı atıp uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Teröristler, askerlerin karşılık vermesi üzerine kaçtı. Saldırı sonrası olay yeri yakınında teröristlere ait olduğu değerlendirilen Glock marka bir tabanca bulundu.
 
Şırnak’ın İdil ilçesinde Turgut Özal Mahallesi Adile Naşit Caddesi’nde güvenlik güçlerinin geçişini engellemek için hendek kazan PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H mensupları, çukura yerleştirdikleri el yapımı patlayıcıyı polisleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. Can kaybı ya da yaralananın olmadığı patlamada, çevredeki ev ve iş yerlerinde hasar oluştu. Olay sonrası polislere uzun namlulu silahlarla saldıran teröristler, karşılık verilmesi üzerine ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Güvenlik güçlerince ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
 
Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca bir terörist silahsız ve teçhizatsız yakalandı.
 
Mardin’in Nusaybin ilçesinde iki terörist, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığının hudut unsurlarına silahsız ve teçhizatsız teslim oldu. Muş’ta Varto İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan yol kontrolü ve aramada şüpheli görülen araç durduruldu. Araçtaki YDG-H üyesi yakalandı, 9 kalaşnikof, 5 RPG-7 roketatar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.
 
Şırnak’ta Araköy sınırlarındaki dere yatağına gizlenen patlayıcı, İl Jandarma Komutanlığı Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından imha edildi. Ayrıca Ağrı’da 3. Jandarma Komando Alay Komutanlığı ekiplerince Patnos-Erciş karayolu Derecik köyü bölgesindeki menfezde toprağa gömülü el yapımı patlayıcı (EYP) bulundu. EYP, Patnos Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla imha edildi.
 
Ağrı İl Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ekipleri, ihbar üzerine Diyadin ilçesi Büveti köyü bölgesindeki BOTAŞ petrol boru hattında arama yaptı. Aramada bulunan toprağa gömülü el yapımı patlayıcı imha edildi.
 
Terör örgütü mensubu grup tarafından Ağrı’nın Patnos ilçesi Dedeli beldesinde iki beton mikseri yakıldı, ayrıca Patnos-Erciş karayolu trafiğe kapatılarak, 3 mikserle bir beton pompası yüklü kamyon ateşe verildi.
 
Şırnak’ın Silopi ilçesinde de bazıları silahlı yaklaşık 30 kişilik terörist grup, Başverimli beldesi Köprübaşı Mahallesi’nde bulunan Telkadin Köprüsü’nde yolu keserek bir tırı yaktı ve 2 tır ile yolu çift yönlü trafiğe kapattı. Grup, İlçe Jandarma Komutanlığının müdahalesiyle dağıtılarak yol ulaşıma açıldı. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde odun toplayan iki vatandaşa ait 2 traktör, terör örgütü mensuplarınca gasbedildi.
 
Antalya’nın Alanya ilçesinde de terör saldırılarını kınamak isteyen grup ile HDP’liler arasında taşlı sopalı kavga çıktı. HDP binasını güvenlik çemberine alan polis, cadde ve ara sokakları yaya ve araç trafiğine kapattı. Polis, binada bulunan 50 partiliyi güvenlik önlemleri eşliğinde tahliye etti. Olaylarda birkaç dükkanda ufak çaplı hasar oluştu, 15 kişi yaralandı.
 
Terör olayları, İstanbul, Kahramanmaraş, Eskişehir, Çanakkale, Erzurum, Afyonkarahisar, Bursa, Antalya, Denizli ve Kayseri’de protesto edildi. Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig’in ilk haftasında oynanan birçok maçta şehitler anıldı, terör saldırılarına tepki gösterildi.
 
Son 24 saatte yaşananlar
 
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde hendek kazan, yola barikat kuran, Halk Sağlığı Merkezinde sağlık hizmeti verilmesini engelleyen terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlendi.
 
Diyarbakır Valiliğince ilan edilen ve 01.00’den itibaren başlayan sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede güvenlik güçleri tarafından Tekel, Mescit ve Selahattin mahallelerinde cadde ve sokak aralarına kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, bazı sokaklara bırakıldığı iddia edilen patlayıcı düzeneklerin temizlenmesi ve hizmeti engellenen Halk Sağlığı Merkezinin yeniden güvenli şekilde hizmet vermesini sağlamak amacıyla operasyon yapıldı.
 
Asker ve polisten oluşan yaklaşık 700 personelin katılımıyla gerçekleştirilen müdahaleye örgüt mensupları uzun namlulu silahlarla karşılık verdi. Güvenlik güçleriyle çatışan 2 terörist yaralandı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralı terörist öldü, diğeri ise Silvan Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.
 
Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.
 
Operasyonda, eylem hazırlığında olduğu değerlendirilen K.Ş (15), M.A. (15), Ö.A. (21), Ö.Ö. (63), E.E. (22), S.E. (23) ve R.B. (26) gözaltına alındı.
 
Elazığ’ın Arıcak ilçesinde ise bir grup terörist, Arıcak ilçe merkezine bir kilometre mesafede bulunan Saman Mahallesi’ne sızmaya çalıştı.
 
Durumu fark eden köy korucularıyla teröristler arasında çatışma çıktı. Bölgeye askeri birlikler sevk edildi. Ölen ya da yaralananın olmadığı çatışmanın ardından teröristler dağlık ve ormanlık alana kaçtı. Bölgede güvenlik önlemi alan askeri birlikler, teröristlerce mahalle girişindeki yolda bulunan menfeze tuzaklanmış el yapımı bombayı fark etti.
 
Bombanın imha edilmesi için kent merkezinden uzman ekiplerin bölgeye gönderildiği öğrenildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.
 
Şırnak’ın İdil ilçe merkezinde devriye görevi yürüten özel harekat polislerine, Turgut Özal Mahallesi’nde terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiği saldırıda, bir terörist yaralı olarak yakalandı.
 
İdil Devlet Hastanesine kaldırılan teröristin N.S. (33) olduğu ve İdil Belediyesinde çalıştığı öğrenildi.
 
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen, durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yapan, asker ve polis kaçıran, güvenlik güçlerine pusu kuran terör örgütü mensuplarına yönelik Fisovası mevkisi kırsalında İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince operasyon düzenlendi.
 
Örgüt mensuplarının güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 4 asker yaralandı.
 
Helikopterle Diyarbakır’a getirilen askerler Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.
 
Çatışmada etkisiz hale getirilen ve yaralanan örgüt mensuplarının da olduğu öğrenildi.
 
Van ve Şanlıurfa’daki operasyonlarda ise terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 17 kişiden 6’sı tutuklandı.
 
Van’da Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 gün önce terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 şüphelinin, emniyetteki işlemleri tamamlandı.
 
Sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarılan zanlılardan 11’i, savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. “Terör örgütü üyesi olmak” suçundan mahkemeye sevk edilen 2 zanlı ise nöbetçi mahkemece tutuklandı.
 
Şanlıurfa Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Suruç ilçesinde düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Mahkeme, 4 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.
 
Ve son olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde; Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda devriye görevini yürütün askeri aracın geçişi sırasında PKK’lılar yola tuzakladıkları bombayı, bugün öğleden sonra uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada zırhlı araçta bulunan askerlerden 8’i şehit düşerken, yaralı askerlerin olduğu belirtildi.
 
Kaynak:

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 4142 defa

You have no rights to post comments