All for Joomla All for Webmasters
Salı, 05 Mart 2019 18:50

TEMAD Dergisine Zorunlu Abonelik

Öğeyi Oyla
(5 oy)

30 Kasım 2017 tarihinde TEMAD’ın başına getirilen Hamza Dürgen yönetimi, derneğin web sitesinde de duyurduğu “Kısa Vadeli Projeler” içerisinde “TEMAD dergisinin 3’er aylık dönemler halinde yayınlanması ve şubelerimize ücretsiz dağıtılması” vaadinde bulunmuştu.

kisa vade

Sonrasında ise derginin ilk ve son sayısı Eylül 2018’de yayınlanmıştı.

dergi isim

Web sitesinden de duyurulduğu gibi, gönüllülük esasıyla, yani isteyenlerce yıllık 60 TL’nin “bağış” olarak (Basım ve dergi gönderim ücreti) TEMAD Genel Merkez’inin İBAN hesabına yatırılması karşılığında Dergiye bir yıllık abone olunabiliyor.

dergi siteden

Unutmadan söyleyelim, bu kısa vadeli projeler içerisinde, şubelerimiz için de müjde niteliğinde sayılabilecek şu iki madde sıralamıştı;

          Genel Merkez bütçesi ve diğer gelirlerden şubelere yardım yapılması,

          Şubelere maddi kaynak oluşturacak faaliyetler yapılması (TEMAD Sigorta vb.)

Burada, memleketimizin dört bir yanındaki onlarca şubemizin çarklarını hangi şartlarda döndürdüğünü, kendi yağında nasıl kavrulmaya çalıştıklarını, yönetim kurullarında görev almış meslektaşlarımızın, derneğimize ve meslektaşlarımıza nasıl fedakarca hizmet verdiklerini, yaşadıkları maddi, manevi sıkıntılara rağmen dernek için cebinden yaptıkları harcamaları uzun uzun anlatmaya hiç gerek yok. Bunu zaten bilmeyen yok.

Derneğin kira, elektrik, su, vs. giderlerini cebinden karşılamak durumunda olan şubelerimizle ilgili somut örnekleri okumak isteyenler sitemizde zaman zaman yayınladığımız “TEMAD'DAN - Şubelerle Söyleşi” sayfalarına göz atabilirler.

Bunlara rağmen, Aralık 2018’de Afyon/Sandıklı’daki termal hamamda yapılan toplantının sonucunda, Genel Merkez tarafından, Şubelerimizin yönetim kurulu üyelerinin TEMAD Dergisine zorunlu abone yapılması kararı alındığını ve yönetim kurullarında yer alanların abonelik işlemlerine ilişkin isim listelerinin ve banka dekontlarının Genel Merkez’e gönderilmesinin istendiğini görüyoruz.

dergi karar

30 Kasım 2017 Genel Kurulundan önce her şubede dile getrilen ve Sosyal Medyada boy boy paylaşılan afişlerinde ne diyordu bir de bunlara bakalım;

yardim 1

yardim

Ne diyelim.

Şubesine “gelir” beklerken, cüzdanına “gider” yazan şubelerimizin fedakar yöneticilerine hayırlı olsun.

Verdiğin sözü tutamıyorsun anladık da, sözünün tersini yapma bari.

Emekli Asubaylar

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 1504 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile