Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 23 Kasım 2017 19:25

İlk kez Bir Cumhurbaşkanı Katılıyor

Öğeyi Oyla
(14 oy)
Cumhuriyet Tarihimizde bir ilk; Cumhurbaşkanı Astsubay Okulu Mezuniyet Törenlerine Katılıyor
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Harp Okulu Komutanlığı’nda düzenlenen 855 Muvazzaf Subay Adayının Mezuniyet Töreni’nde konuştu.
 
Konuşmasının bir bölümünde; “Cumartesi günü de inşallah Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulumuzun mezuniyet törenine iştirak edecek, orada astsubaylarımız ve aileleriyle bir araya geleceğiz.” diyerek ilk kez bir Cumhurbaşkanının bir Astsubay Okulunun mezuniyet törenine katılacağının haberini verdi.
 
Yıllar boyunca Askeri Okullarda gerçekleştirilen mezuniyet törenlerinde, TSK içerisindeki ayrımıcılığın tipik yansımasını gördük durduk. Basına yansıyan mezuniyet töreni haberlerinde, Devletin başındakilerin Harp Okullarında toplanırken, Astsubay Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenlerine ise Devletimizin başka yerlerindekilerin katıldıklarına şahit olduk hep.
 
Gerek Sitemizden gerekse sosyal medya hesaplarımızdan ve gruplardan yaptığımız paylaşımlarda konuyu gündemde tutmaya çalışarak, Cumhurbaşkanlarının Astsubay Okullarının mezuniyet törenlerine de katılmalarının gerektiğini, bunun Türk Silahlı Kuvvetlerinin moral motivasyonuna olumlu katkı sağlayacağını dile getirdik.
 
Konuya ilişkin olarak Sitemizde 29 Ağustos 2015 tarihinde “Mezun Olanlar, Sınıfta Kalanlar” başlığıyla yayınladığımız bir eleştirel haber, Devlet Erkanının Astsubay Okulları mezuniyet törenlerine verdikleri önemin (!) göstergesiydi ve haberdeki fotoğraf sitemizden tüm sosyal medyaya yayıldı. Yüzbinlere ulaşan bu resmin, farklı tepkiler için de olsa bugün bile paylaşılmaya devam edildiğini görüyoruz.
 

mezun olanlar

 
2015 yılında ise bir ilki yaşadık ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nun 125’nci mezuniyet törenlerine katıldı.
 

akar mezuniyet

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 13259 defa
Mustafa AYTAR

Son Ekledikleri: Mustafa AYTAR