All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Perşembe, 18 Mayıs 2017 21:02

Sitemiz 2 Yaşında, Nice 19 Mayıslara

Öğeyi Oyla
(9 oy)

19 Mayıs 2015 günü yayın hayatına başlayan sitemiz 2’inci yılını doldurdu. İlk günden itibaren  yayın ilkelerimize bağlı kalarak paylaşımlar yaptık.

Asubay hakları ve TSK’nın yapısal sorunları ile ilgili birçok konuda ses getirecek paylaşımlarımızın yanında Asubayların ortaya koyduğu başarılarını ve eserlerini de kamuoyuna duyurmaya çalıştık. Birçok konuda muhataplarımızın paylaşımlarımıza reaksiyon gösterdiğine şahit olduk.

Özlük hakları,  TSK’daki ayrımcılık ve hukuksuzluklarla ilgili yaptığımız birçok paylaşımdan rahatsız olması gereken muhataplarımızdan önce kişisel çekememezlik ve kinlerini kusan meslektaş demeye dilimizin varmadığı kişilerin saldırılarına maruz kaldık.

TEMAD Kurumsal kimliğine olan saygımız ve sahiplenmemiz nedeniyle “biatçı”, “yalaka”, “nemacı”vs. yakıştırmalar yapanların gerçek yüzlerini bilmemize rağmen çoğu zaman görmezden geldik.

Örneğin e-posta adresimize yanlışlıkla düşen bir iletide, KHK ile ihraç edilen Eski Genelkurmay Asubayına TEMAD’ı ve Genel Başkanını şikâyet ederek, Genelkurmaya kabul edilmek üzere randevu dilenenlerin nasıl küçüldüklerini gördük.

Sitemiz yazarlarından E.Asb. Dr. Mustafa C. SADAKOĞLU’na  “açık öğretim doktoru”  derken daha İlahiyat Doktorası eğitiminin yeterlilik sınavını bile vermemiş olan Eski Genelkurmay Asubayına övgüler düzerek “Doktor” unvanı verdiklerini gördük.

ağpak 2Harun Ağpak Doktora

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Asubay intibakları ile ilgili de hayli palavralarına şahit olduk bu operasyon elemanlarının. Kısaca hatırlayacak olursak;

İntibaklar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda AK PARTİ Adana Milletvekili Mehmet Şükrü ERDİNÇ ve CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel’in birlikte imzalayarak verdikleri teklif ile o anda görüşülmekte olan teklife eklendi. Komisyonda itirazsız kabul edildi ve sonrasında TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe girdi. 

geri çekme

Bu belgeli bilgiye rağmen bu başarıyı Darbeci Eski General Mehmet Partıgöç’e mal edenleri gördük. Aynı kişilerin 15 Temmuz’da Partigöç’ün FETÖCÜ ve Darbeci olduğu ortaya çıkınca apar topar yazılarının o bölümlerini sildiğini de gördük. 

partigoc

Şimdi o bu şahıslara o yazısının sonuna eklediği özlü söz ile cevap vermek farz oldu. Evet aynen dediğiniz gibi;  "Aydınların, aydınlatamadığı toplumu, soytarılar kandırır".

Soytarılara itibar etmeyiniz.

Doğru demişsiniz biz zaten size hiç itibar etmedik.

Biz Genelkurmay Asubayı ve Mehmet Partıgöç gibilerinin asubaylara operasyon çektiğini iddia ettikçe onlara kendilerini kullandıran, TEMAD düşmanlığı gözlerini kör ettiği için bu açık gerçekleri göremeyenlerin saldırılarına defalarca maruz kaldık.

Geçtiğimiz yıllarda Genelkurmay Başkanlığı ile TEMAD Yönetiminin diyaloğunun kopuşunun sorumluluğunu TEMAD’a yükleyenleri hayretler içinde izledik. Bunu söyleyenlerin geçtiğimiz dönemde Genelkurmaydaki kastçı ve darbeci yapı ile kol kola TEMAD’ı kontrol altına alabilmek için ne tür çabalar içinde olduğunu da hep birlikte gördük.

Daha geçen yıl sitemizde TEMAD Genel Başkanının yurtdışı gezisi ile ilgili mizahi olduğu baştan ilan edilen bir yazı nedeniyle Sn. Hüseyin SAVCI’yı ve sitemizi sosyal medyada linç ettirmeye çalışanların bugün Genel Başkan’ın yurtdışı gezisinde olması nedeniyle Genel Başkanı linç ettirmeye çalışmaları da gözümüzden kaçmadı. 

Örneğin son günlerde sosyal medyada kopartılan bir yaygara var. Genel Merkez Delege seçiminde Genel Başkanın Asubaylara “Koyun gibisiniz” dediği iddiası ile bir linç kampanyası sürdürülmeye çalışılıyor. Biz de merak ettik bu sözün aslı nedir diye. Toplantıya katılanlardan bu sözün böyle olmadığını öğrendik. Sosyal medyada ise toplantıya katılan bir üyenin ve Divan Başkanı Sn. Tekin Karakaş’ın açıklamalarına rastladık. 

Sn. Hidayet Karaca : Başkan “Hak mücadelesinde karşımızdaki muhataplarımızın her dediğine evet deyip koyun gibi boynumuzu mu uzatacağız” dedi  

Sn. Tekin Karakaş : "Hidayet Karaca kardeşim tam da gerçeği açıklamıştı tebrikler doğrusu o lafı öyle söyledi polemik konusu yapmak yanlış"  

Diyerek konuyu açıklamışlar. Ama ne çare. Bu açıklamalara rağmen hala “koyun gibisiniz” dedi yalanını sürdürmek kime ne kazandırır?

karaca koyun

karakas koyun

****** 

2017 Yılı Genel Kurul yılı olması nedeniyle TEMAD için önemli bir yıl. Şubeler Genel Kurullarını yapmaya başladı. Seçilen ve seçilecek yönetimlere başarılar dilerim.

Genel Başkan adayları da adaylıklarını açıklamaya ve çalışmalara başladı. Tüm ekiplere çalışmalarında başarılar dilerim. Umarım Genel Kurul bize yakışan olgunlukta ve demokratik bir şekilde gerçekleşir. 

TEMAD Tüzüğüne Milli Savunma Bakanlığının anti-demokratik müdahalesi ile ilgili Mahkeme sürecinin TEMAD ve Genel Kurulun iradesi lehine sonuçlanması sevindiricidir.

Bu konuyu Ahmet Keser düşmanlığı üzerinden değerlendirenlerin MSB’nin bu Anti-Demokratik tasarrufuna övgüler düzmesi ise tarihe bir utanç vesikası olarak geçmiştir. Nitekim Mahkeme verdiği kararın içeriğinde hem bu anti-demokratik tasarrufun sahiplerine hem de bunu savunanlara “HUKUK ve DEMOKRASİ DERSİ” vermiştir.

******

Emekli Asubayların sorunlarının çözümü hususunda muhataplarımıza sesimizi duyurma dönemi bizce bitmiştir. Artık Asubay sorunları Devletin her kademesindeki yöneticilerin de kamuoyunun da bildiği konulardır. Bundan sonrası bunların çözümü yönünde irade gösterip göstermemeleri ile alakalıdır. 

15 Temmuz hain darbe girişiminde Asubayların darbenin akamete uğratılmasında gösterdikleri kahramanlıklar herkesin malumudur. Asubaylar gösterdikleri kahramanlıklarla adeta TSK’nın ve sistemin sigortası olduklarını ilan etmişlerdir.

Yıllarca Asubayların özlük haklarının karşısında direnç gösteren TSK Yönetim kademelerinde çöreklenenlerin gerçek yüzü ise 15 Temmuz’da ortaya çıkmıştır.

TSK’nın yeniden yapılanması sürecinde özlük hakları ile ilgili hususlarda siyasi iradenin konumu güçlenmiş, “haklarımızın önündeki engel Genelkurmaydır” klasik söylemi anlamını yitirmiştir. Artık bu konuda top siyasi iktidardadır. Bundan sonra yapılacak olan Milli Savunma bakanlığını dolayısıyla da siyasi iktidarı çözüme zorlamak, sabırla ve kararlılıkla atılacak adımları beklemektir.

Daha güçlü bir TEMAD ve Haklarımızın alınması yönünde ciddi adımlar atılmasını istiyorsak bunun yolu sabah akşam TEMAD’a ve yöneticilerine saldırmak değildir.

Ben daha iyisini yaparım diyenler tıpkı şu anda adaylığını açıklayan Sayın Hamza Dürgen, Sayın Recep Özyurt ve Sayın Yüksel Binici gibi ortaya çıkmalı ekibi ve projeleriyle konuşmalıdır. Klavye başından yapılan desteksiz atışların kimseye faydası yoktur.

Atatürk’ün manevi şahsiyetine saldıran gafillerin arttığı bu günlerde daha da anlamlanan, Sitemizin de kuruluş günü olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız” Kutlu Olsun…

Halil ERGENLİ

 

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 6413 defa

You have no rights to post comments