All for Joomla All for Webmasters
Salı, 08 Kasım 2016 22:25

10 Kasım’da Genelkurmay’ın Dilek Balonları

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Genelkurmay bu yıl bir ilke imza atarak 10 Kasım gününde Anıtkabir’de icra edeceği bir etkinliğe tüm halkı davet etti.
 1
TSK web sitesinden “ATA’NIN HUZURUNDA ORDU MİLLET EL ELE” sloganıyla duyurulan etkinlik programına göre o gün öğleden sonra saat 15.00’de, 1881 çift kırmızı ve beyaz dilek balonu Genelkurmay’ın öncülüğünde, Anıtkabir ziyaretçileri, şehit, gazi aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından gökyüzüne bırakılacak.
 
10 Kasım gününün Atatürk’ün ölüm yıldönümü olduğunu göz önüne aldığımızda, şenlik havası içerisinde icra edileceğini düşündüğümüz böyle bir tertibe neden tam da o gün gerek görüldüğünü düşünmeden edemiyoruz.
 
Yayınlanan çağrı metninde amacının “TSK personelinin, ülkesinin, bayrağının ve milletinin hizmetinde olduğunun bir kez daha vurgulanacağı” olan ve “Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının katılacağı” bildirilen bu etkinlik neden başka bir güne planlanmadı da 10 Kasım günü sabah yapılacak törenlerin dışına, öğleden sonra saat 15.00 olarak planlandı?
 
Milletimiz Atamıza olan sarsılmaz bağlılığını, gönüllerde sonsuza dek yaşatacağını zaten her fırsatta, bayramlarda, özel günlerde Anıtkabir’e akarak ve yaşadıkları şehirlerde kimsenin davetini beklemeden akın akın katılımlarla zaten gösteriyor.
 
Acaba diyorum;
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Anıtkabir’e gelen her rütbeden askeri personelin yine asubaydan albaya kadar rütbeli görevlilerce elle ve dedektörle üst aramasına tabi tutulması görüntülerinin medyada özellikle öne çıkarılması sonucu Genelkurmay’a duyulan tepkiler hatta öfkeler henüz soğumamışken bu etkinlik bir itibar ve algı düzeltme operasyonu mu olacak?
 
Bunun cevabını Anıtkabir’e gelen askeri personele ve sivillere girişte görevliler tarafından gösterilecek muamelenin şeklinde göreceğiz.
 
Bakalım “el ele” mi denecek yoksa üst araması için “eller havaya” mı denilecek…
 

arama 3

Geçtiğimiz Eylül ayında kamuoyunda büyük tepkiye neden olan ve sökmek zorunda kaldıkları  “Anıtkabir’de oyun parkı” konusunun da ayrıca milletimizin hafızasında tazeliğini koruduğunu ekleyelim.
 park 4
Bir önemli konu da; TSK'nın sivil toplumdaki yüzü olan emekli mensuplarının yegane dernekleri olan TEMAD ve TESUD'la el ele olmayı bugüne kadar bir türlü beceremeyen Genelkurmay, “Ordu Millet Elele” sloganının inandırıcı olmasını istiyorsa, önce “TEMAD ve TESUD'la Elele” olarak işe başlamalıdır.
 
Dilek balonu uçuracak Genelkurmay Başkanı’nın ne dileyeceğini bilmiyoruz ama bizim kendisinden dileğimiz de budur.
 
- Mustafa Aytar -
 
* * *
 
TSK web sitesinde yayınlanan duyuru ;

duyuru 1

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 8636 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile