All for Joomla All for Webmasters
Çarşamba, 12 Ekim 2016 14:06

Şu ABD ‘askeri vesayet’ten kurtulamadı gitti azizim.

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Başarısız darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL ile Hükümetin "askeri vesayet"ten kurtulmasının da önünde hiçbir engel kalmadı. Bu ortamda bürokratlarının tamamına yakını askerlerden oluşan Milli Savunma Bakanlığı da tam anlamıyla “sivilleşti”.
 
MSB Müsteşarlığına ilk kez bir sivil olarak Düzce Valisi Ali Fidan atandı ve kendisine “Orgeneral” rütbesi verildi. Yapılan atamalarla Bakanlığın diğer bürokratları da sivilleşerek  görevlerine uygun olarak korgeneral, tümgeneral, albay gibi rütbe karşılıkları verildi.
 
Milletimize ve devletimize hayırlı olsun.
 
Biz Savunma Bakanlığını bile sivilleştirirken ABD’nin Dışişleri Bakanlığında sözcü olarak Muvazzaf bir amirali istihdam ettiğini görüyoruz.
 
Basında yer alan haberlere göre, Irak’ın Başika Bölgesindeki Türk askeri varlığına ilişkin ABD’nin görüşlerini bildiren Sözcü Tuğamiral John Kirby bir soru üzerine yaptığı açıklamasında; “Irak'ta konuşlu Türk güçleri uluslararası koalisyonun parçası olarak orada değiller" diye bir cümle sarfediyor.
 
Anlaşılan o ki, dünyada ulaşabildiği her yere özgürlük ve demokrasi götüren (!) ABD kendi ülkesinde askeri vesayetten bir türlü kurtulamamış gibi görünüyor.
 
Bu sözler dostumuz ve stratejik ortağımız ABD’nin görüşü müdür yoksa Amiral’in şahsi fikri midir? Başkan Obama bu amirale haddini bildirecek midir? Hatta “kes ulan” diye fırçalayacak mıdır? Yoksa terfi yollarının taşlarını temizleyecek midir? Bekleyip göreceğiz.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Sitemizdeki haber ve yayınlarımızdan anında haber almak isterseniz BURAYA veya RESME TIKLAYARAK açılacak Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız

begeni icin 1

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 6323 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile