All for Joomla All for Webmasters
 • 1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

  1200 TL EK ÖDEME ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

 • ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

  ASB. GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ YASA TEKLİFİ ÜZERİNE

 • Muhtarlar ihya oldu, biz ise

  Muhtarlar ihya oldu, biz ise "fakire bir sadaka" turları yapıyoruz

 • İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

  İKİ SEÇİM- İKİ SONUÇ

 • TEMAD'IN SEÇİMİ

  TEMAD'IN SEÇİMİ

 • TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

  TEMAD İÇİN KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

 • Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

  Dernekler Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler

 • Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

  Emekli Asb. Fahrettin Bağrı İyi Parti Grubunda Astsubayları Anlattı

 • DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

  DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 • Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

  Hamza Dürgen'in Sinan Engin'den ne farkı var?

 • TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

  TEMAD’da İhraçlar ve Yalanlar…

 • HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

  HAMZA DÜRGEN’İ TEMAD’IN BAŞINA GETİRENLERE AÇIK MEKTUP!

 • DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

  DELEGE OYUNLARINA DİKKAT! HATA MI, KASIT MI?

 • ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

  ASTSUBAY KAMUOYUNA DUYURU

 • Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

  Aylık olarak verilen 100.00 TL.yi alıyor musunuz?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Perşembe, 11 Ağustos 2016 01:00

Biraz da Yan Yana Yürüyelim!

Öğeyi Oyla
(16 oy)

Bu başlığı seçerken gözlerimin önünden bir film şeridi geçmeye başladı. Bir tarafta Ülkeyi felaketin eşiğine getiren ve TSK lerini tasfiye etmeye uğraşan dinci bir düşünce etrafında toplanmış ve yapacaklarının doğruluğuna inanmış bir grup. Diğer tarafta yaptığı yeminin gereklerini yerine getirirken hayatını feda etmekten çekinmeyen başka bir grup

Birinci gruptakilerin makam ve mevkilerine baktığımızda dersiniz ki bunlar Devlet Erkânı. İkinci gruptakilere baktığınızda ise birinci gruptakilerin emir ve komutasında olan ve verilen emirleri harfiyen yerine getiren astları.

Devlet Erkânı olarak karşımıza çıkan ve Başbakanın kendi tabiriyle “ne istedilerse verdik” dedikleri doyumsuzlar grubu. GÖZLERİ AÇ, MİDELERİ AÇ, AKLINIZA NE GELİRSE HER ŞEYE AÇ BİR GRUP.

Astlara bakacak olursanız, devletinin verdikleri ile yetinen, zar zor geçinen ve hayatlarını feda etmekte zerre kadar tereddüt etmeyen bir grup.

Rütbelerine ve yaptıkları işlere bakıyorum.

Asubay Ömer HALİSDEMİR ; Özel kuvvetler Komutanı Emir ASUBAYI.  15 TEMMUZ gecesi Özel Kuvvetler Karargâhını teslim almaya gelen Tuğgeneral Semih TERZİ’yi alnından vuruyor. O gece bu astsubayın hayatını feda ederek yaptığı kahramanlık, Ankara’da her şeyi değiştiriyor.  

Asubay Sait Koç; kanunsuz emre itaat etmeyerek, o gece yaşanacak büyük bir felaketi önlediği ve büyük bir kahramanlık örneği gösterdi.

Asubay Fırat Birol Yörükoğlu; verilen talimatlara rağmen darbe emrini 2. Ordu’ya bağlı birliklere göndermediği, kendisi ile birlikte olan 27 askeri hiçbir olaya bulaştırmadan polise teslim ettiği, darbecilerin yönlendirdiği diğer silahlı askerleri de zaman zaman ikna ederek ve zaman zaman da zor kullanarak silah bıraktırıp teslim olmalarını sağladı

Asubay Ferhat DAŞ; Tank üstünde boynuna silahı dayayıp bir dakika bile düşünmezken, Verdiği mesaj çok anlamlıydı. “Vatandaşa ateş edemem,” karşı çıktığı tank komutanının “seni vururum” tehdidine “ Senin silahınla ölmek yerine kendi silahı ölürüm” diyerek intihar etti.

Bunlar daha birkaç örnek; Bu kahramanlardan ikisi şehit, ikisi ise hayatta. Örnekler çok fazla. 

15 temmuz

Gelelim Devlet Erkânına; aşağıda bir resim var. Yurt dışına kaçan 9 general ile ilgili olarak ajanslara düşen haberler ise dehşet vericiydi.

AJANSLARDAN 

15 Temmuz darbe girişiminden sonra firar eden, aşağıda resimleri ve rütbeleri görülen 9'u General 288 muvazzaf askere ilişkin çok önemli bir gelişme yaşandı. FETÖ/PDY üyesi darbeci askerlerden 3ü General 60’ının bölücü terör örgütü PKK'ya sığındıkları tespit edildi. Hainlerin PKK terör örgütünün “inine” sığınması Milli İstihbarat Teşkilatı ve Genelkurmay Başkanlığı'nca teyit edildi.

İstihbarat birimleri Kandil'deki PKK kampında saklanan 3 general ile üst rütbeli subayların kimliklerini tespit etti. Hainler arasında kurmay subayların da olması dikkat çekti. Firarilerin yakalanma ve iade edilme riski olmadığı için PKK'ya sığındığı belirlendi. Hain askerlerin örgütün temin edeceği sahte pasaportlar ile Avrupa ülkelerine geçmeyi planladığı yönünde istihbari bilgiler alındı.

biraz da 1

Darbe gecesi öldürülen FETÖ’cü Tuğgeneral Semih Terzi’nin Özel Kuvvetler’in operasyonlarını yönettiği Suriye’de PKK lehine çalıştığı ortaya çıktı.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, önceki gün bir televizyon kanalında darbe girişiminde cuntacıların arasında olan Tuğgeneral Semih Terzi için "O katil, o vatan haini TSK'nın Suriye'deki operasyonlarını yöneten kişiydi" dedi. 

Başbuğ'u destekleyen bir açıklama da eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı emekli Tümamiral Soner Polat'dan geldi. Polat, FETÖ üyesi Terzi'nin, Suriye'de Türkiye aleyhine ve ABD lehine faaliyet yaptığının tartışmasız olduğunu söyledi. 

Başbuğ ile Polat'ın sözleri, PKK'nın neden bu bölgede zemin kazanmaya başladığını da ortaya çıkardı.

Önde gelenler MEHDİ diye iman ettikleri kişiye beyinlerini vermiş kişiler. “Mehdi ne derse o olur” diyerek hareket ediyorlar. Bunlarda kararları MEHDİ verir kulları uygular.

İkinci gruptakiler ise özgür düşünceye sahip sorgulayan ve araştıran grup. Onlar doğruyu seçmesini bilenler. Yasaların kendilerine verdiği yetkiyi kullanmasını bilen grup.

Şİ MDİ SORU ŞU?

KİM VATANSEVER…

OKULLAR KONUSU

Bu vatanseverlerin yetiştiği okullar ile gündeme gelen kapatma işlemleri için halkın gerçek düşünceleri ile buradan yetişenlerin düşünceleri arasındaki farklara dikkat etmek gerekir.

Daha öncede dile getirmiş olduğumuz bu okulların eğitim sistemlerinin mutlaka değişmesi gerekir. Ailelerinden alınan ve bu okullarda okuyan çocukların bir müddet sonra içinden çıktığı toplumu hatta aileyi tanımayan bir hale getiren eğitim konusu mutlaka sorgulanmalıdır. 

Bu sistemi değiştirmek isteyenlere karşı çıkan gruba baktığımızda başta Eski Genelkurmay Başkanı İlker BAŞBUĞ’un geldiğini görmekteyiz.

Ne diyor. 

“Bu okullar kapatılmasın ama eğitim sistemi mutlaka değişmelidir.”

Genelkurmay Başkanı iken sen neden değiştirmedin diye sorarlar insanlar. 

Samimi olmak gerekir. 

Bu okullardan yetişmiş olan Subayların karşı çıkmaları nedeni eski anılarıdır ve hatıraları olduğu için duygusal olarak karşı çıkmaktadırlar. 

FETO terör örgütüne Subay yetiştirmek için açtığınız kapılardan çıkanlar 15 TEMMUZ’da size gerekli mesajı vermediler mi? 

Hala neyi kurtarmaya çalışıyorsunuz.

TEMADIN REDDİ

Sanki darbeciler onların komutasındaymış, sanki onları kontrol edemeyen komutanlar astsubaylarmış, sanki en çok direnenlerden, çok yerde helikopterleri, tankları bozanlardan değillermiş gibi! 

Diyerek arkadaşlarımız bir sitemi dile getirmişlerdir.

Genelkurmay’ın ZİHNİYETİNİN değişmediği süre içerisinde kabul görmeyeceklerini artık Türk Milleti biliyor. 

Darbe saatlerinde ilk olarak ortaya çıkan ve demokrasiye sahip çıkan TEMAD’IN Bugünkü Genelkurmay sahiplerince kabul edilmeyecekleri artık net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Yalnız ortada bir durum var.

Kendilerinin durumu.!

Kuvvet komutanlıkları Milli Savunma Bakanlığına Bağlandı.

Artık sadece askerlik konularında söz sahibi olacaklar.

Lojistik ve Mali Konularda söz sahibi olamayacaklar.

Artık kendileri de bizim konumumuza gelmiş bulunuyorlar. 

Unutmamaları gereken konu artık Subayların kendi maaşlarını bile Bakanlık belirleyecek. 

Artık Meclise kanun teklifi sunmak yok.

Buyurun beyler BİRAZ DA YAN YANA YÜRÜYELİM.

Ek Bilgi

 • Facebook Yorum:
  Share on Myspace
Okunma 20875 defa
Bu kategoriden diğerleri: « İmamın Ordusu'ndan Kurtulmak

You have no rights to post comments