All for Joomla All for Webmasters
Cuma, 22 Temmuz 2016 14:19

Hele bakın hele! Provokatöre bakın hele!...

Öğeyi Oyla
(5 oy)
DEDE ERSEL AKSU VE PES24 GERÇEĞİ-2
 
TEMAD’ın Genel Merkez Yönetimi ve kadroları ile yurt sathındaki tüm şube yönetimlerinin, bulundukları mahallerdeki askeri birlikler ve birlik komutanları ile sürekli iletişimde bulunmaları, karşılıklı ziyaretler ile etkinlik davetlerine katılmaları hem insani bir gereklilik, hem de çok yönlü bir ihtiyacın sonucudur. Ve son derece doğaldır.
 
TSK’nın yapısında bugün büyük bir travmaya neden olan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında henüz toz duman dağılmamışken, en yakınındaki silah arkadaşının, amirinin, astının, üstünün, canını emanet ettiğin, kardeş bildiğin meslektaşının bir vatan haini olduğunu görerek anlatılmaz duygular içerisinde kıvranırken, medyada yazılan, söylenen her kelimenin çok dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Keza bunun en çarpıcı örneği Genelkurmay Başkanımızın yaşadığı olaydır. Benzeri ihanet örneklerinin neredeyse tüm birlik ve kışlalarda da yaşanmış olabileceğini kestirmek zor değildir.
 
Bizler bu şekilde “sırtından hançerlenme” vakalarının şokunu yaşarken, yaşananları kendine ganimet gören bir meslektaşımız (!) ise bugüne kadar sürekli olarak saldırdığı TEMAD ve Astsubay toplumuna yeni karalama ve çirkeflik bulaştırma fırsatına çevirmek istediğini görüyoruz.
 
Dede Ersel Aksu ismiyle sosyal medyaya giren ve sahnede TEMAD aleyhinde kim ve ne varsa bunlarla ittifak kurmuş olan, son olarak da 2012’de “Bu Kadarına da Pes Diyen Astsubaylar” adıyla kurulan 220 binden fazla üyeli grubumuz üzerinden başlatılıp yürütülen büyük PES hareketinin ismini kullanarak “BU KADARINA DA - PES24” isimli bir site kuran ve bunu ticari reklamlarla para kazanma aracına çeviren kısacası PES’ten nemalanan şahsın, bu günlerde darbe girişimi sonuçlarından kendine bir cadı avı senaryosu kurduğunu anlıyoruz.
 
Bu şahsın şimdilerde TEMAD’ın kurumsal sitelerini didikleyerek, yöneticilerinin daha önceleri yapmış oldukları askeri birlik ziyaretleri ve sosyal etkinliklerini tek tek inceleyip, fotoğraflarda görüp tespit edebildiği “Darbeci”ler ile Derneğimizi ilişkilendirip, sözüm ona TEMAD yöneticilerini de bu ihanet odaklarına yamamaya çalıştığını düşünüyoruz.
 
Ve bunun bir örneğini de önceki gün Antalya TEMAD’ın yıllar önce gerçekleştirdiği bir açılış etkinliğine ait paylaşımındaki bir fotoğrafı kullanarak sergilemiştir.
 
Dede Ersel Aksu isimli şahsın bu çabasının arkasındaki asıl gerçek ise, Ocak 2016’da yayınladığı bir yazıda kahraman olarak bizlere sunmaya çalıştığı, asubayların intibakının gerçekleşmesinin mimarı olarak gösterdiği, şükran duygularını ifade ettiği Tuğgeneral Mehmet Partigöç’ün (medyaya sunulan haber ve belgelere göre) darbe girişiminin mimarı ve en tepe yöneticileri arasında yer aldığının ortaya çıkması ve bu tür diğer ilişkilerinin de çıkıyor olmasıdır.  
 
Bu tür zorlama senaryolar ile TEMAD ve onun merkez veya şube yöneticilerini lekelemek, ihanet odakları ile aynı çerçeveye sokmak ve buradan bir algı oluşturmak hiçbir emekli asubayın yapmak isteyebileceği veya aklından geçireceği bir hareket değildir. Zaten bu tür bir algıya aklı başında hiçbir meslektaşımızın kapılacağını düşünmüyoruz.
 
Hal böyleyken söz konusu şahsın PES24 isimli sitesinde ve sosyal medya hesaplarında bu tür paylaşımlar yaptığını gören TEMAD ve Asubay sevdalısı tüm meslektaşlarımızın da gerekli tepkiyi göstermelerini kendilerinden bekliyoruz.
 
Kahramanlar ve Hainler...Dede Ersel Aksu ve PES24 Gerçeği-1… Okumak için TIKLAYINIZ…

 kahramanlar hainler

Ek Bilgi

  • Facebook Yorum:
    Share on Myspace
Okunma 11895 defa

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile